Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymieniłem łączniki stabilizatora i gumy w Szkodniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymieniłem łączniki stabilizatora i gumy w Szkodniku

    Panowie!

    Ostatnio odebrałem od mechanika auto tym razem zmieniane były łączniki stabilizatora i gumy. Mechanikowi mówiłem,że nie chce Delphiego a ten Delphiego założył. Gumy jak kupiłem sam to kupiłem Lemfordera i takie miał kupić łączniki ale rzekomo nie było ;/ Szkodnika odebrałem tydzień temu ale dziś jak jechałem zaczęło skrzypieć jakbym skakał po starym tapczanie... wystarczy,że jadę po nierównej drodze o co w naszej kochanej Polsce nie trudno.

    Jutro jadę na kanał bo nie wiem czy to od tego ale jak bujałem nim z prawej to stukanie, z lewej piszczenie... a tak mnie to denerwuje,że pojęcia nie macie. Nie skrzypiało mi tak na starych gumach jak teraz na nowych.

    Ktoś miał podobne problemy. Do tego jak stoję na postoju wyczuwam jakby lekko trzęsło budą... moja mówi,że jestem zboczony i wszystko wyczuwam ale co zrobię,że chce mieć wszystko w jak najlepszym porządku.

    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

    Champ20ns!

  • #2
    Miałem ostatnio tą samą operację, ale dostałem komplet gum i łączników Delphiego, bo Lemfordera nie było. Od tego momentu zrobiłem jakieś 2 tyś km i jedyny objaw jaki mam, to gdy bujam budą za relingi, słyszę jakby luz na jakimś metalowym połączeniu, ale dokładnie nie wiem co to może być (na dniach sprawdzę). Podczas jazdy niczego nie słychać, a zawieszenie pracuje prawidłowo. Tak jak piszesz, sprawdź na kanale, może mechanik kiepsko poskręcał, a może te dwie marki się gryzą i nie do końca mają zbliżone kształty podzespołów.

    Komentarz


    • #3
      Ja zrobiłem może z 200km od wymiany też myślę,że może słabo poskręcał bo było dobrze.
      Champ20ns!

      Komentarz


      • #4
        Jaką masz grubość stabilizatora i jakie konkretnie gumy założyłeś (numer)? Do stabilizatora 21mm mają być gumy 19mm a do 23mm=21mm.

        Komentarz


        • #5
          Mówił mechanik,że stabilizator był 19 i takie chciał gumy i tak były kupione. Znajdę jutro karton od stabilzatorów Delphiego to będę wiedział dokładnie i napisze
          Champ20ns!

          Komentarz


          • #6
            Miałem podobnie w golfie4 po wymianie gum stabilizatora piszczały to pojechałem do serwisu po orginały i za sztukę zapłaciłem 33zł i w końcu była cisza

            Komentarz


            • #7
              Dziś nie miał czasu ;/ ale dziś nie piszczało nic, nie wiem o co kaman. Spróbuje z tymi gumami jak będzie mocno uciążliwe bo koszt żaden.
              Champ20ns!

              Komentarz


              • #8
                Z tego co pamiętam niektóre zamienniki gum stabilizatora mają tendencję do skrzypienia... jeżeli chce się tego uniknąć lepiej zainwestować w oryginalne gumy.

                Komentarz


                • #9
                  No i tak było, winą są gumy stabilizatora... zobaczę jak problem będzie się nasilał to wyrzucę je i kupię nowe. Szkoda,że wcześniej o tym nie wiedziałem bo od razu kupiłbym oryginalne ale cóż kolejne doświadczenie
                  Champ20ns!

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                    zobaczę jak problem będzie się nasilał
                    Skrzypienie raz będzie słychać a innym razem nie. Wszystko zależne od warunków pogodowych....sucho czy mokro...

                    Komentarz


                    • #11
                      A ja potwierdzę to, że z oryginałami nie ma problemu, są trochę droższe, ale nie skrzypią. Sam wymieniałem w kwietniu zeszłego roku i od wymiany ani razu nie zatrzeszczały/zaskrzypiały bez znaczenia na pogodę

                      Komentarz


                      • #12
                        Na razie od momentu kiedy się poskarżyłem na forum nie skrzypią więc zostawiam jak jest... póki co mam nowe zmartwienie klapa bagażnika się wgniotła
                        Champ20ns!

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez bo86bo Zobacz wpis
                          Na razie od momentu kiedy się poskarżyłem na forum nie skrzypią
                          Zapewne wkrótce znowu je usłyszysz.

                          Komentarz


                          • #14
                            Potwierdzam stało się to dziś polecą ale najpierw zrobię łożysko bo zaczęło huczeć myślałem,że to wina wydechu ale sprawdziłem i z lewej strony z tyłu do roboty jest. Co ciekawe gumy słychać też tylko z lewej wkurzają ucho. Zobaczymy czy po wymianie łożyska się uspokoi bo z prawej strony nie słychać gum. Może to łożysko ma wpływ bo przenosi drgania? Nie wiem, sprawdzę i dam cynk a jak nie kupię ori gumy i tyle.
                            Champ20ns!

                            Komentarz


                            • #15
                              Może to tylko złudzenie że słyszysz skrzypienie tylko z lewej strony... Łożysko nie ma na nie wpływu.

                              Komentarz


                              • #16
                                Potwierdzam, oryginały nie skrzypią. Wymieniałem chyba 30tkm temu i nadal cisza.
                                "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                                O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                                O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X