Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

BFQ Tarcze przód + bebny tył + wysprzęglik pomoc w zakupie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • BFQ Tarcze przód + bebny tył + wysprzęglik pomoc w zakupie

    Witam,

    Szykują mi się duże zakupy i chciałbym kupić części tak by później nie wysyłać z powrotem.
    Chciałbym kupić na przód tarcze + klocki Bosch (325zł):
    TARCZA HAMULCOWA BOSCH PRZÓD- 2 SZTUKI

    nr. katalogowy: 0 986 478 852 / 0986478852


    Typ tarczy hamulcowej wentylowany wewnętrznie
    Średnica [mm] 280
    Grubosć tarczy hamulcowej [mm] 22
    Minimalna grubość [mm] 19
    Średnica piasty koła [mm] 65
    Ilosć otworów wiertniczych 5
    Powierzchnia lakierowany
    Przetwarzanie wysoko nawęglany
    Ciężar [kg] 6

    KLOCKI HAMULCOWE BOSCH PRZÓD-KOMPLET

    nr. katalogowy: 0 986 494 019 / 0986494019

    Szerokość [mm] 146
    Wysokosć [mm] 54,7
    Grubosć [mm] 19,7
    Styk ostrzegawczy o zużyciu ze stykiem zużycia
    Długość złącza ostrzegawczego [mm] 145
    System hamulcowy Volkswagen
    Bębny + szczęki + cylinderki (ogólnie tak żeby już nie mieć problemu z hamulcami z tyłu że raz ręczny z jednej raz zwykły z drugiej etc.) (265zł)
    Bebny szczeki sprezynki cylinderki Octavia kpl HCE
    Do sprzedania nowy nieuzywany zestaw zawierajacy: 2 bebny, szczeki hamulcowe, zestaw sprezynek, 2 linki hamulcowe oraz 2 cylinderki hamulcowe do Skody Octavii oraz Roomster.

    Pasuje do:
    - Skoda Roomster - wszystkie modele z bebnami
    - Skoda Octavia - Wszystkie modele z bebnami

    (notatka własna 2 x 1J0-609617B/P, 1 x 1J0-698525, 1 x VPAS-ZES.SH01, 2 x 1J0-609721D, 2 x 3A0-611053/U) (nr 02215/11) (nowy system)

    Do tego potrzebuje wyprzęgnik, ale to już wiem że:
    Nowy wysprzeglnik o nr: 1J0721261F (1J0 721 261F) Pasuje do: 1J0721261F / 3216 Średnica [mm]:23,81
    Bo ostatnio kupiłem zły

    Ale do tego potrzebuje jakieś cięgno wyglądające mniej więcej tak jak tu:
    Just a moment...


    i jakiś zielony plastykowy kapsel jako osłona wysprzęglika i już nie mam pojęcia jak to znaleźć i dopasować do mojego samochodu.

    Auto to Octavia 1 (po lifcie) Combi 2004 silnik BFQ
    VIN na PW.
    Jeszcze mam do wymiany rozrząd bo termin się niedługo zbliża ale to już raz znalazłem to drugi raz sobie też poradzę.
    LPG: BRC SQ24, już 80tys na alternatywnym paliwku

  • #2
    U mnie był wsadzony komplet z Boscha na przód i klocki tak waliły podczas jazdy, że wytrzymać się nie dało.

    Komentarz


    • #3
      Z przodu założyłem Boscha tarcze (280mm) i klocki. O ile tarcze jeszcze ujdą- nie biją, nie gną się. Klocki- porażka. 18000km zrobiłem i może jeszcze z 5-7k km wytrzymają. Od początku piszczą i potwornie pylą. Nigdy więcej klocków Boscha nie kupię.

      Komentarz


      • #4
        Zamiast Boscha rozważ coś z poniższych...

        Tarcze: Brembo 09.7012.14 za 111zł / Brembo 09.7012.11 za 127zł / TRW DF2804 za 110zł / ATE 24.0122-0210.1 za 148zł lub Zimmermann 100.1234.20 za 142,50zł

        Klocki: EBC Standard DP1329 za 160zł (moim zdaniem bardzo dobra i żywotne) / Brembo P85072 BRE za 119zł , TRW GDB1386DTE TRW 135zł (mniejsze pylenie)

        Tył: Brembo 14.9386.10 BRE za 180zł / Zimmermann 600.1965.20 ZIM 157zł

        Szczęki: Brembo S85516 BRE za 120zł / ATE 03.0137-0357 ATE za 140zł / TRW GS8639 LUC 130zł

        Linka ręcznego TRW GCH3025 LUC za 58zł

        Cylinderek Brembo A12244 BRE za 50zł

        Komentarz


        • #5
          Warto tylko dodac, ze wymieniajac z tylu bebny oraz szczeki warto wymienic lozyska, bo bierznie lozysk sa wbijane na bebna i teoretycznie nie powinno ich sie wybijac i przekladac do nowych bebnow.
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Maicroft Zobacz wpis
            Warto tylko dodac, ze wymieniajac z tylu bebny oraz szczeki warto wymienic lozyska, bo bierznie lozysk sa wbijane na bebna i teoretycznie nie powinno ich sie wybijac i przekladac do nowych bebnow.
            THX, tego nie wiedziałem. A jakie tam idą łożyska ?

            Montes muszę się z tym przespać by cena z 600zł wzrosła mi do ponad 1000zł :/ Ogólnie cena za przód jeszcze mnie nie przeraziła bo różnica na szybko około 50-75zł ale tył mnie zabił
            LPG: BRC SQ24, już 80tys na alternatywnym paliwku

            Komentarz


            • #7
              Taniej trzeba by zrobić tył na Kraft / Kamoka , itp, nie wiem jak z jakością
              numery, które wpisałeś powyżej wpisz w wyszukiwarkę, znajdziesz tańsze zamienniki (Wajbex - wiadomości)

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz wpis
                THX, tego nie wiedziałem. A jakie tam idą łożyska ?
                Tu wprowadzilem jednak w blad. Przeciez tam beben siada na piasta, a piasta ma lozysko w sobie. To nie Fabia.

                A wiec wymieniasz beben oraz szczeki z calym kompletem sprezynek w srodku. Oczyszczasz piasta oraz tarcze kotwicza i bedzie wszystko ok. Zawsze warto skontrolowac stan cylinderkow hamulcowych, albo je wymienic za wczasu.

                Tu masz przykladowy caly tyl jak robisz kompleksowo.
                Link
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Jeśli chodzi o zestawy na tył polecam kupić coś dobrego, np do Seicento ciotce kupiłem kiedyś jakieś coś w motoryzacyjnym (szczęki) za 32 zł. Kilka dni później kupiłem porządne szczęki Ferodo... Różnica w jakości to przepaść (grubość blach, wykonanie smoregulatorów itp. Cylinderki też warto wymienić bo jak nie ciekną to pewnie śruba od odpowietrzania się urwie;p Warto też spojrzeć na przewody gumowe. Tutaj tez polecam kupić coś co najmniej ze średniej półki.
                  SPRZEDAM! Nakładki na rączkę fotela do OII :
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...046007#1046007

                  Komentarz


                  • #10
                    No jednak na tył wezmę:
                    Zimmermann 600.1965.20 ZIM 157zł i szczęki: Brembo S85516 BRE za 120zł

                    Trochę przeraża mnie wizja płacenia mechanikowi drugi raz bo się okaże ze chciałem zaoszczędzić.

                    Chciałem jeszcze znaleźć coś takiego:

                    RepSatz-Kupplungsbetätigung-5-GgSchaltgetriebe-16-18L-Seat-Ibiza-Leon-ua.jpg
                    Potrzebuje wymienić pompę sprzęgła i łożysko wyprzęgnika ale podobno potrzebny jest ten zielony kapsel na wymianę i dobrze ten pręcik/cięgno czy jak to się nazywa wymienić.
                    Ale nigdzie nie mogę znaleźć tego kompletu do kupienia
                    LPG: BRC SQ24, już 80tys na alternatywnym paliwku

                    Komentarz


                    • #11
                      Wymień cały element
                      Brembo C85005 BRE ok 190zł
                      Febi 32583 FEB
                      TRW PNA105 TRW

                      Komentarz


                      • #12
                        A czy na pewno jest potrzeba wymiany bębnów i szczęk? Jeden zestaw hamulców tył starcza naprawdę na wiele lat. Szczęki można wymienić raz na kilka lat żeby któregoś dnia nie pokruszyły się ale bębny mogą być zbytecznym wydatkiem (no chyba że ktoś uwielbia jazdę na ręcznym). Proponuję najpierw zajrzeć jak te bębny wyglądają a później kupować.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X