Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1,9 tdi AXR zbyt duże spalanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1,9 tdi AXR zbyt duże spalanie

    witajcie, zakupiłem O1 z 2008r z silnikiem 1,9 tdi AXR, wczesniej mialem również O1 z 2000r i spalanie mieszane ( to samo co teraz,te same odcinki) wychodzilo ok 4,8-5. aktualnie przy włączonym climatroniku na auto wychodzi 6.5-7.3 na komputerze. Czy to tak ma wygladac? myslalem że to wina filtra paliwa - wymienilem na oryginalny firmy bosch, lecz nic to nie zmieniło, co myślicie na ten temat? Nie sądze by spalanie od tak miało tyle wynosić, dla przykladu, na biegu jałowym jest 0,9l/h gdzie w tamtej O1 było 0,5, a przy 90kmh na tempomacie jest 5.1. Dzięki za porady

  • #2
    U mnie jest to samo średnie spalanie pomiędzy 6,2 a 6,8
    0,8-0,9 na jałowym Ja jestem zadowolony Volvo v70
    2,5 tdi na tym samych trasach paliło mi 8,3-8,5
    Ostatnio edytowany przez ozeus; 42673.

    Komentarz


    • #3
      Też mam 1.9 TDI AXR 2008. Na jałowym 0,9 l/h (przy włączonej klimie w lato nawet do 1,2 l/h). W trasie średnio 5,2 - 5,6. Po mieście między 7 a 10.
      Wychodzi na to, że Twoje wyniki raczej nie odbiegają od standardu

      Komentarz


      • #4
        AXR bedzie palil wiecej niz AGR czy tam ALH i nic tego nie zmieni.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • #5
          Rozumiem, liczyłem na to że będę się mieścić w 6l na takich cyklach jakie robiłem do tej pory. Jednak skoro mówicie że to normalne spalanie to nic się nie zmieni

          Komentarz


          • #6
            Tdi vp pali mniej niż Pd przerabialiśmy już wszystkie rodzaje zasilania

            Komentarz


            • #7
              a jeszcze żeby nie zakładać drugiego wątku to zapytam tutaj - co to może być - podczas przekręcania kluczyka, przed samym zapaleniem słychać taki dźwięk jakby przelewania, bulgotania, takie 'hr hr hr' - spotkał się ktoś z takim problemem? Auto ubytków w płynach wszelakich nie ma, świeżo po wymianach oleju, wszystkich filtrów etc

              Komentarz


              • #8
                Ja mam to samo ponoć to zalancza się pompa paliwa. Co do spalania u mnie wychodzi od kupna 6.2 Ale da się zejść na 5 z groszem ale ja wolę jeździć normalnie. U mnie są bardzo wysokie mandaty i to ma ogromny wplyw na średnia spalenia.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                  Ja mam to samo ponoć to zalancza się pompa paliwa. Co do spalania u mnie wychodzi od kupna 6.2 Ale da się zejść na 5 z groszem ale ja wolę jeździć normalnie. U mnie są bardzo wysokie mandaty i to ma ogromny wplyw na średnia spalenia.
                  to pytałeś się jakiegoś speca odnośnie tych dźwięków i tak Ci stwierdził? No mi na takie trasy do 15km w jedną to wychodzi teraz przy takiej pogodzie 6,5-7l. Najmniej jak narazie to 5,8 było ale nie była to trasa dłuższa niż 20km :P

                  Komentarz


                  • #10
                    Te terkotanie to normalny objaw było to omawiane na forum. Ktoś kiedyś to diagnozował

                    Komentarz


                    • #11
                      masz gdzies link do tej diagnozy?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez etr Zobacz wpis
                        a jeszcze żeby nie zakładać drugiego wątku to zapytam tutaj - co to może być - podczas przekręcania kluczyka, przed samym zapaleniem słychać taki dźwięk jakby przelewania, bulgotania, takie 'hr hr hr' - spotkał się ktoś z takim problemem? Auto ubytków w płynach wszelakich nie ma, świeżo po wymianach oleju, wszystkich filtrów etc
                        To siorbanie jest również u mnie i mam wrażenie , że nie ma go / występuje rzadziej gdy paliwa jest więcej / pełno. Coś jakby pompa paliwa dobijała ciśnienie " przed sobą " i siorbał przelew do baku ( tutaj strzelam w ciemno ). Co do spalania to raczej w normie. Moja AXR w wieku 1 roku spaliła średnio 6,1 l/100 km na dystansie 2100 km PL - SP obciążona na max rodzinką 2+ małe 2 i całym bagażnikiem przydasiów . A powoli nie było . Teraz 340 kkm spalanie miejskie utrzymuje się do 7l a trasa przy 120 - 130 ok 6,5 - 6,7 . Powyżej rośnie do ok 7+ . Co może powodować ? Stawiam na zmęczoną turbawkę , która jest od nowości i już puszcza olej na IC. Może pompony straciły precyzję ? Może po prostu SKS ?
                        W wyborach miss, stwierdzenie "Dać za wygraną" nabiera zupełnie innego znaczenia.

                        Komentarz


                        • #13
                          Mam co prawda ASZ, ale też mam to siorbanie po przekręceniu kluczyka. Co do spalania, sprawdzałeś czy z kompa wychodzi tak samo jak z dystrybutora? Może tu też jest drobny błąd pomiaru i różnica w rzeczywistości nie jest aż tak duża.
                          moje stare auto
                          jest scout

                          Komentarz


                          • #14
                            We wszystkich silnikach tdi na pompo-wtryskach jest ten dźwięk po przekręceni kluczyka. To pompa dobija paliwo do filtra co ułatwia odpalanie.

                            Komentarz


                            • #15
                              Pali bo sie starzeje.. elementy się zużywają pompki, krzywki na wałku etc. Podrzuć logi to będzie można ocenić jak tam sytuacja pod maską wygląda.
                              VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                              Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                              Komentarz


                              • #16
                                W korkach w mieście trudno zejść poniżej 7. Moja średnia z tego roku to 6,68l/100km
                                miało być 101, było 120, jest 150+ i życie jest piękne
                                THE MAN WHO KNOWS (NOTHING)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez pl0tr Zobacz wpis
                                  W korkach w mieście trudno zejść poniżej 7. Moja średnia z tego roku to 6,68l/100km
                                  no zauważyłem że 7l/100km to takie minimum w mieście. Przed kupnem nie sądziłem że tyle będzie palić (przesiadłem się z ASV 110km z 2000r, gdzie srednia na tych samych odcinkach (10km w jedna max) wynosiła 5l/100km)

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    pdki palą więcej, niestety. z moich obserwacji wynika, że cr też pali tyle co pd (choć nie skoda). na trasie 6 bieg by trochę ratował sprawę w axrze, byłoby z 0,8 litra mniej na 100. w mieście nic by nie dał. ASZ pali mniej na trasie, bo przy ok.130 pokazywało mi ok. 5,7, ale to przez 6 bieg właśnie.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez etr Zobacz wpis

                                      no zauważyłem że 7l/100km to takie minimum w mieście. Przed kupnem nie sądziłem że tyle będzie palić (przesiadłem się z ASV 110km z 2000r, gdzie srednia na tych samych odcinkach (10km w jedna max) wynosiła 5l/100km)
                                      Ja mam auto po mocnym programie - dlatego mnie to spalanie tak nie boli
                                      I tak pali mniej niz 1.4 TSI o tej samej mocy...
                                      miało być 101, było 120, jest 150+ i życie jest piękne
                                      THE MAN WHO KNOWS (NOTHING)

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Witam!
                                        Mój AXR przy codziennej trasie do pracy (ok. 20km w jedną stronę) pokazuje średnio 5.5 / 5.8 l/100km. W trasie przy spokojnej jeździe schodzi do 4.8.
                                        Najniższe na odcinku 20km wyszło 4.2.
                                        Trasa "nad morze", czyli ponad 700km z pełnym bagażnikiem i 4 osobami na pokładzie to około 5.3litra do 5.5.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Mam od 6 lat AXR z 2006 r.
                                          Jak powiedziałem mojemu mechanikowi o spalaniu w mieście to powiedział, że inne modele typu BXE 105KM pala litr mniej. I w to uwierzę bo mi kolega z pracy mówił ile mu pali.

                                          Miasto Warszawa (skala odległości i korkow).
                                          Spalanie w mieście średnie około 8.5 litra. Komputer pokazuje 7.7 a 9.5
                                          Spalanie w trasie, tak 100 - 120 km/h prędkość przelotowa to około 5.2-5.5 L realnie i komputer pokazuje podobnie do 5.8
                                          Autostrada/ekspresowka 120-170 km/h, z naciskiem na 140-150, około 6.3 - 6.5 litra na komputerze do 7 L

                                          Nie stosuje eco jazdy ale nie paluje zbyt mocno.
                                          Średnio przejeżdżam 120 km dzienne a łącznie przez 6 lat 200kkm i spalanie jest zawsze takie same.
                                          Ostatnio edytowany przez direct3d; 18637.
                                          Octavia I Tour / 1.9 TDI AXR 06'

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X