Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Śruby kół do O1

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Śruby kół do O1

    Ponoć do alufelg i stalowych są inne śruby. Mam do alufelg, zakupiłem stalówki na zimę. Czy wie ktoś jakie wymiary mają śruby i jakie mają być? Mile widziany jakiś link

  • #2
    Mogą być inne jeśli masz inne gniazda w felgach zazwyczaj spotyka się kształt stożka, kuli lub płaskie. Jeśli kształt śruby pasuje do gniazda w feldze to jest ok.

    Ja akurat ja mam ori alusy skody i mam te same śruby co do stalowych. Kiedyś miałem wątpliwość innego typu czy z ameliniowej felgi gwint śruby nie za mało wystaje, bo ze stalowej felgi wystaje dużo więcej ale wulkanizator co mi akurat wymieniał opony powiedział, że jest wszystko ok. Z felgi stalowej gwint śruby wystaje około 1 cm więcej niż z felgi alu.

    EDIT: Cytat z instrukcji. str. 180
    Śruby kół
    Obręcze kół i śruby kół są konstrukcyjnie do siebie dopasowane. Podczas każdej wymiany obręczy kół na inne – np. na koła z metali lekkich lub koła z oponami zimowymi – należy użyć dostosowanych do nich śrub o właściwej długości i odpowiednim kształcie. Zależy od tego pewne zamocowanie koła oraz działanie hamulców.


    Ostrożnie!
    Właściwy moment dokręcania śrub kół wynosi 120 Nm zarówno dla obręczy stalowych jak i obręczy ze stopów lekkich.


    Czym się różnią śruby jakie powinny być długości do felg stalowych od felg alu nie napisano. Może więc do jednych i drugich felg fabrycznych idą te same śruby.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Do alusów mam stożkowe i takie chyba nie bardzo pasują do stalowych... tam chyba powinny być płaskie.

      Komentarz


      • #4
        Kolego podobnie mam w Corsie. Do alu mam stożkowe a do stalówek musiałem dobrać inne bo przy mocniejszym przykręcaniu te z alusów prawie przechodziły przez stalówki.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Nie no u mnie to spoko wygląda, będą się trzymać ale po prostu przy mocniejszym wkręceniu widzę ze lecą wióry ze stożka, bo po prostu się obrabia. Dlatego chce zwykłe. Dlatego potrzebuje wiedzieć jakie długie itp.

          Komentarz


          • #6
            Zasialiście mi ziarno niepokoju. Jak wrócę do domu to wykręcę śrubę i zobaczę jak pasuje do alusa.
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Dla sprecyzowania, mówie o stożku w śrubie, nie w alusie. Owszem kiedyś pytałem się przy zmianie u wulkaniztora i mówił że nic się nie dzieje, ale widze taki obrobiony kawałek na srubie stożkowej. Potem się okaże że się obrobi za bardzo i trzeba będzie nowe kupić

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez zwonko Zobacz wpis
                Dla sprecyzowania, mówie o stożku w śrubie, nie w alusie. Owszem kiedyś pytałem się przy zmianie u wulkaniztora i mówił że nic się nie dzieje, ale widze taki obrobiony kawałek na srubie stożkowej. Potem się okaże że się obrobi za bardzo i trzeba będzie nowe kupić
                Wiem wiem. Ja na pewno mam śruby stożki i do stalowych pasują jak trzeba, tylko czy gniazdo w alusie mam też stożek. W fabii II stalówki i alu też przykręcam tymi samymi śrubami.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  O1, felgi stalowe i oryginalne alumy - m14x1,5x26 kuliste, do niektórych aluminiowych potrzebne są stożkowe i nieco dłuższe.

                  Komentarz


                  • #10
                    Też ostatnio o tym słyszałem i nasunęło mi się pytanie: jakie śruby są w RS-kach? Bo miałem felgi 16" amelinowe i zamieniłem na ori RS 17". Grzebać przy śrubach? Przy dokręcaniu nie zauważyłem żadnych problemów.
                    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                    Komentarz


                    • #11
                      Jak ameliniowe to będą pasować

                      ...Moje Cappuccino MPi...

                      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                      Komentarz


                      • #12
                        Do fabrycznych felg stalowych jak i alu idą takie same śruby:WHT001812(M14X1,5X27)
                        Skoda Superb II Ambition
                        2.0 TDI CR 170 KM

                        https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X