Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia Combi 1U5 - szczęki hamulca ręcznego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia Combi 1U5 - szczęki hamulca ręcznego

    Ktoś poradzi jakie części kupić do wymiany elementów hamulca ręcznego przy tylnym kole. Hamulec nie działa na jednym kole (na 99% korozja+zużycie) i zanim nadejdzie mój termin wizyty w warsztacie chciałem kupić "na zaś" części, żeby od razu można było wymienić. Mam hamulce tarczowe i ponoć tam nie stosuje się typowych szczęk hamulca (jak w hamulcach bębnowych) tylko jakieś inne. Fajnie jakby ktoś mógłby podpowiedzieć jakiś numer katalogowy.

  • #2
    Kolego trochę trudno tak jak piszesz "na zaś" podać jakie części powinieneś kupić na wymianę.
    Jeżeli tak jak piszesz hamulec nie działa na jednym kole to w pierwszej kolejności sprawdziłbym linkę. Być może masz uszkodzoną linkę ewentualnie zgubiłeś/brakuje spinki mocującej linkę do zacisku hamulcowego. Jeżeli problem tkwi w zacisku hamulcowym to być może będziesz potrzebował nowy tłoczek hamulcowy + komplet nowych gumek do zacisku. Występowały dwie średnice tłoczków 38 i 41 mm na korpusie zacisku będziesz miał oznaczenie 38 lub 41

    Chcesz znaleźć części do swojego auta-skorzystaj z ETKI
    IFI CP2 Message

    Aha uzupełnij w profilu dane dotyczące swojego samochodu. Jest to bardzo pomocne... no chyba że wstydzisz się swojej skodziny...

    Komentarz


    • #3
      W takim razie poczekam na oględziny w warsztacie. Wielkie dzięki za pomoc. Dane w profilu zaktualizowane

      Komentarz


      • #4
        Tak chyba będzie najlepiej. Będziesz wiedział na jakie koszty musisz się przygotować.

        Komentarz


        • #5
          U mnie w 1U5 kombi z tyłu są tarcze i klocki, tam nie ma szczęk hamulcowych, linki poruszają dźwignią, która albo mechanicznie (mechanizm) albo hydraulicznie napiera na klocki i tarcze.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X