Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

pali jak smok

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • pali jak smok

    2.0 benzyna, 115km, zalewam do pełna i robię na tym po Warszawie, ok 230-240 poza miastem niecałe 300. Od czego zacząć sprawdzanie? Z baku nie cieknie.
    Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku? Towarzystwo ubezpieczeń chce wypłacić zbyt niskie odszkodowanie? Potrzebujesz auto zastępcze? Napisz prywatną wiadomość, zostaw nr tel. Oddzwonię. Firma EuCO Europejskie Centrum Odszkodowań.

  • #2
    Aż się nie chce wierzyć że tylko tyle robisz na baku. U mnie w trasie to spokojnie 700 km nakręci.
    Ogólnie bym zaczął od sprawdzenia kompem jakie są błędy. Powodów może być wiele, świece, przewody, sonda, przepływka. Tylko że nawet padnięcie którejś z wymienionych części nie powinna zawyżać spalania aż tak. Jakie średnie spalanie pokazuje Tobie komp i ile to jest litrów tego do pełna??

    филип
    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

    Komentarz


    • #3
      Ale to wlewasz do pelna 30-40-50-60l benzyny ?? Bo takie wlanie do pelna to tez ciekawe stwierdzenie.


      Nieszczelnosci w dolocie, uszkodzona sonda lambda, problemy z ukladem wysokiego napiecia.
      Spritmonitor.de

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
        Ale to wlewasz do pelna 30-40-50-60l benzyny ??
        A ile ma pojemności bak w U1? Czytałem że 50l. Rachunku nie mam ale ostatnio wlałem ok 38l zaświecił się żyd, to zalałem. Zrobiłem na tym 230km i znów się zaświeciła kontrolka.
        Od momentu kupna auta jakiś rok temu świeci się check engine. Byłem u mechanika(też ma octavię), podpiął pod kompa, stwierdził że nic takiego nie widzi, może gdzieś kabel sparciały czy coś. Błąd skasował. Przejechałem 500 metrów i znów się check engine zaświecił. I tak się świeci do dziś. Na przeglądzie stwierdzili że powodem może być katalizator, bo coś tam, ale naprawiać/wymieniać nie trzeba.
        Dziś zauważyłem, że wariuje mi zużycie paliwa. Stoję na światłach, na jałowym pokazuje że spalam 18l ruszam, spada, stoję rośnie. Tydzień, dwa temu jeszcze te pomiary były normalne, chociaż spalanie i tak wysokie.
        Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku? Towarzystwo ubezpieczeń chce wypłacić zbyt niskie odszkodowanie? Potrzebujesz auto zastępcze? Napisz prywatną wiadomość, zostaw nr tel. Oddzwonię. Firma EuCO Europejskie Centrum Odszkodowań.

        Komentarz


        • #5
          Super mechaniki....cos jest, ale nie wie co.

          A to masz jeszcze przedlifta z tym starym licznikiem ktory na postoju pokazywal l/100km a nie l/h.

          Mnie tam 2.0 8V w Golfie 3 palil pod 19l LPG

          Trzeba jednak podpiac komputer i odczytac jakie bledy siedza. Wtedy mozna szukac przyczyny swiecacego checka. Moze byc faktycznie blad od katalizatora i drugiej sondy za nim, ale taki blad pokazuje sie i mozna go zidentyfikowac.

          Potem mozna sprawdzic oscylacje sondy lambdy oraz korekty krotko i dlugoterminowe. W tym silniku sa chyba w kanalach 30,31,32, nie pamietam teraz dokladnie.

          Do tego zbiornika mozna wlac spokojnie przy pustym 60l ON, wiec benzyny pewnie podobnie.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Benzyny to spkojnie ponad 60 l wejdzie Poszukaj jakiegoś dobrego speca i niech posprawdza wszystko dokładnie.

            филип
            Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
              Super mechaniki....cos jest, ale nie wie co.

              A to masz jeszcze przedlifta z tym starym licznikiem ktory na postoju pokazywal l/100km a nie l/h.

              Mnie tam 2.0 8V w Golfie 3 palil pod 19l LPG

              Trzeba jednak podpiac komputer i odczytac jakie bledy siedza. Wtedy mozna szukac przyczyny swiecacego checka. Moze byc faktycznie blad od katalizatora i drugiej sondy za nim, ale taki blad pokazuje sie i mozna go zidentyfikowac.

              Potem mozna sprawdzic oscylacje sondy lambdy oraz korekty krotko i dlugoterminowe. W tym silniku sa chyba w kanalach 30,31,32, nie pamietam teraz dokladnie.

              Do tego zbiornika mozna wlac spokojnie przy pustym 60l ON, wiec benzyny pewnie podobnie.
              Maicroft na Boga... 19 l??? Czy Ty z naczepą aby nie jeździsz tym autem? Ja 3/4 dystansu robiąc w mieście 13 litrów nie dotykam.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
                Super mechaniki....cos jest, ale nie wie co.

                A to masz jeszcze przedlifta z tym starym licznikiem ktory na postoju pokazywal l/100km a nie l/h.
                Powiedział pewnie na odp***l jednorazowa wizyta. Jestem już umówiony w przerwie między obżarstwem świątecznym a chlaniem noworocznym.
                Dokładnie pokazuje l/100km rocznik octavii '99. Dziś zalałem 42l zobaczymy ile na tym zrobię. Szykuje się wyjazd poza miasto.
                Sprawdziłem przy okazji ostatnio tankowałem 16 grudnia za też ponad 200zł. Myślałem że mam dziurę w portfelu, pieniądze dosłownie mi wyciekały, aż mi żona pod choinkę nowy portfel kupiła.

                Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku? Towarzystwo ubezpieczeń chce wypłacić zbyt niskie odszkodowanie? Potrzebujesz auto zastępcze? Napisz prywatną wiadomość, zostaw nr tel. Oddzwonię. Firma EuCO Europejskie Centrum Odszkodowań.

                Komentarz


                • #9
                  Kolego u nas w zbiornikach mamy 55l max. co do spalania na postoju to nie martw sie mnie tez pokazuje za wysokie - raz stałem na postoju z włączonym silnikiem to doszedłem do 99l/100km
                  co do przyczyny, niech sprawdzą Ci parametry o której wszyscy wyżej pisali.Ja wprawdzie mam inny silnik, ale po ostatnich naprawach aż się zdziwiłem bo mi wzrosło zużycie :P okazało się wczoraj że miałem w każdym z kół niewiele ponad 1 atmosferę, jak tylko "dotankowałem" powietrza to wróciło do normy

                  a nie masz problemów z obrotami ani niczym takim ? bo wtedy to bym jeszcze rzucił hasło przepustnica i adaptacja.
                  http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                  https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                  Komentarz


                  • #10
                    Jak już było napisane powyżej. Zamiast wróżenia, podłączyć pod komputer i sprawdzić błędy skoro się zapala check. Sprawdzić w vag działanie przepływomierza, sondy lambda, czujnik temperatury, korekty w grupie 32.

                    Komentarz


                    • #11
                      Uważam, że w ogóle niema o czym dyskutować skoro pali się "żółta żaróweczka". Przede wszystkim trzeba zlikwidować powód jej świecenia. Duże zużycie to przede wszystkim sonda Lambda pierwsza, przed katalizatorem (pomijam ciężką nogę i chęć bycia za wszelką cenę pierwszym podczas startu).
                      Objawy jakie wtedy z reguły występują, to czarne, zakopcone świece, a mocne przygazowanie przez chwilę na postoju skutkuje pojawieniem się czarnej plamy sadzy na asfalcie. To typowe objawy złej sondy, a co za tym idzie dużego zużycia paliwa.

                      Komentarz


                      • #12
                        Dzięki za podpowiedzi. ostatnio zatankowane 45l przejechałem na tym ok 320km lada moment zaświeci się żyd. Co do obrotów, to czasami zdarza się że falują ale krótko i niezbyt mocno. Ale tak naprawdę obserwuję jak zachowuje się auto od niedawna, wcześniej tylko jeździłem. Czasami zdarza się wystartować pierwszym, a czasami jeżdżę jak taksówkarz. W czwartek auto sprawdzi mechanik. Przekażę mu podpowiedzi. Pozdrawiam.
                        Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku? Towarzystwo ubezpieczeń chce wypłacić zbyt niskie odszkodowanie? Potrzebujesz auto zastępcze? Napisz prywatną wiadomość, zostaw nr tel. Oddzwonię. Firma EuCO Europejskie Centrum Odszkodowań.

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam, auto po wymianie obu sond lambda, skasowano błąd check engine po przejechaniu 120km zaświecił się na nowo. Auto pali trochę mniej, ale nadal za dużo jak dla mnie ok 300-320km na 45l benzyny 95. Przy odpalaniu nadal zostawia czarny ślad, ale w porównaniu do tego co było przed wymianą sond to malutki.
                          Gdzie dalej szukać usterki?
                          Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku? Towarzystwo ubezpieczeń chce wypłacić zbyt niskie odszkodowanie? Potrzebujesz auto zastępcze? Napisz prywatną wiadomość, zostaw nr tel. Oddzwonię. Firma EuCO Europejskie Centrum Odszkodowań.

                          Komentarz


                          • #14
                            Może Tobie wtryski popadały, nie zatankowałeś jakiegoś wynalazku?
                            Zerkam na rozwój tematu ale nic mi innego już poza tym nie przychodzi do głowy.
                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Marian 2 Zobacz wpis
                              Uważam, że w ogóle niema o czym dyskutować skoro pali się "żółta żaróweczka". Przede wszystkim trzeba zlikwidować powód jej świecenia.
                              radek1916 Kasujesz błąd ale nadal nie wiesz co jest jego powodem... tak jak napisał Marian 2.

                              Poszukaj mechanika ale takiego który nie tylko ma Octavię ale również zajmuje się naprawą/diagnostyką Octavii.
                              Kilku kolegów z forum zajmuje się diagnostyką...być może nawet z twojej okolicy. Nie wiem gdzie mieszkasz ale może warto pojechać nawet 200-300 kilometrów by postawić właściwą diagnozę i uporać się z problemem.

                              Komentarz


                              • #16
                                radek1916 poszła prv.
                                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                Spalanie - Motostat.pl
                                Spalanie - Motostat.pl

                                Komentarz


                                • #17
                                  a świece wymienione kiedy?
                                  no i napisz jaki błąd wywala dokładnie - to trzeba dojść. sondy wymienione to można wykluczyć już. No i jeszcze jedno. jak dusisz na maksa to auto, to może takie spalanie masz jak jeździsz w ogóle?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    BASTIAN001 - błąd skasowano po wymianie sond lambda.
                                    sew1981 - o mojej jeździe jest wyżej.
                                    Bambek1 - dzięki. Widziałem wiadomość. Pewnie skorzystam.
                                    P.S. Wszystko wskazuje na zapchany katalizator, jak nie to, to już nie wiem.
                                    Jesteś osobą poszkodowaną w wypadku? Towarzystwo ubezpieczeń chce wypłacić zbyt niskie odszkodowanie? Potrzebujesz auto zastępcze? Napisz prywatną wiadomość, zostaw nr tel. Oddzwonię. Firma EuCO Europejskie Centrum Odszkodowań.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      radek1916 Błąd skasowany...to wiemy a znasz jego kod/treść...?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Jak chcesz uzyskać pomoc to musisz podać kod błędu, jakie średnio przebiegi robisz ile z tego w korkach ( bo widzę że z warszawy jesteś), czy silnik żłopie olej i jeszcze jedną dość ważną a rzadko braną pod uwagę sprawę - jaki masz rozmiar opon?
                                        14l/100km przy średnich trasach po 5km to wcale nie będzie duże spalanie. Jak masz kółeczka większe niż przewidziane dla kodowania licznika to spalanie, prędkość i przebiegi będą zakłamane. itp itd
                                        Jeżeli nie podasz żadnych danych poza tym że pali dużo to nie uzyskasz sensownej odpowiedzi. Być może bez sensu wywaliłeś pieniądze na sondy.

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Kolega będzie wymieniał po kolei wszystkie części w aucie. Jaki był cel wymiany obydwu sond lambda? Druga sonda jest diagnostyczną katalizatora i ma raczej znikomy lub żaden wpływ na spalanie. Błąd sondy może spowodować również źle działający przepływomierz. Sonda nie będzie w stanie skorygować mieszanki, to wywali błąd.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                                            Kolega będzie wymieniał po kolei wszystkie części w aucie.
                                            ...i nikt mu tego nie zabroni... może to takie hobby...

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Radek1916, gdzie ty mieszkasz w Wwie?
                                              Rozwiązałeś problem? Jaki kod błędu był?
                                              Mój Zygzak McQueen
                                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

                                              Komentarz

                                              POWRÓT NA GÓRĘ
                                              Pracuję...
                                              X