Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Chłodnica wody wymiana.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Chłodnica wody wymiana.

    Witam
    Panowie i Panie nadszedł czas na wymianę chłodnicy. Stara zaczyna puszczać różowy proszek na złączeniach więc tylko patrzeć kiedy dupnie.
    Teraz jedno pytanie o kwestię techniczną jaką kupić. Jakiej marki producenta, macie jakieś doświadczenia? Co sądzicie o firmie BEHR-HELLA? Wiadomo, że mogą być lepsze i gorsze pod względem wykonania i materiałów ale też sprawność odprowadzenia ciepła.
    Nie zwracam uwagi na koszty tzn nie tak do końca ale jestem raczej zwolennikiem serwisowania na dobrych jakościowo częściach przy czym nie chcę też przepłacać za markę.
    Wiele złego naczytałem się o chłodnicach nissena, czy to prawda?

    A i może w samej kwestii wymiany słowo porady czy trzeba rozpinać klimę czy da radę bez tego przykrego zabiegu? Jak się do tego zabrać demontować wzmocnienie?
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Jeżeli chcesz wymienić chłodnicę to musisz wywalić cały pas przedni niestety i trzeba poświęcić kilka godzin. Co do samej części to kiedyś kupiłem taką za 100 zł i działa już odpukać kilka lat bez problemu. Jeżeli chodzi o klime to teraz nie pamiętam czy ją rozpinałem. Zawsze jednak możesz jechać do serwisu z klimatyzacją odessać czynnik a później pojedziesz i załadujesz na nowo.



    филип
    Mój czarny bandzior http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...r-focus-2-0-pb

    Komentarz


    • #3
      Co do wymiany to spoko poradzę nawet auto mogę na kilka dni unieruchomić mam drugie w razie co a i dach nad głową do roboty także nie ma problemu o ile nie trzeba będzie klimy rozpinać bo wtedy to już mi się nie opłaca jeździć w tę i z powrotem do mechanika więc zlecę całość już jednemu mam naprawdę dobrego zaufanego człowieka także tu w razie "W" tez nie ma problemu.
      Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Nie będziesz musiał rozpinać chłodnicy klimy, wystarczy odkręcić ją od chłodnicy wody.
        Wyjmujesz chłodnicę z wentylatorami, wentylatory przekładasz na nową chłodnicę i składasz w odwrotnej kolejności.

        Komentarz


        • #5
          No i właśnie o tą chłodnicę klimy mi chodziło. A co polecacie jeśli chodzi o firmę brać tą wychwalaną BEHR-HELLA?
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Za Behra zapłacisz krocie. Jest wiele tańszych i dobrych opcji.
            www.k-mot.pl
            Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
            Autoholowanie.
            Robert Kulma

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez robekcool Zobacz wpis
              Za Behra zapłacisz krocie. Jest wiele tańszych i dobrych opcji.
              Tzn jakich?

              Robekcool krocie tzn. ile 20, 50, 70 zł drożej niż za produkt innej firmy? Czytałem na innych forach o chłodnicach nissena i mają mnóstwo negatywnych opinii użytkowników jak piszą są one nieco cieńsze niż oryginalne i potrafią przez to zagotować płyn , ciekną (co z tego, że na gwarancji, żadna z tego pociecha jak będę stał gdzieś w środku Niemiec na autostradzie z plama płynu pod autem i chłodnicą na gwarancji).
              O behr-hella piszą bardzo mało może właśnie dlatego, że są droższe i mniej ludzi je kupuje ale za to piszą, że sprawują się bezproblemowo.
              Nie mam w tym rozeznania dlatego pytam co wybrać nie uparłem się też na tego behr-hella ale dołożenie kilkudziesięciu złotych do produktu porządnej jakości w perspektywie jeszcze kilkuletniej eksploatacji auta nie ma znaczenia. A o taki produkt mi chodzi. Jest jeszcze Valeo czy magneti marelli podobno też robią bardzo dobre chłodnice bardzo dobrej jakości.
              Macie wiedzę to doradźcie co brać pod uwagę a co sobie odpuścić, są przecież zamienniki wysokiej jak nawet nie tej samej jakości co ori.
              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Według mnie Nissens nie jest taki zły. Nie wiem skąd tak kiepskie opinie,? Ty poszesz że to słaba firma , inni polecają te chłodnice. Jest to produkt Duński więc chyba nie powinny być takie złe...

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez michu77 Zobacz wpis
                  Według mnie Nissens nie jest taki zły. Nie wiem skąd tak kiepskie opinie,? Ty poszesz że to słaba firma , inni polecają te chłodnice. Jest to produkt Duński więc chyba nie powinny być takie złe...
                  Przepraszam Cię bardzo michu ale nic takiego, że "nissens to słaba firma" nie napisałem. Napisałem, że mają dużo złych opinii na innych forach - domniemując jednocześnie przyczyn tego stanu rzeczy - ale nic na wprost nie stwierdziłem. Jednocześnie prosiłem o opinię Was forumowiczów co kupić, także nie uważam, że robię złą opinię firmie nissens lub stwierdzam, że są kiepskie.
                  W tej chwili w pracy nie mam stron ale w domu mam zapisanych kilka linków do motoryzacyjnych for internetowych gdzie odradzają nissensa, w tej chwili nie pamiętam dokładnie ale sa to m. in. forum audi a3, vw, forda i jakieś jeszcze inne ogólno motoryzacyjne. Także 4 fora mocno niepolecające m. in. nissensa i deus. Z racji, że to fora innych marek postanowiłem zapytać u swoich ale jak widać nikt nic konkretnego nie napisał, a że czas nagli to dziś dotarła do mnie behr-hella jako kompromis cenowy i myślę, że na podstawie przeczytanych opinii również niezły jakościowo ale to się dopiero okaże w eksploatacji.

                  Valeo jest drogą chłodnicą kosztującą prawie 300zł a naklejka "MADE IN CHINA" czy to produkt chiński czy francuski?
                  Gdzie została wyprodukowana moja jeszcze nie wiem, nie rozpakowałem
                  Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

                    Valeo jest drogą chłodnicą kosztującą prawie 300zł a naklejka "MADE IN CHINA" czy to produkt chiński czy francuski?
                    Gdzie została wyprodukowana moja jeszcze nie wiem, nie rozpakowałem
                    Zakupiona behr-hella też chinol... porównując ją do fabrycznej VW (wytrzymała 13 lat) jest identyczna "blaszka w blaszkę". Sprawia wrażenie solidnie zrobionej zobaczymy ile posłuży.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Jaka cena?

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                        Jaka cena?
                        199zł plus przesyłka.

                        W dziale FAQ wrzuciłem krótki opis prac związanych z wymianą jakby ktoś był zainteresowany. "Wymiana chłodnicy wody"
                        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez ahmed799 Zobacz wpis
                          Jeżeli chcesz wymienić chłodnicę to musisz wywalić cały pas przedni niestety i trzeba poświęcić kilka godzin. Co do samej części to kiedyś kupiłem taką za 100 zł i działa już odpukać kilka lat bez problemu. Jeżeli chodzi o klime to teraz nie pamiętam czy ją rozpinałem. Zawsze jednak możesz jechać do serwisu z klimatyzacją odessać czynnik a później pojedziesz i załadujesz na nowo.

                          Nie trzeba zrzucać całego pasa przedniego kumaty i sprawny mechanik wymieni chłodnicę bez demontażu pasa jak było w moim przypadku
                          "Gdzie biednego nie stać, a bogaty nie wsiądzie."
                          Nie piszę opinii produktów dla firm na forach za
                          pieniądze.

                          Komentarz


                          • #14
                            Spokojnie spokojnie Panowie, nie trzeba rozbierać całego przodu ani rozpinać klimatyzacji. Na początku też myślałem, że jest to konieczne ale naprawdę nie jest.
                            Po wymianie u siebie zrobiłem nawet krótki opis w dziale FAQ na ten temat.
                            Wymiana chłodnicy wody. - Octavia Club Polska
                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X