Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Świece

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Świece

    Jakie polecacie świece zapłonowe do octavii 1998r 1.6 75KM AEE? Gdzie najlepiej zamawiać i co myślicie o tańszych?

  • #2
    Zamów coś "markowego", cena nie zabija więc można zaszaleć. Ja osobiście używam NGK, natomiast ostatnio, znajomy wsadził do 1,6 BSE świece BRISK i jest bardzo zadowolony. Jaki konkretnie model to nie wiem.

    Komentarz


    • #3
      "Markowego" tzn? Fajnie jakbyście podrzucali jakieś nazwy, linki i ceny. Z góry dziękuję

      Komentarz


      • #4
        NGK, Brisk, Bosch.... konfigurator się kłania

        Komentarz


        • #5
          Iskra

          Komentarz


          • #6
            A co myślicie o tych do tego silnika 1.6 AEE 75KM Pb+LPG?
            Link

            Komentarz


            • #7
              Dzięki za opinię... Serio jestem totalnym laikiem w mechanice i nie chcę pogorszyć sprawy

              Komentarz


              • #8
                Dzisiaj do swojej Octavii 1.9 TDI zamowilem komplet swiec marki Bosch, takze smialo mozesz brac.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez SkodaJasiu Zobacz wpis
                  A co myślicie o tych do tego silnika 1.6 AEE 75KM Pb+LPG?
                  Link
                  Jeżeli o mnie chodzi, to poszedłbym raczej w kierunku producenta specjalizującego się w świecach, np NGK. Twój silnik nie ma raczej jakiś szczególnych wymagań więc dobieraj wg katalogu.

                  Niterra - Der Spezialist für Zündung und Sensorik

                  Katalog świec


                  Zamieszczone przez intolerance Zobacz wpis
                  Dzisiaj do swojej Octavii 1.9 TDI zamowilem komplet swiec marki Bosch, takze smialo mozesz brac.
                  To fajnie, ale jaki to ma związek z tym tematem?

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez SkodaJasiu Zobacz wpis
                    A co myślicie o tych do tego silnika 1.6 AEE 75KM Pb+LPG?
                    Link
                    A taki ma związek, że Jasiu wysłał link do świec Boscha. A ja mu napisałem, że śmiało może kupić te świece.

                    Problem masz ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Ma sobie zamontować świece żarowe Boscha, bo takie sprawdziłeś u siebie?

                      Komentarz


                      • #12
                        Jeżeli o mnie chodzi, to poszedłbym raczej w kierunku producenta specjalizującego się w świecach, np NGK. Twój silnik nie ma raczej jakiś szczególnych wymagań więc dobieraj wg katalogu.

                        Ma sobie zamontować świece żarowe Iskra, bo takie sprawdziłeś u siebie ?


                        Ponawiam, masz problem ?

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez intolerance Zobacz wpis


                          Ponawiam, masz problem ?

                          Ja mam problem? Ja w przeciwieństwie do Ciebie przetestowałem kilku dostawców świec zapłonowych i odpowiadam posiadając wiedzę praktyczną. To że świece żarowe lub filtr oleju Boscha był dobry, nie znaczy to że dobre będą świece zapłonowe. Pytam więc, na jakiej podstawie polecasz świece zapłonowe Boscha, skoro praktycznie sprawdziłeś tylko świece żarowe?

                          Komentarz


                          • #14
                            Oczywiście każdy wybiera najodpowiedniejsze dla siebie produkty w relacji jakości do ceny.
                            Ja do mojej Skody, motocykla KTM, motorówki z silnikiem Yamaha (i zabytkowej Żabki) zawsze wybieram świece w oparciu o doświadczenie jednej z firm ze Śląska.
                            Do Twojego auta z LPG dedykowana jest jedynie świeca o numerze: 1497 (Laser Line LPG 2)
                            Pozdrawiam.

                            Komentarz


                            • #15
                              Tylko NGK, Bosch lub Beru. Oczywiście nie te najtańsze... tylko od średniej półki cenowej
                              Skoda Octavia RS 1.8T 180KM BLACK
                              LPG
                              8.43L/100km PB

                              Komentarz


                              • #16
                                Ja bym polecił jeszcze Denso bardzo dobre świece.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Też pozytywy słyszałem o Denso tylko jak to jest -
                                  Muszą mieć odpowiednie parametry u mnie silnik 1,6 bse 102 km bez gazu jakie powinny być?
                                  Słyszałem że powinno się przestrzegać zalecen producenta samochodu tylko gdzie to wyszukać ?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Praktycznie większość wymienionych producentów ma katalogi swoich produktów dostępne online. Po odnalezieniu katalogu danego producenta wystarczy wybrać swoje auto,rok produkcji pojemność silnika, itd.

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X