Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka ciśnienia oleju.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka ciśnienia oleju.

    Witam.
    Dłuuuugoooooooo się nosiłem z zadaniem tego pytania bo pewnie będziecie mieli banany na michach ale raz kozie śmierć.

    Kiedy u Was na blacie gaśnie kontrolka ciśnienia oleju (wersja bez maxi dota)? U mnie jest tak, że po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłon słychać kilka dźwięków "ding, ding..." i kolejno gasną różne kontrolki w tym także czerwona kontrolka ciśnienia oleju.


    W instrukcji wyczytałem taką oto mądrość:
    Lampka kontrolna włącza się na kilka sekund po włączeniu zapłonu 3).
    3) W samochodach z wyświetlaczem centralnym lampka kontrolna nie włącza się po włączeniu zapłonu, a jedynie w razie usterki lub zbyt niskiego poziomu oleju silnikowego
    .

    Nurtuje mnie to już bardzo długi czas bo w innych autach znanych mi do tej pory ta lampka gaśnie szybciutko ułamki sekund po uruchomieniu silnika a w mojej skodzianie silnik nie pracuje a lampka zgaśnie. No ok, zgodnie z książką ale co w przypadku jak by tego ciśnienia nie było czy ta sama lampka mnie o tym poinformuje?

    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Rozumiem, że piszesz o czerwonej lampce oleju ? Pytam , bo niektórzy mylą czerwoną (ciśnienie oleju) z żółtą (poziom oleju).
    Odpowiadając na twoje pytanie, jeżeli ciśnienie oleju będzie zbyt niskie to owa lampka nie zgaśnie.
    Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Tak o czerwonej, w OI nie ma żółtej kontroli poziomu przynajmniej u mnie.
      To już teraz sprawa jasna ale jakoś IMO to nie po Bożemu rozwiązane.
      Dzięki za odpowiedź.
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

      Komentarz


      • #4
        Żółta kontrolka jest wtedy, gdy jest w misce czujnik niskiego poziomu oleju.

        Czerwona gaśnie jeszcze przed odpaleniem. Żeby sprawdzić czy zadziała, odepnij przewód z czujnika ciśnienia oleju.

        Komentarz


        • #5
          Przy następnej wymianie oliwy sprawdzę, tak specjalnie to za dużo mecyji bo mam stalową osłonę miski.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Dieter Korp. " Volkswagen Golf i Bora'' strona 80 dokładny opis działania lampki cisnienia oleju.
            pryncypal

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez dees Zobacz wpis
              Dieter Korp. " Volkswagen Golf i Bora'' strona 80 dokładny opis działania lampki cisnienia oleju.
              A mógłbyś przytoczyć fragment, masz dostęp do tego źródła?
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Dostęp u wujka G wystarczy zapytac.
                .


                pryncypal

                Komentarz


                • #9
                  Podziękował . Zajmę się literaturą w wolnej chwili.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    A u mnie czerwona kontrolka wcale się nie zapala po przekręceniu zapłonu ( wczoraj tak zaczęło się dziać ) i nie pokazuje temp. oleju.
                    Po przekręceniu zapłonu wyskakuje informacja oil sensor Service now! i mruga nad tym żółta kontrolka oleju z 3 razy i zgaśnie.
                    Olej jest ok. 600 km już tak przejechałem bo stało Mi się to w trasie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Za świecenie czerwonej lampki odpowiada czujnik ciśnienia oleju, ten w kadłubie silnika, a za żółtą odpowiada czujnik w misce. Jest to czujnik, jak tu pisali poprzednicy- poziomu oleju i jest nienaprawialny. Co ciekawe- tak poza tematem- mozna go wyłączyć ustawiając vagiem tryb amerykański.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X