Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

prośba o dobór wycieraczek (niepiszczących) i halogenów h4 światło białe,zimne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • prośba o dobór wycieraczek (niepiszczących) i halogenów h4 światło białe,zimne

    Witam kupiłem już komplet kolejnych gum i ciągle piszczą tzn w okresie deszczu mało lub wcale ale w innych porach można się wściec czy ktoś poleci jakieś dobre w rozsądnej cenie , ja teraz użytkuje motgum
    Do tego halogeny o świetle (nie zniczowym żółtym ) tylko maksymalnie białym lub niebieskim itp może ktoś coś polecic?

  • #2
    Ja mam już drugi komplet wycieraczek heyner-alca. Wcale ich nie słychać, są tanie i jeszcze mają zapasową gumke w komplecie. Ja na razie innych nie szukam. Co do żarówek to nie pomogę bo mam zwykłe philipsy vision i superbiałe niestety nie są.

    Komentarz


    • #3
      Powiem tylko tyle. Zadowolony kilkuletnimi wycieraczkami Bosh 979S, które nabyłem jeszcze z autem od sprzedawcy, postanowiłem kupić kolejne, bo doszedłem do wniosku, że po prostu już guma jest stara - mają jakieś 3-4 lata. Zadowolony z Bosh 979S kupiłem takie same nowe koszt 90,00zł , i co i porażka, wycieraczki źle zbierają podskakują na szybie. Zmuszony byłem, założyć z powrotem stary ten sam model, które lepiej wycierają niż nowe. Teraz też nie wiem co już kupić.

      Komentarz


      • #4
        Ja kupuje same gumki 1K0955429B i wymieniam, według mnie lepszych nie ma. Pióra przegubowe były OE Valeo i gumki da się tam spokojnie wymienić.

        Komentarz


        • #5
          Ja raz kupiłem valeo chyba ze stówe kosztowały, ale myślę co mi tam nie będę dziadował, no i gorszego syfu nie miałem. Potem kupiłem zwykłą alce za jedną czwartą tych pieniędzy, i była ok tylko nie miała spoilera i odrywała się przy szybkiej jeździe, więc teraz mam już drugi raz te płaskie plastikowe i są ok. Z kolei brat w passacie ostatnio narzekał trochę na nie, ale już nie pamietam co mu tam dolegało.

          Komentarz


          • #6
            Witam ja używam wycieraczk plaskich firmy Mat gum czy jakos tak i jestem zadowolony a żarowki zwykłe Philips bardzo ładnie świecą
            Arecki

            Komentarz


            • #7
              Jeśli chodzi o wycieraczki to do dwóch Octavii kupiłem dedykowane Valeo (bo ta firma robiła dla ASO). W jednej sprawują się świetnie, a mają już 1,5 roku, natomiast w drugiej po niecałym roku zaczęły trochę podskakiwać. Mimo to uważam, że warto zaryzykować.

              Natomiast jeśli chodzi i żarówki to moim zdaniem Osram Night Breaker jest wart każdej złotówki.
              Skoda Octavia Laurin&Klement 1.9 TDI '00
              Skoda 130 L '86
              Skoda Felicia LXi '98 + LPG - dupowóz

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
                heyner-alca.
                Polecam - w mojej O1 wytrzymały prawie 5 lat. Zero jakichkolwiek odgłosów, ściągają do suchej szyby.


                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                  Zamieszczone przez kylo125 Zobacz posta
                  heyner-alca.



                  Polecam - w mojej O1 wytrzymały prawie 5 lat. Zero jakichkolwiek odgłosów, ściągają do suchej szyby.
                  Dobrze panowie tylko gdzie je kupić można w jakimś auchan/tesco albo gdzieś rejon śląsk? i są to te pióra hybrid i piórowe zwykłe czy gumowe?

                  Co do żarówek ? Nie wiem które wybrać zależy mi tylko na świetle innym niż mocne żółte(czyli białe,fioletowe,niebieskie itp )no i w miare cenie i mam dylemat:

                  Osram Night Breaker laser +130 czy philips h4 rancing vision +150% czy w ogóle warto dopłacać aby było więcej niż 100% w sensie 130% czy 150% światła??

                  Komentarz


                  • #10
                    Kolego ja kupowałem w hurtowni w Krośnie ale jej już nie ma :-( a chciałem kupić do O2 ale nie ma do O2 i też lipa
                    (i teraz kupiłem jakieś g...o a pojawiły się ostatnio a alledrogo)

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      Link
                      Tu masz aukcje do octavii jedynki. Ja mam właśnie takie.
                      Ja kupowałem w hurtowni motoryzacyjnej, chyba w gordonie, a oddział masz choćby w Rudzie Śląskiej.

                      Komentarz


                      • #12
                        Miałem Heyner Allseasons teraz mam Heyner Hybrid i te drugie są zdecydowanie lepsze, żarówki dobre i tanie to Tungsram 120%.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez luckd Zobacz wpis
                          żarówki dobre i tanie to Tungsram 120%.
                          W fabii II tungsramy +120% H7 wytrzymały równiutko 1 rok od listopada do listopada i niecałe 19 kkm, "świecone codziennie" przez cały rok okrągły.
                          Pióra wycieraczek w fabii mam visee wytrzymują rok zawsze po zimie lądują do kosza.

                          W octavii już drugi rok użytkuję pióra Boscha i nic się z nimi szczególnie złego nie dzieje ale po tej zimie zapewne pójdą do wymiany bo zaczynają lekko smużyć czasami.
                          Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                          Spalanie - Motostat.pl
                          Spalanie - Motostat.pl

                          Komentarz


                          • #14
                            W piórach BOSCHA można zamienić same gumki

                            ...Moje Cappuccino MPi...

                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Przemek_i Zobacz wpis
                              W piórach BOSCHA można zamienić same gumki
                              A tego to nie wiedziałem. Zgłębię temat, dzięki za informację.
                              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                              Spalanie - Motostat.pl
                              Spalanie - Motostat.pl

                              Komentarz


                              • #16
                                Jest nawet filmik na YT - można założyć gumki good rain, są też numery serwisowe części i można zamówić gumki w salonie oraz po jednej zaślepce jeśli się zniszczy. Ja zakładałem gumkę z wycieraczki bottari kupionej w tesco za 9,99pln. i powiem że działa jak złoto :-)
                                a jak padnie po zimie to kupię nowa gumke i będzie na lato.

                                ...Moje Cappuccino MPi...

                                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                Komentarz


                                • #17
                                  W heynerach też gumeczki można zmieniać i są od razu w zestawie.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
                                    W heynerach też gumeczki można zmieniać i są od razu w zestawie.
                                    Mam i potwierdzam, że są zapasowe.
                                    I jak na razie chwałę sobie All Seasons.
                                    Wcześniej jeździłem na Alca, ale to jest w sumie ta są firma, ale do Alca nie dawali zapasowych gumek.
                                    Pozdrawiam,


                                    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X