Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przepalony xenon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przepalony xenon

    Witam. O1 98 rok, xenon nie oryginalny, dokładany. Przepaliła się żarówka, wyciągnąłem żarówkę wraz z mocowaniem z klosza ale nigdzie nie widzę opisu jaka to żarówka. Skąd wiedzieć jakie kupić? (Wymieniam od razu prawą i lewą). Z góry dziękuję za pomoc.

  • #2
    jak nie oryginalny, tylko dokładany to skąd mamy wiedzieć co tam masz włożone? ori to cała lampa ksenonowa (z soczewką w środku), która była oryginalnie po lifcie jak już (czyli od 2001), a Ty piszesz, że auto masz z 98 roku. Taką masz? (bo niektórzy zmieniali lampy na poliftowe) czy masz zwykłego HIDa wstawionego w gniazdo h4?

    Komentarz


    • #3
      Gdybym miał pojęcie co jest tam wstawione to nie zadawalbym tego laikowego pytania. Twoja odpowiedź brzmi jakbym żądał odpowiedzi ze szklanej kuli a przecież nie pytam co tam mam włożone, tylko proszę o poradę co kupić żeby pasowało, czyli gdzie znajdę oznaczenie starych żarówek, bo tylko je wyjąłem z klosza i na pierwszy rzut oka oznaczeń nie widać. Chodzi mi o wskazówki gdzie na żarówce szukac oznaczeń a nie co tam siedzi ani co wsadzić by najlepiej świeciło. Z tymi lampami już ją kupiłem ale wydaje mi się że lampy są oryginalne a dostawione są tylko przetwornice i żarówki.
      Ostatnio edytowany przez SkodaJasiu; 42427.

      Komentarz


      • #4
        @SkodaJasiu
        wrzuć jakąś fotkę tego żarnika oraz lamp jakie masz u siebie zamontowane .ok
        @sew1981
        lift był w 2000r i jedynie O1 l&k miało xenon w budzie przed fl.
        Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

        ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

        https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

        Komentarz


        • #5
          "nie pytam co tam mam włożone, tylko proszę o poradę co kupić żeby pasowało, czyli gdzie znajdę oznaczenie starych żarówek, bo tylko je wyjąłem z klosza i na pierwszy rzut oka oznaczeń nie widać"
          Jedno przeczy drugiemu nie pytasz co masz włożone, a jednak pytasz o żarnik, który wyjąłeś...czujesz nonsens?...

          Jasiek, 1. poszukaj trochę na forum, a potem zadawaj pytanie, bo skąd mamy wiedzieć z jakiego klosza to wyciągnąłeś? i tymbardziej jak ten żarnik wygląda o który pytasz albo 2. jak pisze kolega Robal zrób fote lampy i żarnika i wklej.

          Robal a jak wyglądała lampa przed liftem ksenonowa? miała gładkie szkło też jak polift i soczewkę? nie mogę ich skojarzyć szczerze mówiąc kompletnie, widziałem kseny tylko w poliftach.
          Ostatnio edytowany przez sew1981; 6296.

          Komentarz


          • #6
            a w OI ori są żarniki d2s

            Komentarz


            • #7
              @sew1981
              też już za bardzo nie pamiętam ale na bank miały już klosze jak w O1 po fl-u czyli czyste gładkie .
              Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

              ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

              https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

              Komentarz


              • #8
                Ok, dojrzałem że to hidy, czyli przeróbka na xenony (tak, wiem że hidy to oslepiajace dno) przy zostawieniu starych kloszy. Jakie żarniki kupić aby pasował gwint/mocowanie? H1, H3, H4, H7, czy jak? Wrzucam foty. Dzięki za pomoc image_40776.jpg
                Załączone pliki
                Ostatnio edytowany przez SkodaJasiu; 42427.

                Komentarz


                • #9
                  A tak wygląda nie spalony
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Na obudowie przetrownicy napisali D2S / D2R

                    Ostatnio edytowany przez oolsztyniak; 1498.
                    Była O2 RS 190 km / 436 Nm
                    Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

                    Komentarz


                    • #11
                      Dobra, znalazłem pomoc gdzie indziej i już wszystko ok. Dzięki bardzo za odpowiedzi
                      Ostatnio edytowany przez SkodaJasiu; 42427.

                      Komentarz


                      • #12
                        d2s to typ palnika xenonowego, a h4 h7 to żarówki żarowe
                        masz jakieś druciarstwo, nie mające nic wspólnego z ori systemem, to skąd mamy wiedzieć co masz?
                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                        poprzednie modele:
                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                        Komentarz


                        • #13
                          Pytałem o h4, h7 bo pochrzanilem z braku wiedzy, a akurat w tej sytuacji to nie miało znaczenia. Wiem, że to nie ori tylko ktoś dostawial cudaczne hidy, a potrzebowałem po prostu informcji co tam wstawić żeby świeciło, żeby te pare dni uniknąć mandatu i zabrania dowodu, zanim ogarne normalne światła, tak jak w serii. Już wszystko ogarnięte, dzięki za pomoc

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez SkodaJasiu Zobacz wpis
                            ...zanim ogarne normalne światła, tak jak w serii...
                            zdecydowanie lepiej

                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                            poprzednie modele:
                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                            Komentarz


                            • #15
                              przy tym co masz i kumatym policjancie (hid w lampie h4) też dowodzik może polecieć.
                              Nie lepiej od razu wrzucić normalne dobre h4, a to wywalić?

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X