Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słabe światła w nocy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Słabe światła w nocy

    Mam nadzieję, że w dobrym dziale. Standardowe lampy i standardowe żarówki. Klosze wymienione niedawno, a podczas jazdy w nocy samochody jadące z naprzeciwka oślepiają na tyle, że moje światła nie dają rady doświetlić wystarczająco mi drogi abym ją widział, mijając się na długich jest dużo lepiej. Nie wiem czy dobrze opisałem, ale nie widzę przez 1-2 sek nic poza poboczem. Podczas jazdy innym autem jest lepiej. Macie podobnie czy tylko u mnie tak. Sugerują mi wymianę całego klosza (słabe odbłyśniki), a może warto zainwestować w jakieś lepsze żarówki
    www.sztutowo.com.pl

  • #2
    Zamieszczone przez krzysiekj Zobacz wpis
    Klosze wymienione niedawno
    Jakiej firmy...?
    Według mnie przy dobrej lampie nawet kiepskie żarówki będą dobrze świecić. A przy kiepskiej lampie lepsza żarówka raczej nie wiele da. Może i na początku efekt będzie zadowalający ale z czasem kiedy żarówka zacznie się wypalać będzie coraz gorzej.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
      Jakiej firmy...?
      Według mnie przy dobrej lampie nawet kiepskie żarówki będą dobrze świecić. A przy kiepskiej lampie lepsza żarówka raczej nie wiele da. Może i na początku efekt będzie zadowalający ale z czasem kiedy żarówka zacznie się wypalać będzie coraz gorzej.
      Nie pamiętam kupiłem na allegro nowe oba bo jeden pękł. Czyli co jednak wymiana całych lamp czy regeneracja?
      www.sztutowo.com.pl

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez krzysiekj Zobacz wpis

        Nie pamiętam kupiłem na allegro nowe oba bo jeden pękł. Czyli co jednak wymiana całych lamp czy regeneracja?
        Wymieniałeś same klosze, odbłyśniki czy całe lampy?
        Jak całe lampy to jakiej firmy. Na lampie powinna być nazwa producenta czasami nawet na kloszu. TYC, Depo czy inne?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Basu Zobacz wpis

          Wymieniałeś same klosze, odbłyśniki czy całe lampy?
          Jak całe lampy to jakiej firmy. Na lampie powinna być nazwa producenta czasami nawet na kloszu. TYC, Depo czy inne?
          Faktycznie zamieszałem. Wymieniałem same klosze te szklane z przodu na zatrzaskach, a sugeruje mi się wymianę całej lampy bądź jej regenerację.
          www.sztutowo.com.pl

          Komentarz


          • #6
            Skoro wymieniałeś same klosze proponuje więc regeneracje odbłyśników.

            Komentarz


            • #7
              Proponuję założyć przekażniki do świateł mijania i drogowych. Na pewno będzie różnica zauważalna.
              Link

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Marian 2 Zobacz wpis
                Proponuję założyć przekażniki do świateł mijania i drogowych. Na pewno będzie różnica zauważalna.
                Link
                Różnica zauważalna bo?? Nagle będzie jaśniej?
                www.sztutowo.com.pl

                Komentarz


                • #9
                  Wyższe napięcie na samych żarówkach= więcej światła
                  Przetestowane w starym passacie, na przekaźnikach było wyższe napięcie o 1,7V. Dużo lepiej żarówki świeciły.
                  Ostatnio edytowany przez prezes73; 39082.

                  Komentarz


                  • #10
                    Kwestia jakiej jakości kupiłeś te klosze i czy wyczyściłeś odbłyśniki. Jeśli jedno i drugie ok, to polecam lepsze żarówki np. Osram Night Breaker.
                    Skoda Octavia Laurin&Klement 1.9 TDI '00
                    Skoda 130 L '86
                    Skoda Felicia LXi '98 + LPG - dupowóz

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Don Corleone Zobacz wpis
                      polecam lepsze żarówki np. Osram Night Breaker.
                      Także polecam sam ich używam i światełka są bez najmniejszego zarzutu z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że na tych żarówkach świecą zauważalnie lepiej niż np. na NARVAch no ale wiadomo +ileś%, na zwykłych narvach też biedy nie było, a osramy kupiłem z czystej ciekawości aby samemu sprawdzić reklamę.

                      Skoro wymieniałeś klosze to przypuszczam, że masz lampy przed liftem w tych poliftowych za bardzo się tego zrobić nie da. Jeśli światła są nadal słabe to kolejnym elementem do sprawdzenia są odbłyśniki i napięcie na pinach żarówki mierzone w czasie jej świecenia.

                      Żarówki też są bardzo ważne
                      Zamieszczone przez BASTIAN001 Zobacz wpis
                      Według mnie przy dobrej lampie nawet kiepskie żarówki będą dobrze świecić.
                      nie do końca się zgodzę. Mam żarówkę H4 (działającą) firmy "SENTECH" i na pierwszy rzut oka wszystkie elementy w bańce są identyczne jak w innych żarówkach ale żarówka świeci tak, że jedna plama światła jest na przeciwnym pasie przy osi jezdni a druga na prawym poboczu natomiast przed autem czarno.
                      Jeśli nie chcesz się wganiać w koszty żarówek za 100zł bo tyle około kosztują lepsze osramy czy philipsy to przy dobrych odbłyśnikach spokojnie dają radę wspomniane NARVY za kilkanaście zł. Wszelkie no-name omijać szerokim łukiem.
                      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez krzysiekj Zobacz wpis

                        Różnica zauważalna bo?? Nagle będzie jaśniej?
                        Bo żarówki dostaną wyższe napięcie, bez straty na włączniku świateł.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja kiedyś jeździłem w Punciaku przez kilka miesiecy z bardzo slabymi światłami. Co się okazało? Jak wymieniałem żarówki po prostu je jakoś krzywo założyłem. Warto sprawdzić

                          Komentarz


                          • #14
                            na słabe światła w O1 polecam to, co sam przerobiłem na sobie: [O1] dołożenie przekaźników świateł przednich - Octavia Club Polska
                            i słabe światła w O1 robią się przynajmniej mniej słabe (bądźmy szczerzy - z H4 cudów się nie wykręci, IMO: H7 z supermarketu > H4 za 50pln/szt)

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X