Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

9 letnia Skoda Oktawia I tour , 1,6 benzyna, 80.000 km co należy wymienić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Mam pytanie odnoście separatora oleju, byłem przekonany że jest on wymianialny w bfq ale dziś właśnie mechanik mi powiedział że jest w całości z pokrywą zaworów!?

    Komentarz


    • #27
      Tak w bfq jest w całości, ktoś na forum opisywał przypadek urwania, bo w innych modelach 1.6 8V można było zdjąć a tu niespodzianka.
      Z porad co zrobić zalecam sprawdzenie czy węże nagrzewnicy nie chaczą o mechanizm zmiany biegów, na 2 lub 4 biegu, mi się przetarły. Koszt nowych ori 299zł.
      Ostatnio edytowany przez mark711; 43844.

      Komentarz


      • #28
        Wymieniałem węże od nagrzewnicy przy przebiegu 140 000 km, dolny był mocno przytarty. W nowych jest dodatkowy odbijacz który można ustawić tak żeby o niego zahaczał mechanizm. Czy zahacza najlepiej sprawdzać na rozgrzanym aucie, wtedy węże opuszczają się niżej. Aby nie obcierało należy przekręcić węże na króćcach termostatu żeby ustawiły się wyżej.

        Komentarz


        • #29
          Z takimi wskazówkami eksploatacja twojej Octavia powinna gładko przebiegać . Ogólnie wszystkie te rady są bardzo trafne, musisz obserwować auto podczas eksploatacji. Co do rozrządu to 1000zl za wymianę to przesada. Rozrząd najlepiej kupić z pompą wody . Jak pisali forumowicze INA, SKF dobry wybór . PompaHEPU z wirnikiem metalowym . Ile w końcu ma przejechane ta 9 letnia Octavia ?
          Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

          Komentarz


          • #30
            autko ma na dziś 57 tyś. Oryginalny przebieg nikt nie uwierzy. Wiem.
            http://chomikuj.pl/taranx

            Komentarz


            • #31
              I niech śmiga dalej i cieszy. Świeżynka.
              pozdrawiam - Darek

              Komentarz


              • #32
                Zamieszczone przez taranx Zobacz wpis
                autko ma na dziś 57 tyś. Oryginalny przebieg nikt nie uwierzy. Wiem.
                Ja wieżę

                Moja z 2007r. Ma 27tys i jest też jest jak nowa, rok temu wymieniłem wszystkie filtry, serwis klimatyzacji. Na dniach będzie wymiana pozostałych płynów ustrojowych. W jadą też 4 nowe Hankooki, o fabryczne Matadory skutecznie zamieniają mokry asfalt w lodowisko..
                Ostatnio edytowany przez Sebath; 48881.

                Komentarz


                • #33
                  9 letnia Skoda Oktawia I tour , 1,6 benzyna, 80.000 km co należy wymienić?

                  należy wymienić auto.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X