Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozdzielacz powietrza, nawiewy.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozdzielacz powietrza, nawiewy.

    Koledzy.
    Czy dostanę się do klapki regulacji temperatury ciepłe/zimne bez konieczności demontażu deski rozdzielczej?
    Da radę ściągnąć dyszę nawiewu - 5 trzeci rysunek (po zdemontowaniu konsoli środkowej) i przez otwór rozdzielacza powietrza dostać się do tej klapki.
    Wpadł mi przez kratkę nawiewu powietrza na przednią szybę kawałek plastiku i blokuje tą klapkę (nie mogę do końca ogrzewania wyłączyć)

    W linku z elektrody kolega opisuje że tą klapkę ustawił, z tym że nie napisał jak się tam dostał.,

    Prośba koledzy o pomoc, bo chciałbym wiedzieć jak się przygotować do naprawy. A w szczególności nie demontować bez potrzeby za dużo.

    Pozdrawiam
    Jacek
    Załączone pliki
    Mam skodę ok pół roku w zimę nie przeszkadzało a teraz lipa leci cały czas ciepłe powietrze pomimo że jest ustawione na min. Podłączałem drugi
    Ostatnio edytowany przez Basu; 13279.

  • #2
    Potrzebujesz

    chwytak elastyczny - Szukaj w Google

    +

    Link

    i przez środkową kratkę bym próbował to wyjąć.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
      Potrzebujesz

      chwytak elastyczny - Szukaj w Google

      +

      Link

      i przez środkową kratkę bym próbował to wyjąć.
      Hmm, pomysł dobry, ale chyba tak łatwo nie przejdzie.
      To coś się tam zaklinować musiało. Zrobiona została przyssawka dopasowana i uszczelniona do wylotu na szybę. Odkurzacz przemysłowy i nie wyciągnęło niestety.
      Ale dzięki za podpowiedź. Przyda się jak nie teraz t odo innych tematów.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Basu Zobacz wpis
        To coś się tam zaklinować musiało. Zrobiona została przyssawka dopasowana i uszczelniona do wylotu na szybę. Odkurzacz przemysłowy i nie wyciągnęło niestety.
        Jeżeli to siedzi gdzieś na samym dnie zespołu nawiewu to jakim cudem chciałeś to przez kratkę nawiewu na szybę wyssać to nie wiem przecież kawałek plastiku to nie "parasol" z dmuchawca latawca i nie poderwie go tak łatwo...
        Musisz kamerkę endoskopu przykleić taśmą do manipulatora i spróbować to w ogóle zlokalizować, zobaczyć gdzie utknęło to najważniejsza rzecz.

        Jak Ci się to uda to spróbować to złapać jak się nie da manipulatorem to nie wiem np. okleić kawałkiem taśmy dwustronnej klejącej końcówkę i spróbować to złapać na "klej", gumę do żucia, nie wiem kombinuj wszystkie chwyty dozwolone.
        Może trzeba będzie nawet otwór rewizyjny w obudowie wyciąć aby to usunąć, który później zaślepisz...
        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Ta kratka normalnie jest na wcisk, czy przyklejana? Nie mogę jej wyciągnąć.
          Niby z przodu łatwiej, ale od strony szyby trzyma się bardzo mocno mniej więcej po środku.
          Raz że brzęczy czasami, a dwa dla kamerki endoskpowej będzie podejście łatwiejsze.

          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Basu Zobacz wpis
            Ta kratka normalnie jest na wcisk, czy przyklejana? Nie mogę jej wyciągnąć.
            Tu nie pomogę nigdy tego nie rozbierałem, przypuszczam że trzymają to jakieś zatrzaski/ząbki.
            Może w etce popatrz, google albo np. w allegro spróbuj wyszukać samą kratkę i zobaczyć jak wygląda to się rozjaśni jak może być mocowana.

            https://www.google.pl/search?q=kratk...k8AQqn_kgGc8M:

            https://imged.pl/kratka-nawiewu-boczna-srodkowa-skoda-octavia-i-1-5577886.html


            myslę, że najpierw jednak zdemontuj srodkowy panel z kratkami ten z przyciskiem od awaryjnych będzie łatwiej
            Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Mam taką drugą kratkę z czujnikiem nasłonecznienia. Niema żadnych spinek, ani zatrzasków.
              Tą kratkę i tak muszę wyjąć by ją wyciszyć (okleić izolacją materiałową) by nie brzęczała.
              Druga sprawa z niej będzie łatwiejsze manewrowanie endoskopem.
              Nie mniej gdy będzie potrzeba to wyciągnę i ten środkowy panel, co nie zmienia faktu że i tą ze zdjęcia muszę jakość zdemontować.
              Dawno, dawno temu zgłaszałem w serwisie że brzęczy i nie wiem czy czasem nie przykleili jej. Stąd moje pytane jak jest fabrycznie.

              Komentarz


              • #8
                Temat ogarnięty.
                Jak ktoś miałby podobny problem to:
                Demontaż kokpitu, tunelu. Deskę odkręcamy ale nie ściągamy, wystarczy lekko unieść.
                Rozdzielacz nawiewu mocowany na dwie śruby widoczne po bokach, od góry zapadka, trzeba ręką przecisnąć się pomiędzy nią a belką i odpiąć, od dołu uchwyt.
                Lekko unosimy deskę i wyciągamy panel.
                Spinka która wpadła i blokowała była w rogu przy klapce. Zaznaczone na zdjęciu.
                Teraz wszystko jest już ok.

                Środkowa kratka nawiewy na szybę mocowana na zapinki od spodu deski, jedna z nich wpadła do środka i stąd ten problem.

                Pozdrawiam
                Jacek
                Załączone pliki

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X