Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tarcze i klocki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tarcze i klocki

    Witam kolego szukam postu i nie umie znalesc. Wiec mam pytanie czy ktos wie jakie sa orginalne tarcze i klocki do skody oktavi tour twin power plus rocznik 2008 z LPG? przegladam internet i kazdy poleca jakas inna firme itp a nie umie znalesc kogos kto by znal jakis nr seryjny orginalnych tarcz i klockow ze skody. Chcialbym wymienic klocki oraz tarcze poniewaz na tych moich mam juz 139 tys km zrobione i czas juz na wymiane a jestem mega zadowolony z tych dlatego chce takie same kupic nie twardsze ani miekszejsze tylko wlasnie takie same jak amm teraz org fabryczne. Nie wiem czy to duzo ale na pierwszym komplecie klockow zrobilem 80tys km a na drugich klockach juz 60 i juz polowa klocka poszla ale bede zmieniac bo tarcze juz sa cienkie dlatego caly komplet bee wymieniac prosze o pomoc przy kupnie
    moja czarna perla
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

  • #2
    Oryginalne klocki 1J0698151J:

    Klocki hamulcowe przód Skoda Fabia, Octavia I -Oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia


    Tarcze 1J0615301L, zastąpione 6R0615301.

    Tarcze najprawdopodobniej zaproponują Ci ATE lub TRW.

    Komentarz


    • #3
      Jeżeli chodzi o klocki i tarcze, to jest bardzo wiele wysokiej jakości zamienników, które bardzo często od oryginały nie odbiegają niczym. Zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki względem numerów OEM i sprawdzeniu co różne sklepy oferują. Od siebie jeżeli chodzi o klocki Attention Required! | Cloudflare polecam Jurid, a tarcze Brembo byłyby bardzo dobre Attention Required! | Cloudflare

      Komentarz


      • #4
        A nie ma takich orginalnych tarcz jak sa np pakowane klocki??? bo piszecie ze ATE albo TRW tarcze a rozchodzi mi sie o takie org jak sa np klocki ze nr jest i potem sie szuka ) Z tego co ogladam to tarcze orginalne sa przez firme bosch zrobione co??
        Ostatnio edytowany przez danielosy; 9160.
        moja czarna perla
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

        Komentarz


        • #5
          Z tego co się orientuje to klocki textar były na pierwszy montaż w O1.

          Komentarz


          • #6
            Ja na pierwszy montaż miałem w o1 Jurid

            Komentarz


            • #7
              Koledzy a powiedzcie mi prosze a skad Wy to wiecie jaka firme mieliscie zamontowana na pierwszy montaz co? Poniewaz ja mam jescze org tarcze z pierwszego montazu wiec gdzie znalesc taka informacje o firmie lub nr jakims?? pozdro
              moja czarna perla
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

              Komentarz


              • #8
                Tak w razie czego to kpl. TRW (256mm) jest ok do wsadzenia?

                Komentarz


                • #9
                  W BFQ chyba powinny być z przodu tarcze 280 mm. Motor ma 102 konie i coś musi go hamować. 256 mm były chyba w słabszych motorach.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja mam 256, w komplecie z bębnami hamuje to jak dyliżans.

                    Komentarz


                    • #11
                      A oznaczenie FS III do jakich tarcz jest?

                      Komentarz


                      • #12
                        Tak, zaciski mam FS III.

                        Komentarz


                        • #13
                          W BFQ masz tarcze 256mm. Polecam TRW lub Bosch.
                          Klocków jednak TRW nie kupuj, są zdecydowanie za twarde, często piszczą (pomimo naprawdę dobrego wyczyszczenia zacisków) i szybko ścierają tarczę. Jedyny ich plus to dobre hamowanie.

                          "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                          O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                          O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                          Komentarz


                          • #14
                            Nie jest też tak że na przestrzeni kilkunastu lat wkładali do O1 tarcze i klocki jednego producenta. Raz był to Bosch raz TRW, itd.
                            Nie upieraj się też na oryginały z ASO bo poza znaczkiem nie uzyskasz nic. W oryginalnych pudełkach od Skody znajdziesz najpewniej teraz TRW oraz Bosch`a. Tyle że będzie to 3 razy drożej.
                            "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

                            O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
                            O2 Tour BSE+LPG LR - MED

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X