Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana silnika 1.6 AEE

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana silnika 1.6 AEE

    Witam, Niestety silnik w mojej octavii 1.6 z 1998.r jest w bardzo kiepskim stanie, Mam pytanie, czy jest możliwość wymiany takiego silnika na o takim samym oznaczeniu ze Skody Felicji bądź innego VAG'a? Z góry dzięki za odpowiedź.

  • #2
    Wydaje się, że nie powinno być żadnego problemu. Z tym że też mam ten sam silnik więc zapytam - jaki masz przebieg? Pewnie olej żłopie, czy może coś innego? W mojej opinii jednak już lepiej 102-konny silnik wstawić, ale zrobisz jak uważasz.
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz


    • #3
      Wyciek oleju, podejrzewam uszczelke pod głowicą, co chwile coś z silnikiem sie dzieje, poza tym właśnie też i złopie dlatego pomyślałem żeby poszukać jakiegoś zadbanego i przełożyć np. z felicji, ale nwm czy sie nada

      Komentarz


      • #4
        Jak sprawdzić, czy używany silnik niewiadomego pochodzenia jest w dobrym stanie? Trochę to kłopotliwe.
        Z doświadczenia powiem tak: najlepiej znaleźć dobrego fachowca od silników i wyremontować to, co masz.

        Komentarz


        • #5
          Szczególnie, że te 1.6 nie jest chyba drogie w naprawie.
          Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
          Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

          Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
          Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez DomolPLL Zobacz wpis
            Witam, Niestety silnik w mojej octavii 1.6 z 1998.r jest w bardzo kiepskim stanie, Mam pytanie, czy jest możliwość wymiany takiego silnika na o takim samym oznaczeniu ze Skody Felicji bądź innego VAG'a? Z góry dzięki za odpowiedź.
            Nie podejdzie inne mocowanie jest na bloku silnika , reszta czesci pasuje na zamianke OPROCZ BLOKU ( oraz skrzyni biegów ) CHYBA ZE BEDZIESZ WIERCIŁ
            Ostatnio edytowany przez developer; 43929.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez developer Zobacz wpis
              Nie podejdzie inne mocowanie jest na bloku silnika , reszta czesci pasuje na zamianke OPROCZ BLOKU ( oraz skrzyni biegów ) CHYBA ZE BEDZIESZ WIERCIŁ
              Jesteś pewien? Masz na myśli blok silnika z Felicii, czy z jakiegoś VW/Seata? Bo Felicia ma łapę silnika z boku przy rozrządzie (tak samo jak Octavia), a nie jak stare VW z przodu.

              Poglądowo zdjęcia silników z VW i z Felki znalezione na Allegro.

              Ma ktoś jeszcze jakieś doświadczenie w tym temacie?
              Załączone pliki
              Ostatnio edytowany przez Don Corleone; 4269.
              Skoda Octavia Laurin&Klement 1.9 TDI '00
              Skoda 130 L '86
              Skoda Felicia LXi '98 + LPG - dupowóz

              Komentarz


              • #8
                Sorka że pózno ( praca, dzieci , barki czasu i fochy mojej czeszki) ale jestem pewien , sam wiem z własnego doświadczenia .... Mając jeszcze tą skode

                Komentarz


                • #9
                  Ciekawe ile taki silnik jest wart, bo w swojej mam w idealnym stanie, nie kopci i nie bierze oleju? Felka już trochę schrupana przez korniki i pewnie sprzedam ją na części i silnik osobno i pewnie jakiś będę musiał na podmiane dać, żeby waga się zgadzała

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X