Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Za duze spalanie!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Za duze spalanie!!!

    Podepnę się o pytanie o wrocławski warsztat.
    Speedy, a co trzeba kupić do Octavii I 1,9 TDI AHF, żeby zamontować tempomat? Sam przełącznik,, czy jeszcze jakieś wiązki itp.? Może wkrótce się wybiorę na Śląsk, żeby mieć to z głowy
    Raad

  • #2
    Za duze spalanie!!!

    Komputer oszalal!!! Pokazuje mi srednie spalanie ok 20 l /100 :shock: Jak to mozliwe...??? Wiem ze to benzyniak ale az tak czesto na stacji nie bywam...przeciez to nie jest woz strazacki czy jakis tam robur :P Moj wniosek to popiepszony komputer. A co wy o tym myslicie???

    Komentarz


    • #3
      dude, to komputer tak pokazuje, czy auto tak pali?
      Jezeli chodzi o wskazania komputera to w czym problem zeby samemu policzyc
      i sprawa bedzie jasna( jakie ustawienia kompa? srednie calkowite czy srednie z danego odcinka?).
      Jezeli auta tak pali to mozesz miec problemy z sonda lambda lub czujnikiemtemp.
      ssanie dziala prawidlowo?
      T4 CARAVELLE AXG 150PS/295Nm
      SEAT ALHAMBRA BLT 180PS/385Nm
      Zuzycie paliwa

      Komentarz


      • #4
        No cóż, w moim bolidzie prawdopodobnie padła sonda lambda, ale średne spalanie z ponad 1000km (wg tankowania) to 9-9,4l...
        Sprawdź wg tankowania, jeśli wtedy będzie wciąż duże, zacznij się martwić...
        Adam... Używam:
        Rolka: e11FL 97KM/130Nm
        Passek: B6 175KM/366Nm

        Komentarz


        • #5
          dude, z jakiego dystansu jest to średnie spalanie?? Jak chcesz to zrobie ci fote że u mnie średnie potrafi wywalić 99.9l/100 bo wiecej licznik nie pokaze. A pali normalnie.
          A6 Avant 1.9 TDI AVG - przedlift
          AR 156 SW 1.9 JTD 16V - półlift
          O1 Combi 1.6 MPI BFQ - polift
          -------------------------------------------------
          Dysponuję kasownikiem do poduszek VAG

          Komentarz


          • #6
            ok u mnie komp rowniez zaczal pokazywac spalanie srednie na poziomie 20 l , mam wlasine rezerwe i widze juz ze o ok 100 km mniej zrobilem jak przy poprzednim tankowaniu,

            spalanie z 300 km wyszlo mi ok 14 a jak jezdze po miescie na krotkich odcinkach to pokazuje wlasnie 20 l zamiast 10-13 l jak do tej pory, ciekawostka - jak stoi na luzie to rowniez tyle pokazuje :?
            obroty zaczely troche falowac wiec podejrzewam ze przepustnica do czyszczenia, brak LPG
            co moze sie dziac??
            sprzedam fotele RS,
            Jeep SRT8 MY08

            Komentarz


            • #7
              Raczej napewno lambda, miałem to samo. Ale zanim ją wymienisz sprawdź dobrze czy kable nie są uszkodzone czy załamane. U mnie po wymianie lambdy drugiej, komputer wywalił błąd lambdy przy kolektorze; i juz chciałem ją wymieniac ale w weekend troche pojezdziłem po wertepach chciał nie chciał i nagle mi zgasł CHECK i zaczął palić normalnie.

              Komentarz


              • #8
                Zmagałem się z tym samym problemem. Po wymianie sondy wszytko wróciło do normy.
                Była O1 która uratowała życie Silnik 2.0 APK - BRC Sequent 24
                Była O1 Kombi 1.9 TDI AHF
                President Johny II ASC + President
                Jest Mondeo MK4 1.8 TDCI powered by HEKO

                Komentarz


                • #9
                  OK a czy szanowni koledzy sprawdzili czy to tzw "srednie" spalanie jest na MFA1 czy na MFA2 ????
                  Bo na jedynce to norma przy zimnym silniku i krótkim dystansie

                  Komentarz


                  • #10
                    Średnie spalanie pokazywał na MFA2 w granicy 17l/100km przy zepsutej sondzie. Po wymianie przy jeździe mieszaniej wychodzi około 9l/100km.

                    Mam prośbę:

                    Jeżeli ktoś z Was ma jeszcze orginalny przepływomierz do silnika 2.0 APK i mógł by przesłać fotkę samego modułu albo napisać cyferki jakie są na nim wybite.

                    Mam pewnie podejrzenia że mimo kupienia orginalnego przepływomierza w ASO to jednak nie jest to co powinno być.

                    [ Dodano: Wto 13 Maj, 08 14:51 ]
                    ... ktokolwiek ...
                    Była O1 która uratowała życie Silnik 2.0 APK - BRC Sequent 24
                    Była O1 Kombi 1.9 TDI AHF
                    President Johny II ASC + President
                    Jest Mondeo MK4 1.8 TDCI powered by HEKO

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X