Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu O1 ALH

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana rozrządu O1 ALH

    Witam,
    Zbliża mi się termin wymiany rozrządu.
    Octavia Tour 2005 1,9 90 KM TDI ALH.
    Jakiego producenta części najlepiej kupić. Gdzie można bez strachu wymienić rozrząd w Krakowie?
    Znalazłem coś takiego:
    Rozrząd Skoda Octavia 1,9 TDI, Skoda Fabia 1,9 SDI - oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia
    Czy to są faktycznie oryginalne części?
    Dodam tylko że w serwisie skody cenę oryginału podali 1700 zł! za same części więc nie wiem czy to marża ich czy faktycznie te części nie są oryginalne.
    Warto dopłacić czy kupić np. zestaw contitecha?

    Just a moment... pasek---rolka.html

    Jaką pompę do tego dokupić.
    Pompa cieczy chłodzącej, wody Skoda Octavia I 1.9 SDI, 1.9 TDI - oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

    Tu niby oryginał ale importer DEKO plus kaucja ale zwrotna więc cały zestaw wyszedł by 930 zł bez kaucji.
    Czy jeszcze jakieś części są potrzebne do wymiany rozrządu?
    Zamienniki pomp na tej stronie ok 160 więc niewiele tańsze gdyby nie ta kaucja.

    Proszę o informację czy warto kupować oryginał czy szukać czegoś do 600 - 700 zł powiedzmy. Auto ma na liczniku prawie 280 tys.

    Z góry dzięki za pomoc.
    Ostatnio edytowany przez wormgoro; 35998.

  • #2
    Tu masz cały zestaw z pompą, w zestawie jest pasek Contitech albo Gates

    Attention Required! | Cloudflare

    A tu praktycznie to samo tylko pasek jest od Dayco

    Attention Required! | Cloudflare


    Paski Dayco najczęściej były spotykane w oryginalnych zestawach. Ogólnie są również najlepszej jakości jednak Conti i Gates też dają radę.


    Komentarz


    • #3
      W serwisie Skody powinienes zaplacic okolo 1300 zl tam jest znizka dla starszych samochodow. Powolaj sie na nia.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez wormgoro Zobacz wpis
        Dodam tylko że w serwisie skody cenę oryginału podali 1700 zł!
        Taki są części w ASO... niestety...
        Chcesz wiedzieć więcej... zawsze możesz zadzwonić do tego sklepu do którego podałeś link z oryginalnym rozrządem i dowiedzieć się więcej.
        Ja nie słyszałem negatywnej opinii na temat tego sklepu.... chyba że koledzy coś słyszeli...

        Komentarz


        • #5
          Link
          Do dwóch aut zakładałem taki zestaw i nie mam zastrzeżeń. Sprzedawca ma też tańsze opcje.
          Do kompletu proponuję też wymienić pasek wielorowkowy i przyjrzeć się jego napinaczowi, oraz sprzęgiełku alternatora aby nie powielać roboty.
          Ostatnio edytowany przez jacki64; 9720.

          Komentarz


          • #6
            Witam,
            Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mam jeszcze jeden typ.
            Co o tym sądzicie? W podanych linkach wcześniej właśnie nie mam pewności co to za pasek będzie. Nie widzę żeby tam było to opisane.
            Nie wiem jak z paskiem INA od kolegi jacki64 bo w większości wszyscy piszą że contitec ok.

            Link

            dodam że na intercars ten zestaw kosztuje 800 zł

            Just a moment...
            Ostatnio edytowany przez wormgoro; 35998.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez wormgoro Zobacz wpis
              W podanych linkach wcześniej właśnie nie mam pewności co to za pasek będzie. Nie widzę żeby tam było to opisane.
              Nie wiem jak z paskiem INA od kolegi jacki64 bo w większości wszyscy piszą że contitec ok.
              Przeważnie polecane są paski Contitech oraz Gates.

              Zamieszczone przez wormgoro Zobacz wpis
              dodam że na intercars ten zestaw kosztuje 800 zł
              Dlatego ja staram się omijać te sklepy szerokim łukiem...

              Komentarz


              • #8
                U mnie to kosztuje 850 z wymianą.
                www.k-mot.pl
                Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                Autoholowanie.
                Robert Kulma

                Komentarz


                • #9
                  Zdecydowałem się na zakup oryginału z pierwszego linku plus pompa oryginał z tej strony.
                  Koszt duży ale sklep polecam. Fachowa obsługa plus błyskawiczna przesyłka. Części zamówione o 14 godzinie z Łodzi do Krakowa dotarły na następny dzień.
                  Części faktycznie oryginalne: Pasek Gates m.in GB, rolki Ina m.in Slovakia i jedna INA Litens m.in Canada oraz pompa VW MWU m. in Germany.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X