Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pytanie "rzeka"(pewnie ile uzytkownikow,tyle opinii) 2.0 99r.+ LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pytanie "rzeka"(pewnie ile uzytkownikow,tyle opinii) 2.0 99r.+ LPG

    Jaki olej zalac,i ile go wlezie?(instrukcje mam po holendersku...:-( ) ,poprzedni wlasciciel wymienial 8k km temu i na etykiecie jest 10 W 40
    P.s 212000 tys nalotu

  • #2
    Zalać tyle ile wejdzie do max stanu na bagnecie. Objętość oleju to 4l. Zazwyczaj u mnie jeśli mam być dokładny wchodzi około 3.8-3.9 l. Ja latam na 5W-40 ostatnio w ramach polityki "płodozmianu" poszedł specol gold. Dotychczas były to mobil 1, castrol edge, castrol magmatec, raz jakiś lotos. Wszystkie pełny syntetyk.

    Masz jeszcze wątek "jaki olej do..." ale żeby go zjeść to trzeba co najmniej dostać 25lat. Wtedy w wolnym czasie...
    Jak oliwy nie wciąga śmiało pakuj dobre 5W-40 pełny syntetyk i będziesz pan zadowolony.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Potwierdzam. Olej dobiera się według wytycznych producenta. Sam mam 10w40 valvoline spełniający specyfikację VW. Nasteny będzie jakiś dobry 5w40. Dobry olej to niższe jego spalanie.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez zwonko Zobacz wpis
        Dobry olej to niższe jego spalanie.
        To zależy co znaczy dobry olej. Wg wątku na forum (i nie tylko) Specol Gold 5W40 nie jest dobry. Ja jestem pod wrażeniem tego jak bardzo spadała konsumpcja po jego zastosowaniu.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
          Specol Gold 5W40 nie jest dobry
          Nie żebym chciał powiedzieć: no i się zaczęło... Zgodzę się, że ma opinie mocno skrajne. Ale dlaczego kolega akurat tak uważa?
          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz


          • #6
            Ale jak uważa? Ja swoją opinię wyraziłem w trzecim zdaniu mojej wypowiedzi.

            Dla mnie olej, to olej. Nie analizuję go chemicznie pod względem dodatków, nanocząsteczek, zachowania w stanie nieważkości, zachowania w okolicy koła podbiegunowego. Zalewam po prostu do silnika i po pół roku spuszczam, wlewam kolejny. Wcześniej nie wiedziałem że taki olej jak Specol istnieje i do tego jest polski. Zalałem do silnika, odpaliłem, pracuje tak samo, nie zatarł się, znaczy że jest dobry. Kilkadziesiąt tysięcy km przejechane. Do tego cena korzystna. Z bonusów, obniżenie zużycia dość zauważalne.
            Ostatnio edytowany przez utek; 1393.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
              Ale jak uważa? Ja swoją opinię wyraziłem w trzecim zdaniu mojej wypowiedzi.
              Faktycznie nie do końca pojąłem sens zdania biję się w piersi. Przepraszam.

              Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
              Dla mnie olej, to olej. Nie analizuję go chemicznie pod względem dodatków, nanocząsteczek, zachowania w stanie nieważkości, zachowania w okolicy koła podbiegunowego. Zalewam po prostu do silnika i po pół roku spuszczam, wlewam kolejny. Wcześniej nie wiedziałem że taki olej jak Specol istnieje i do tego jest polski. Zalałem do silnika, odpaliłem, pracuje tak samo, nie zatarł się, znaczy że jest dobry. Kilkadziesiąt tysięcy km przejechane. Do tego cena korzystna. Z bonusów, obniżenie zużycia dość zauważalne.
              W reszcie się zgadzam w 100%. Mam dokładnie takie samo podejście. U mnie co prawda pobór oliwy jest pomijalny (około 0.7litra na 10kkm) więc się nie wypowiem czy faktycznie bierze go mniej niż innych.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Ja na Specolu z ok 1,4l/15kkm (Lotos 5w40) zszedłem na chwilę obecną do poziomu 0,8l/15kkm.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                  Dla mnie olej, to olej. Nie analizuję go chemicznie pod względem dodatków, nanocząsteczek, zachowania w stanie nieważkości, zachowania w okolicy koła podbiegunowego. Zalewam po prostu do silnika i po pół roku spuszczam, wlewam kolejny.
                  Mam dokładnie to samo zdanie.
                  Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                  To zależy co znaczy dobry olej.
                  Dla mnie to taki który spełnia specyfikację producenta i ma jakąś renomę, firmę, nie no-name. Jw. napisałeś nie wchodźmy w nanocząsteczki, szkoda na to życia.

                  Na razie wlane jest około 0.5L od wymiany więc jest dobrze,przynajmniej w porównaniu do tego co ludzie piszą. Na dodatek zauważyłem u siebie taką zależność że robiąc kilometry po mieście nie zjada tyle co na autostradzie. Myślę że ma na to wpływ to że jadąc na autostradzie można często jechać w zakresie 3500-4000RPM. Na mieście nawet jeśli przekracza się tą wartość to dynamicznie, na chwilę a nie jak na autostradzie. Żeby nie było to więcej jeżdzę po mieście, więc twierdzene że po prostu tak mi się wydaje bo na austradzie szybciej kilometry uciekają jest błędne

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X