Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia I jaki rozmiar koła dojazdowego ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia I jaki rozmiar koła dojazdowego ?

    Jak w temacie. Co polecacie i gdzie kupić ?
    Ostatnio edytowany przez yunior81; 15463.

  • #2
    Forum Octavii i nikt, nic, nie poleci ?
    To może Koledzy wypowiedzą się o tych:

    1. Captcha

    2. Captcha

    Które wybrać, żeby auto stało równo ?

    Komentarz


    • #3
      Koło dojazdowe?!? Octavia I nie posiada koła dojazdowego tylko koło zapasowe (czyt. kolo w standardowym rozmiarze na standardowej feldze, u mnie 195/65/15)

      Komentarz


      • #4
        też nie widzę potrzeby zakupu dojazdówki..

        Komentarz


        • #5
          No to żeście mi doradzili....... moja Octavia nie ma koła zapasowego bo z salonu wyjechała z ori zestawem naprawczym dlatego chcę kupić dojazdówke, poniewaz jest cieńsza. Średnica koła i tak musi sie zgadzać mniej wiecej.

          Komentarz


          • #6
            jeżeli masz miejsce w bagażniku to kup po prostu pełnowymiarową felgę i oponę i nie baw się w dojazdowe, bo te z aukcji mają pewnie po 10 i więcej lat. Jeżeli nie masz miejsca to zestawy naprawcze nie są takie tragiczne, ja po zamontowaniu butli LPG w miejsce koła zakupiłem spray a koło leży w garażu bo szkoda miejsca w bagażniku.

            Komentarz


            • #7
              Witam odswieżam temat bo jednak ja chce miec kolo dojazdowe a nie bawić się z zestawami naprawczymi bo jesli coś sie stanie, a już dwa razy wyjalem wkret od blachy, to zakladam koło dojazdowe i 50km/h toczę sie do najbliższej wulkanizacji, tak więc: są różne rozmiary 14, 15 a nawet 16 cali oraz koła na 4 lub 5 śrub. Chce kupic najmniejsze możliwe oczywiscie do octavi I combi. Prosze o poradę.

              Komentarz


              • #8
                Nie bardzo rozumiem w czym masz problem ?
                Kup koło dojazdowe w takim rozmiarze jak masz pozostałe koła pamiętając o rozstawie śrub.
                I tyle . Nie ma w tym wielkiej filozofii .
                Pamiętaj że dojazdówka służy tylko do dojazdu do warsztatu z bardzo ograniczoną prędkością , nie musi więc to być demon prędkości na wszystkie warunki atmosferyczne.

                Od prawie 30 lat przemieszczam się różnymi autami i tylko raz przez ten czas uszkodziłem bok opony tak że ją rozerwało i była potrzebna wymiana koła. Zwykle widzimy upływ powietrza i można dopompować i dojechać do wulkanizatora.
                Ostatnio edytowany przez wacie; 6277.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Rasputin Zobacz wpis
                  jeżeli masz miejsce w bagażniku to kup po prostu pełnowymiarową felgę i oponę i nie baw się w dojazdowe.
                  I to była najlepsza rada.

                  A 16" z naleśnikiem może być mniejsze niż 15" z balonem.

                  Z tymi 4 śrubami do octavii to chyba żart. :-)

                  Komentarz


                  • #10
                    ja mam dojazdówkę 15 cali. opona chyba 125/70

                    Komentarz


                    • #11
                      Z tą dojazdówką to nie do końca jest takie oczywiste jeśłi chodzi o jej rozmiar. Rozstaw śrub rozstawem ale dojazdówka jest inaczej trochę skonstruowana chociaż też jest okrągła i ma oponę :P

                      Najmniejsza felga alu czy blaszana jaka do mojej O1 podejdzie to 16 cali natomiast najmniejsza dojazdówka to już 18 cali, mniejsza nie najdzie na zacisk hamulcowy.
                      Jeśli ktoś ma z przodu tarcze 256mm to zapewne 14 calowa dojazdówka podejdzie, ale jeśłi są tarcze 312 mm to już dojazdówka nie może być mniejsza niz 18 cali.....

                      Też noszę się z zamiarem kupna dojazdówki, bo ten zapas 16 calowy z oponą 205/55/16 trochę miejsca zajmuje i swoje waży (chociaż dojazdówka zapewne też lekka nie będzie)

                      Łatka w spreju tak, ale tylko przy lataniu dookoła komina, w trasę zawsze pełnowymiarowe koło zapasowe.
                      Ostatnio edytowany przez KrzysiekVRS; 48062.

                      Komentarz


                      • #12
                        a co ty chesz dojazdówke na przód zakładać? RS ma z tyłu 256mm tarcze więc moim zdaniem dojazdówka 16-17 cali wejdzie ( bardziej nawet na 16 cal obstawiam ). nawet jak kapcia złapiesz na przód to z tyłu przekładasz "pełne" normlane koło a na tył dojazdówkę.... nigdy na przód dojazdówki nie zakładałem....

                        Komentarz


                        • #13
                          Teoretycznie jak masz kapcia z przodu i masz dojazdówkę 16 cali przy tarczach 312mm, to na drodze np w nocy, mróz, deszcz, armagedon, podnosisz najpierw tył, wyjmujesz dobre koło z tyłu, zakładasz na tył dojazdówkę, opuszczasz auto, przenosisz lewarek na przód, podnosisz przód i dopiero odkręcasz koło z kapciem i zakładasz tylne koło na oś przednią...... Można i tak. Równie dobrze jak masz kapcia można wozić łyżki montażowe, pompkę, łatkę i na poboczu samemu zawylkanizować/zakołkować dziurę (sarkazm)

                          Dojazdówka ma być uniwersalna czyli jak mam duże tarcze więc kupuję dojazd 18 cali.TTka czy S3 tez ma z tyłu 256 mm tarcze a jednak producent zastosował tam dojazdówkę 18 cali, która jak już pisałem ma pasować na każdą oś auta.

                          Zauważ jeszcze, ze wysokość tradycyjnej opony jest "procentm" jej szerokości, co przy ogumieniu dojazdówki nie ma sensu bo przy szerokości 110 mm dojazdówki przy 16 calach, owa dojazdówka będzie miała obwód odpowiadający dla koła 13 lub 14 cali

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X