Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia I MPI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skoda Octavia I MPI

    Witam
    Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat dwóch modeli Skody Octavia.
    Mam na oku dwa modele:
    Skoda Octavia I kombi 102 KM MPi i sedan 1.8 20V 125 KM.
    Samochodu szukam dla żony ponieważ sam posiadam Skodę Octavię I w kombi 1.6 74KW. i spodobał się jej komfort jazdy.
    Czy te MPI w 1.6 to dobre jednostki jeśli chodzi o kombi?

  • #2
    Zamieszczone przez BłękitnaSkoda Zobacz wpis
    sam posiadam Skodę Octavię I w kombi 1.6 74KW.
    Posiadasz i pytasz:
    Zamieszczone przez BłękitnaSkoda Zobacz wpis
    Czy te MPI w 1.6 to dobre jednostki jeśli chodzi o kombi?
    Pytasz o co, masz problem z decyzją czy nie coś mocniejszego? Bo masz, jeździsz, używasz a pytasz? Czego chcesz się dowiedzieć o tych silnikach?

    Preferujesz spokojny styl jazdy: to dobre, komfort rzecz względna jedni mają na myśli cichą prace zawieszenia inni sprawnie przyspieszające i dynamiczne auto.
    Nie ganiasz dużo po autostradach: to dobre.

    Chcesz dynamicznie wyprzedzić: nie dobre (zwłaszcza w najcięższej wersji jaką jest kombi).
    Jeździsz w trasy na wakacje z rodziną plus bagaże: nie dobre.

    Awaryjność: ogólnie mało awaryjne z wszelkimi wadami dla typoszeregu, tanie i dostępne części, proste w obsłudze łykają LPG. Kiepska dynamika.

    Masz możliwość zrób jazdę próbną np. 2.0MPI lub 1.8T i zdecyduj co będzie dla Ciebie dobre.
    Na pewno w odniesieniu do większych jednostek benzynowych oszczędnie nie będzie jeśli chodzi o zużycie paliwa a dynamika jazdy dużo gorsza.

    Motor 1.6 to nie jest zła jednostka ale wg mnie podstawowym benzynowym motorem w takim aucie jak OI powinien być 2.0 MPI to auto do 1.6 jest po prostu za ciężkie.
    Były już na forum rozważania co do wyboru jednostki benzynowej było tam trochę za i przeciw jak dobrze pamiętam użyj szukajki.

    Tu masz trochę
    Skoda 1 diesel czy benzyna ? - Octavia Club Polska
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
      Bo masz, jeździsz, używasz a pytasz?
      Nie mów że mam jednostkę MPI?
      1.6 74KW AKL

      Komentarz


      • #4
        Silnik S.R

        Komentarz


        • #5
          Masz 74kW to o konia mniej niż 102KM, właściwie tym samym jeździsz. SR i MPI są oba mpi bo nie spi, każdy ma po 4 wtryski.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mark711 Zobacz wpis
            SR i MPI są oba mpi bo nie spi, każdy ma po 4 wtryski.
            Dobre!!! :-)
            Mi tam ten SR dobrze służy. Miałem z początku kilka drobnych problemów ale je rozwiązałem.
            Interesuje mnie to 1.8 bo mam dwie sztuki na oku.
            A żona uparła się na sedan ale mam jeszcze w zapasie te 1.6 mpi w kombi.
            Dla tego pytam na forum.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez BłękitnaSkoda Zobacz wpis
              Nie mów że mam jednostkę MPI?
              1.6 74KW AKL
              Tak masz mpi i nie dziw się temu tak.
              Jak masz pewne 1.8T w dobrym stanie to się nie zastanawiaj. W OI ten motor w dobrym stanie powoli zaczyna się robić biały kruk. Lepsza była by wersja 150 KM.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
                W OI ten motor w dobrym stanie powoli zaczyna się robić biały kruk
                Dzięki !

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

                  Tak masz mpi i nie dziw się temu tak.
                  Jak masz pewne 1.8T w dobrym stanie to się nie zastanawiaj. W OI ten motor w dobrym stanie powoli zaczyna się robić biały kruk. Lepsza była by wersja 150 KM.
                  To 1,8 125 koni nie ma turbo więc raczej nie jest to 1,8t.
                  Ten silnik był tylko w przedlifcie.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez kylo125 Zobacz wpis
                    To 1,8 125 koni nie ma turbo więc raczej nie jest to 1,8t.
                    Ten silnik był tylko w przedlifcie.
                    Słuszna uwaga 1.8T≠1.8.
                    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Miałem 1.8 125km.
                      Mam 1.6 102km.

                      1.8 przyjechałem bez kłopotów 340000km. a auto ogólnie dojechało do 450000km i umarło. 1.6 narazie mam parę miesięcy, ale jestem zadowolony. Słabizna straszna ale za to ekonomia rekompensuje mi bardzo dużo. W przypadku 1.8 wyższy stopień skomplikowania konstrukcji i 20 zaworów. Jak "pójdzie " rozrząd, to płyniesz z kasą. W drugim przypadku prostota i taniocha. Jeśli szukasz auta dla żony, to 1.6 w zupełności jej starczy.
                      Nie wiem jakie 1.8 masz na oku, ale w tej chwili na rynku została już tylko garść godnych uwagi i większość zajeżdżonych trupów. Auta z 1.8 bez turbo pod maską, mają w większości powyżej 14 lat, więc proszę bez czarów że "pewna sztuka 180000km przebiegu". 1.6 produkowany był jeszcze do niedawna, więc tu masz większe prawdopodobieństwo znalezienia czegoś wartego uwagi.
                      Artur

                      Komentarz


                      • #12
                        Gdybym miał osobiście szukać motoru 1.8T to szukał bym wśród seatów EXEO. Ale r2r ma rację dla żony do jazdy wokół komina 1.6 wystarczy spokojnie.
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X