Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Opony letnie

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Opony letnie

    Witam, wiosna powoli Nas wita więc czas pomyśleć o oponach letnich, stare opony nie nadają się do użytku więc szukam nowych kapci. Jakie opony polecacie do zwykłej 15 celowej felgi? Auto użytkowane głównie w mieście raz na jakiś czas dłuższa trasa. Budżet też nie jest jakiś wysoki ale najtańsze chińczyki też raczej mnie nie interesują. Znalazłem opony Dębica presto komplet za 600 zł i zastanawiam się nad kupnem lecz nie jestem za bardzo na czasie w kwestii opon i chciałbym uzyskać jakąś poradę,informacje . Z góry dziękuję za pomoc

  • #2
    Ja kupiłem na ten sezon nówki Continental ContiPremiumContact 5 brałem jeszcze w grudniu z końcówki 2016r. 46 tydzień produkcji. Kierowałem się najpierw przyczepnością na mokrym hałas i zużycie paliwa na drugim miejscu. Za 4 szt zapłaciłem 804 zł.

    Kolega kupił jakieś 2 tyg temu NEXENY do nissana almery około 30 zł taniej na sztuce Made in Serbia.

    Ja użytkuję letnie nexeny 13" Made in China. Te moje 13 sprawiają wrażenie "ciastowatych" ale żeby się na nich pośliznąć trzeba już naprawdę celowo sprowokować auto, zadziwiająco bardzo dobrze trzymają na mokrym.

    Także może NEXEN?
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Hej moje poprzedni letnie kapcie to uniroyal rainexpert 3 (koszt 720 zł / 4 opony) / świetna przyczepność na mokrym jak i suchym, przy wyższych prędkościach nie odczułem specjalnego dyskomfortu (180km/h)

      W chwili obecnej ze względu na alusy zakupiłem 17 (4x opony 205/55R16 UNIROYAL RAINSPORT 3 91V 2016 / 800 zł) po opiniach sądzę że będzie to samo, więc dam znać jak już będę użytkował . Ze swojej strony polecam Uniroyal

      Komentarz


      • #4
        Mogę jeszcze polecić toyo proxes cf2 (żona użytkuje w fabii II) zakupiłem też nowe. Bardzo dobrze trzymają suche /mokre przez całe ubiegłe lato codziennie zmagały się z bardzo hu..ową nawierzchnią (kilkanaście km przebudowy drogi, frezowana nawierzchnia, szuter, tłuczeń, beton, progi, uskoki poprzeczne i podłużne, dziury doły, kocie łby i co kto chce jeszcze aż mi serce pękało na kawałki). Dały radę, nie widać uszkodzeń, zużycia też praktycznie zero. Nowe miały jak dobrze pamietam prawie 10mm głębokości bieżnika. Moje nowe continentale mają 8 mm.
        Kolega kiedyś użytkował toyo w OI i też bardzo je chwalił, a mają taki dość specyficzny szum jakbyś na jakimś mega szerokim kapciu się toczył ale nie jest to uciązliwe jak dla mnie.
        Jak to ja mówię jak nic nie stuka i nie puka to zostaje tylko szum gum.
        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Rzeczywiście Toyo jak na opony klasy budżetowej (czyli ta najniższa półka) sprawują się dobrze. Nie są nadmiernie głośne, w miarę dobrze trzymają się szosy. Także na mokrej nawierzhni całkiem dobrze sobie radzą z odprowadzaniem wody - wiadomo trzeba dostosować prędkość do warunków, bo przy dużych prędkościach nie ma na to większych szans.
          Jeżeli chodzi o klasę budżet całkiem dobre są też opony Zeetex które można kupić za bardzo podobne pieniądze.
          Tutaj znalazłem testy tej opony: Opony Zeetex - Testyopon.pl

          Komentarz


          • #6
            Trochę przeszukałem internet i póki co moje zainteresowanie padło na opony, Dębica presto komplet za 600 zł, Uniroyal które polecales za 650 zł (trochę tylko obawiam się wytrzymałości na deszczu podobniez naprawdę dobrze się sprawują lecz w cieple suche dni opona znika w oczach) i jeszcze jeden komplet opon Pirelli p1 za 680 zł. Raczej wybór padnie na któryś z tym kompletów. pytanie jeszcze czy opony warto kupować na allegro bądź oponeo czy jednak bardziej jakiś stacjonarny sklep moim mieście?

            Komentarz


            • #7
              Nie dublujemy tematów. Do dalszej dyskusji zapraszam tutaj - opony letnie - co myślicie - Octavia Club Polska



              CB Harry II ASC + Triflex

              Pozdrawiam Mirek!!

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X