Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ssanie i obroty na biegu jałowym.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ssanie i obroty na biegu jałowym.

    Witam.
    Właśnie zakupiłem octavie z 2003r z silnikiem 2.0 AZJ i moje pytania dotyczą tego jak powinno wyglądać ssanie na zimnym silniku? U mnie wyższe obroty trwają przez okres około 30 sekund, a nawet krócej, a potem spadają do około 750 na minutę i tak już zostają. Jak u was wygląda poranne odpalanie i czy te wyższe obroty nie powinny trwać dłużej i czy te 750 obrotów na minute są prawidłowe dla rozgrzanego silnika?

  • #2
    Niezależnie od silnika to jest kompletnie różne i zależne od temperatury zewnętrznej.

    Komentarz


    • #3
      U mnie jest tak samo. AZJ ma system szybszego rozgrzewania sond, czy coś podobnego i ssanie trwa krócej.

      Komentarz


      • #4
        Po pierwsze na zimnym silniku uruchamia się pompa SAI, tzw odkurzacz która tłoczy powietrze do kolektora wydechowego w/g instrukcji przez ok. 100 sek., w celu szybszego rozgrzania katalizatora, automatyczne ssanie u mnie w AZJ też trwa ok 30 sek albo krócej, co do obrotów na jałowym to jest 750 obr/min wg VCDS i to jest norma.
        Sławek

        Komentarz


        • #5
          Potwierdzam powyższe wypowiedzi u mnie wygląda to tak samo nigdy co prawda nie mierzyłem stoperem ale w granicach 30-50 sekund trwa ten proces.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Dzięki koledzy za informacje, teraz wiem ze wszystko jest w normie.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X