Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Cieknące drzwi pasażera.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Cieknące drzwi pasażera.

    Witam

    Od niedawna po mocnych ulewach zauważam że w aucie pojawia się woda na wycieraczce z przodu i z tyłu po stronie pasażera.
    Co może być przyczyną? Co sprawdzić i jak sobie z tym poradzić?
    Może jakoś drzwi wyregulować bo może uszczelka nie dochodzi.

    Z góry dzięki za wszelkie rady.

    image_39770.jpgimage_39771.jpgimage_39769.jpg

  • #2
    Musisz zdemontować boczki drzwi.
    W przednich drzwiach po zdemontowaniu boczku powinieneś mieć coś w rodzaju gąbki. Możesz jej nie mieć lub jest oderwana na samym dole drzwi dlatego woda zamiast spływać na sam dół drzwi do odpływów wpływa do środka auta. Z tyłu podobna sytuacja tyle tylko że zamiast tzw. gąbki powinieneś mieć folię. Sprawdź czy kanały odpływowe w drzwiach są drożne.

    Komentarz


    • #3
      Dzisiaj rozbierałem drzwi przednie w Skodzie, zobaczyłem do środka, sucho i ani śladu rdzy wewnątrz.

      Moim zdaniem to po pierwsze, zanim zaczniesz rozbierać drzwi to zrób prosty zabieg, po otwarciu na dole drzwi znajduje się uszczelka, a za tą uszczelką znajdują się kanały odpływowe wody i tamtędy woda z drzwi powinna cieknąc na zewnątrz. Po prostu weź mniejszy śrubokręt lub kijek aby nie zrysować lakieru i od spodu przeczyść te kanaliki. Na razie wystarczy woda wycieknie.

      Po drugie za kilka dni przy pięknej pogodzie rozbierz drzwi i wysusz je tam znajdują się precyzyjne urządzenia chociażby elektryczny podnośnik szyby i styki, przy okazji posprzątaj brud zatykający kanaliki i zakonserwuj od rdzy.

      Po trzecie, przyczyną wypływania wody do środka może być także brak folii na drzwiach, u mnie jest ona także porwana ale ja posklejałem, gdyż w sklepie chcieli ponad 100zł. w sumie za 1 m kwadratowy folii.

      Po czwarte, obejrzyj uszczelki przy szybie i ewentualnie kup nową uszczelkę od zewnętrznej strony szyby. A jak chcesz zobaczyć gdzie cieknie to po rozebraniu drzwi ze strony zewnętrznej polej je wodą i wszystko będzie jasne.

      Komentarz


      • #4
        Spojrzałem jeszcze raz na zdjęcia, czy Ty na zimę konserwujesz silikonem uszczelki przy drzwiach lubią przymarzać, w dzień popada a w nocy mróz. Rano jak mocniej pociągniesz to po uszczelce. Może tutaj tkwi problem.

        Komentarz


        • #5
          Właśnie w Golfie IV miałem podobną sytuację - problem był w uszczelce (piankowej) w okolicy głośnika (podobnie jak u Ciebie). Odkręciłem tą blachę w kilku miejscach żeby zrobić szczelinę i uszczelniłem masą uszczelniającą - zakręciłem i po problemie. Obstawiam że folia (bo chyba nie ma blachy) przecieka.


          Moje MPI

          ...Dominik...

          Komentarz


          • #6
            Dokładnie. Kolega cichy ma rację. U mnie w O1 był o podobnie ale ja też rozbieralem obicie i podklejalem folie a ż drzwi wewnątrz trzeba brud wyczyścić. Będzie ok.

            ...Moje Cappuccino MPi...

            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

            Komentarz


            • #7
              Ok, poczekam na ładną pogodę i rozbiorę drzwi, w lato montowałem nowe głośniki z dystansami może o czymś zapomniałem.
              Cichy sugerujesz że w około głośnika musi być wszystko szczelne? trochę to dziwne bo raczej wody tam nie powinno być.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kaju666 Zobacz wpis
                Ok, poczekam na ładną pogodę i rozbiorę drzwi, w lato montowałem nowe głośniki z dystansami może o czymś zapomniałem.
                Cichy sugerujesz że w około głośnika musi być wszystko szczelne? trochę to dziwne bo raczej wody tam nie powinno być.
                W Golfie IV było to super rozwiązane, bez folii. Sugeruję że folia przepuszcza Może jak ściągniesz tapicerkę (boczek) to polej z butelki wodę po szybie ... może będzie widać gdzie to się sonczy.


                Moje MPI

                ...Dominik...

                Komentarz


                • #9
                  A więc rozebrałem drzwi i lekka tragedia
                  dystans już mocno spuchł na dole i jest cały mokry.
                  Folii żadnej nie widzę.
                  Zamknąłem drzwi i wylałem wiadro wody na nie.
                  Efekt taki jak na zdjęciu mocno kapie w środku drzwi na wysokości lusterka. Tak że jak był tam głośnik to na niego się lało i zbierało w dystansie pewnie do połowy... Zebrana woda w drzwiach powoli wypływa otworami na dole.
                  IMG_20171012_182849.jpgIMG_20171012_184308.jpgIMG_20171012_182818.jpgIMG_20171012_183433.jpg
                  ​​​​​

                  Komentarz


                  • #10
                    Z tego co poszukałem to właśnie jest taka pianka (zamiast folii). Skoro piszesz że przy lusterku przecieka to może tu jest problem - sączy się powoli, zamiast lecieć do środka, to cieknie po zewnętrznej i stąd taki efekt.


                    Moje MPI

                    ...Dominik...

                    Komentarz


                    • #11
                      Ale czy woda powinna się tak lać do środka drzwi??? Czy szukać po prostu gdzieś u góry problemu z uszczelką.

                      Komentarz


                      • #12
                        Dostawanie się wody do środka drzwi jest nieuniknione... dlatego na samym dole drzwi są kanały odpływowe a na boczku pianka lub folia. Wydaje mi się że albo przez ciebie albo przez poprzedniego właściciela został usunięta (wycięta) część pianki znajdująca się za głośnikiem i dlatego woda leje się tobie do środka auta zamiast spływać wewnątrz po piance na sam dół drzwi. Zaklej tą dziurę w piance tylko solidnie i powinieneś mieć po problemie. Dystanse które masz chyba nie były lakierowane...i dlatego spuchły.
                        Obejrzyj sobie poniższy filmik żebyś miał lepsze wyobrażenie czy, gdzie i jak dostaje się woda.

                        Komentarz


                        • #13
                          kaju666, BASTIAN001 ma 100% racji.

                          Dodatkowo powiem, że sam walczyłem z tym problemem na obu lewych drzwiach.
                          Dodałem dodatkową folię, która była założona od góry do samego dołu wewnątrz drzwi.
                          To znaczy, że woda spływająca po niej nie mogła dostać się do auta.
                          A i tak się przedostawała po ... przewodach od głośnika, które przechodząc z wnętrza drzwi do wnętrza auta
                          muszą przejść przez tą szarą piankę (moją dodatkową folię również).
                          Rozwiązaniem problemu było takie ułożenie, przegięcie przewodów od głośnika,
                          aby najniższy punkt, załamanie wiązki był wewnątrz drzwi, potem wiązka wznosiła się
                          i przechodziła przez otwór w szarej piance - to taki "syfon".
                          Wtedy woda spływa po wiązce i skapuje do wnętrza drzwi, a nie przedostaje się do wnętrza auta i skapuje
                          pomiędzy wewnętrzną blachą drzwi, a boczkiem drzwi.

                          Oczywiście szara pianka (a na tylnych drzwiach folia) musi być szczelnie przyklejona do blachy drzwi.

                          Komentarz


                          • #14
                            A więc dzisiaj się za to wziąłem. W miejsce gdzie pianka nie dochodziła dałem poxipol i dodatkowo zabezpieczyłem powertapem. W miejscu głośnika dałem kółko z folii budowlanej i przykleiłem do pianki klejem dragon metal/plastik(w sumie wygląda jak butapren), docisnalem to dystansem i mam nadzieję że nie będzie ciec. Kabel zrobiłem jak mówiłeś dodatkowo w miejscu w którym przechodzi przez folie zakleilem go poxipolem.
                            IMG_20171014_113650.jpg

                            Czas czekać na deszcz

                            Komentarz


                            • #15
                              kaju666 no jak teraz dalej będzie ciec, to będą musiały być jakieś czary.
                              Wygląda na to, że dobrze okleiłeś dystans i przewód od głośnika.
                              Musi być teraz szczelne!

                              Komentarz


                              • #16
                                No i brawo!!!

                                Zamieszczone przez kaju666 Zobacz wpis
                                Czas czekać na deszcz
                                W obecnych warunkach pogodowych raczej nie będziesz musiał długo czekać...
                                Ewentualnie mogłeś zrobić test jak na filmiku.

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X