Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pakiet na bezdroza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • A ja mam następujący problem.
    Octavia 1 diesel 4x4 (pierwszy scout)
    Po zakupie wymieniłem amory i sprężyny. Gość dobierał je po vinie i niestety po zamontowaniu wraz z tulejkami podnoszącymi o 2cm (takie były zamontowane) amory dobijały. Po demontażu tulejek wszystko się uspokoiło ale niestety auto jest za niskie z przodu. Moje pytanie jest więc oczywiste. Czy przy montażu tych tulejek zawsze wymienia się amory i/lub sprężyny? Może mój mechanik montuje te tuleje w złym miejscu?

    Komentarz


    • No raczej coś źle złożył, ponieważ tulejki nie mają żadnego wpływu na działanie amortyzatorów ani sprężyn. Tulejki po prostu (przedłużają całą kolumnę ) co daje podniesienie o owe 2 cm. To jak to się montuje mamy pokazane tutaj SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia Skok amortyzatorów i wszystko inne zostaje bez zmian.

      P.S: Kiedy ja zakładałem tuleje to założyłem je do "starych" amortyzatorów i sprężyn bo wtedy jeszcze były sprawne. Jeśli coś działa to po co zmieniać. Oczywiście jeśli twoje amortyzatory mają niską sprawność to trzeba je bezwzględnie wymienić. Po czym poznać czy są sprawne? Po pierwsze ile km na nich zrobiłeś a po drugie twoje odczucia z jazdy.
      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

      Komentarz


      • Cześć. Chciałem odgrzać temat uniesienia zawieszenia w oct 2. Doradźcie mi, proszę, jakie elementy należałoby wymienić by zyskać te 2-3 cm. W oct 1 nie ma problemu, jednak przy mojej oct 2, ta sprawa, dla wielu mechaników, jest nie do przeskoczenia (w ASO stwierdzili wręcz, że dwójka nie miała żadnego pakietu na bezdroża/miasto w opcji). Pozdrawiam.

        Komentarz


        • Przypominam, ze jest to temat o zawieszeniu O1 1U..

          Ale odpowiadajac, 2-ka ma rowniez ma pakiet na bezdroza, ale tu nalezy wymienic amortyzator oraz sprezyne na inne.

          Kod wyposazenia to 2UB.

          Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu zamiennikow takiego amortyzatora i sprezyn bylo malo.

          Ori w serwisie przod amor 700zl, sprezyna ok. 300zl. Oczywiscie za strone. W tej chwili KYB ma w ofercie sprezyne dla oski oraz dla 4x4 i sa to rozne numery seryjne. O tyle przy amortyzatorze, jest opis, ze nie dla zawieszenia off-road i w obu przypadkach sa to te same numery rozniace sie jedynie srednica amortyzatora 50 lub 55mm.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • Roberto Rondine, przenieś temat na OII. Tam sobie porozmawiamy (puść info na priv jak założysz wątek). Mam ten pakiet i noszę się z zamiarem zamiany na standard.
            W profilu będziesz miał dane dotyczące mojego samochodu.
            Będę dostępny dopiero wieczorem. Pozdrawiam
            Mój liftback scout

            Komentarz


            • Dzięki Maicroft za odpowiedz.

              Komentarz


              • Witam. Czy ktoś posiada jakie są nr oryginalnych amorków na przód i tył do pakietu na bezdroża ? I czy górne mocowanie amortyzatorów przód różni się normal i na bezdroża?

                edit; odpowiem sobie sam:
                Oznaczenie amorki oryginał na bezdroża:

                przód 1J0 413 031 AM

                tył 1J0 513 025 DJ
                + LPG

                Komentarz


                • Zawieszenie octavia II

                  Czy został może założony wątek o podnoszeniu zawieszenia w O II ?
                  Osobiście interesuje mnie typowa octavka, bez pakietu na bezdroża, którą chciałbym podwyższyć o jakieś 2 cm. Mozna oczywiście założyć salonowe amortyzatory i spreżyny z pakietu na bezdroża ale może jest mozliwość skonfigurowania amortyzatorów i sprężyn innych producentów.


                  Alek
                  O1 1,9 TDI AGR
                  O2 2,0 TDI CFHC

                  Sznaucerki są moją pasją www.almanis.pl

                  Komentarz


                  • Nie ma takiej opcji, trzeba uzbroic w oryginalne elementy

                    Forum - Octavia Club Polska
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • Ja założyłem sprężyny i amortyzatory od skauta (przód, dedykowane do tego modelu). Chociaż nie mają znaczka skody, są dobrej klasy i działają.

                      Komentarz


                      • Poprosimy w innym watku o podanie numerow czesci uzytych do takiego zabiegu.
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • :shock:
                          Zamieszczone przez Roberto Rondine
                          Ja założyłem sprężyny i amortyzatory od skauta (przód, dedykowane do tego modelu). Chociaż nie mają znaczka skody, są dobrej klasy i działają.
                          :shock: :shock: :shock: ???

                          Komentarz


                          • Odkopie trochę temat...
                            ostatnio mysle aby podniesc Octe swoja 1FL,
                            Przejrzalem kilka tematow i jestem troche zdziwiony...
                            kazdy mowi o wymianie amorow...sprezyn...ale to jednak nie Lift samochodu
                            na bank nie patrze nawet na takie rozwiazanie:
                            -> SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

                            nigdzie nie zauwazylem aby ktos podwyzszyl w ten sposob jak robia w Hondach CRV, Subarynach itp
                            a chodzi o:
                            -> Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
                            -> Zapodaj.net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!
                            Widzial ktos taki "lift kit" do Skody??
                            chyba trzeba bedzie samemu sobie wytoczyc....

                            Komentarz


                            • ja tylko tył przerabiałem tzn mam HB i montowałem z Kombi dodatkowo obrobione przez kowala ( sprezyny ) i amorki ( choć uważam, że amorki są identyczne ) . Przód i tak w miare wysoko jest w O1 wiec w sumie podkładki ze skodaczesci tylko jak ktoś w terenie chce latać

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X