Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łatać czy kupić nowe opony?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Łatać czy kupić nowe opony?

    Witajcie,

    Wczoraj robiłem porządki w garażu. Odkryłem, że spakowane zimówki żre grzyb... no to zaczęło się czyszczenie. Po chwili patrzę w jednej wbity gwóźdź. Okazało się że mój upośledzony brat (bo nie wiem jak inaczej debila nazwać) zwalił je na rozwaloną paletę kiedy szukał hantli. Oponki wg DOT są z 15 tygodnia 2016 roku więc dość świeże i raczej zużyte równomiernie. Da radę to łatać czy darować sobie i dokupić sztukę lub dwie?

  • #2
    Bratu wypłać liścia w łeb. Paletę wyrzuć.
    No i pokaż na zdjęciu lub napisz gdzie ten gwóźdź jest wbity? Bo nie napisałeś.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      Raz można załatać. Jak drugi raz przebije tą samą oponę to na śmietnik
      Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
      Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

      Komentarz


      • #4
        Kurcze z fotką będzie gorzej bo w pracy jestem ale co mogę powiedzieć to to że przebita jest część między ścianą boczną a bieżnikiem... Załączam piękny rysunek w paincie mam obawy czy da radę to naprawić. Co palety to już wywalona - zresztą rozwalił ją też ten cymbał... całe życie z kretynami
        Załączone pliki
        Ostatnio edytowany przez Salaamon; 43554.

        Komentarz


        • #5
          Uprzejmości braterskie
          Octavia I Tour 1.9 TDI 2007
          Passat B7 2.0 TDI 2013 Czarny Deep

          Komentarz


          • #6
            Podjedź do zakładu wulkanizacyjnego niech to obejrzą i jak da radę naprawić to Ci naprawią za niewielkie pieniądze. Gwóźdź w oponie to w przeciwieństwie do trumny jeszcze nie koniec świata.
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Ja mam załatane koło za pomocą sznurka dokładnie w tym samym miejscu. Zrobiłem na nim już z 40 kkm i nic złego się nie dzieje, jednak dla bezpieczeństwa cały czas siedzi sobie na tylnej osi.

              Komentarz


              • #8
                zależy jak uszkodzona dokładnie wulkanizator oceni, bez oględzin nikt CI tu nic nie powie w szczególach....
                a po drugie - "mój upośledzony brat (bo nie wiem jak inaczej debila nazwać)", " zresztą rozwalił ją też ten cymbał", jakoś średnio mi się to czyta, Żyganie takimi epitetami na własną najbliższą rodzine na forum....nie jest to zbyt normalne, jaka by nie była...

                Komentarz


                • #9
                  Więc niestety ale guma jest do wywalenia, poza dziurą zrobiła się od środka taka bruzda (pęknięcie?) i wulkanizator stwierdził, że opona nadaje się na doniczkę w ogrodzie najwyżej. Nie ma tego złego bo przy okazji wyszło, że są delikatne problemy ze zbieżnością. Po dokładniejszych oględzinach druga opona była mocniej wytarta po zewnętrznej stronie. Uprzedzam pytanie: nie wiedziałem o tym ponieważ, mowa o kołach, które były na aucie mojej damy.

                  Na pytanie czy nie czuła, że coś ściąga przy hamowaniu itd odpowiedziała "myślałam że to normlane" Tak czy inaczej roczne Nokiany trafił szlag. A przynajmniej te dwie sztuki...

                  Drogi kolego sew1981 - rozumiem, że dla typowych rodzin, może być szokujące rzucanie mięsem w najbliższego ale zaufaj mi i uwierz: tolerowanie tej osoby wymaga sporej cierpliwości i to że komuś zaszkodził, nie jest jedynym przypadkiem. Nie chcę się wdawać w szczegóły z naszego życia prywatnego ale nie dalej jak kilka tygodni temu prawie nam ojca zabił przez brak rozsądku. Z nim tak już jest, że nie pomyśli zanim coś zrobi. Żeby tego było mało jest 6 lat starszy ode mnie...

                  Gdyby to wszystko wynikało z bycia niezdarnym no to cóż... zaakceptować można taką naturę.... ale u niego to wynika z ignorancji i jakiegoś rodzaju lenistwa.

                  Komentarz


                  • #10
                    no ok rozumiem bywa różnie i macie jakiś rodzinny problem, który sygnalizujesz i nawet szukasz przyczyn tego stanu u tego brata, co nie zmienia faktu, że forum to nie miejsce do plucia epitetami na własną rodzinę, Można inaczej to napisać - tak jak powyżej choćby Bo to że ktoś jest taki do rodziny ignorant, to też nienaturalne. Dobra to nie temat o relacjach rodzinnych, tylko oponie, a mi chodziło o epitety na brata wyłącznie

                    Komentarz


                    • #11
                      Muszę powiedzieć, że pozytywne zaskoczenie mnie spotkało. Braciak przyjechał ostatnio z kasą za opony i flaszeczką Głupio mu się zrobiło pewnie, że znowu odwalił manianę... Przyznam, że się tego nie spodziewałem. Może to początek dobrych zmian.

                      A co do opon... Buszowałem sobie ostatnio po sieci, sprawdzając ile by mnie kosztowały 2 sztuki opon Nokian WR D3 i niczego nieświadomy dowiedziałem się, że jest już nowsza generacja o nazwie WR D4. Pytanie do Was moi drodzy, czy ktoś miał z nimi styczność? Jak tak przeglądam fora to sporo osób mówi, że zimówki można dostać taniej poza sezonem. Nigdy nie miałem okazji kupować opon zimowych pod koniec maja stąd może te nieco głupie pytania...
                      Nokian Tyres jest fińskim producentem opon. Swoje początki firma miała już w roku 1898 gdzie powstały pierwsze Fińskie zakłady Gumowe – Finnish Rubber Works. Rok 1934 jest przełomowy nie tylko dla przedsiębiorstwa ale ogólnoświatowej motoryzacji, bowiem powstaje pierwsza opona zimowa … Czytaj więcej

                      Komentarz


                      • #12
                        Jeżeli chcesz kupić dwie opony to możesz o nich pomyśleć, chociaż są lepsze marki uznawane za premium niż ten cały Nokian.
                        A ta druga opona jest na tyle zdarta, że musisz kupować dwie sztuki? Nie lepiej dokupić jedną WR D3 i wydać mniej?

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie jest ona bardzo zdarta ale już widać, że zbieżność jest do ustawienia...
                          Ponieważ mam wolną pełnowymiarową felgę to pomyślałem, że tę "nadwyrężoną" oponę zrobię jako koło zapasowe (auto go nie posiada, ponieważ zaginęło w akcji przy przeprowadzce). Stąd też pomysł na kupno 2 zupełnie nowych opon

                          Komentarz


                          • #14
                            gratki dobrego kierunku zmian w relacjach z bratem, przynajmniej próbuje widać tych zmian, a to już dobry znak.


                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
                              gratki dobrego kierunku zmian w relacjach z bratem, przynajmniej próbuje widać tych zmian, a to już dobry znak.

                              Dziękuję. Zobaczymy jak będzie

                              Co do opon to stanęło na tym, że poeksperymentuję i zamówię te Nokiany WR D4. Oczywiście jak pisałem wyżej - 2 sztuki. Może nawet jakiś rabat skapnie z tej okazji, że zbliża się lato...?

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X