Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wskazania komputera.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wskazania komputera.

    Hej koledzy, mam takie pytanko, ile wam pokazuje komputer chwilowe zużycie benzynki na postoju przy temperaturze silnika 90? u mnie to jest 0,9 lub 1,0 L/h czy to normalne wskazania?

  • #2
    Normalnie 0.7 przy włączonej klimie 0.9-.1L
    Mój szatan

    Paweł

    Komentarz


    • #3
      Normalne.
      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

      Komentarz


      • #4
        Też AZJ najczęściej 1.0-1.1, włączone swiatłą.

        Komentarz


        • #5
          Właśnie silnik AZJ interesuje mnie najbardziej, Mam problem z drganiami silnika na biegu jałowym i z tego co zauważyłem to ma to związek właśnie z spalaniem. Wymienione zostały już świece, przewody, cewka, wszystkie uszczelki na kolektorze, a drgania jak się pojawiały tak się pojawiają a najgorsze jest to, że nie zawsze one występują, I tak kombinuje dalej z tym, aż pewnie znajde ten powód, kiedyś.
          U mnie spalanie pokazuje zazwyczaj na poziomie 0.9-1.0, ale również pojawia się 0,8 do 1.1 i nie wiem czy to jest normalne?!

          Komentarz


          • #6
            Może z innej strony powiem bo u mnie pojawiają sie drgania przy rozgrzanym ale dopiero wtedy jak zacznie kręcić wiatrak na chłodnicy

            Komentarz


            • #7
              U mnie jest tak, że im większe obciążenie sinika to drgań nie ma. Pewnie dzieje się także dawka paliwa ustawia się na więcej. Chociaż mogę sie mylić

              Komentarz


              • #8
                Czy da sie to jakoś ustabilizować ?? Czy jechać z tym do mechanika czy nie przejmować sie ttm ??
                Octavia II Tour

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Sszary Zobacz wpis
                  Czy da sie to jakoś ustabilizować ?? Czy jechać z tym do mechanika czy nie przejmować sie ttm ??
                  Ale co dokładnie bo pytanie jest o spalanie chwilowe :P
                  Jeśli pytasz o wibracje o których pisał carlos617 to napewno jest tego jakiś powód - ja bym obstawiał sonde lambda, ewentualnie przepływomierz powietrza.
                  Ale tu więcej potrzeba info - czy na zimnym i ciepłym tak jest. Może być masa innych przyczyn - kompresje sprawdzali Ci carlos617 ??
                  http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                  https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                  Komentarz


                  • #10
                    deliatne szarpania i na cieplym i na zimnym stojac gdzies w korku czy na swiatlach.
                    nie przeszkadza mi to, ale wydaje mi sie ze ostatnim czasie jest to co raz czesciej i szarpniecia sa co oraz mocniejsze.
                    nikt nic nie sprawdzal.
                    Octavia II Tour

                    Komentarz


                    • #11
                      może poduszki silnika ? tak jak patrze u Ciebie w opisie O2 ? BSE ?
                      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                      Komentarz


                      • #12
                        Mój się upiera że 0,1 w porywach do 0,3 (z klimą) - silnik AGR.

                        Średnie - przysięga że 3,8l/100km ale przy tankowaniu wychodzi około 6l/100km.

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez Sszary Zobacz wpis
                          deliatne szarpania i na cieplym i na zimnym stojac gdzies w korku czy na swiatlach.
                          nie przeszkadza mi to, ale wydaje mi sie ze ostatnim czasie jest to co raz czesciej i szarpniecia sa co oraz mocniejsze.
                          nikt nic nie sprawdzal.
                          A EGR i dolot w jakim stanie? Miałem nieźle zasyfiony i po ustawieniu prawidłowo kąta wtrysku (z 90 na 51) zaczęło mi czasem drgać - po wywaleniu EGR chodzi ładnie.

                          Komentarz


                          • #14
                            Benzyna + gaz
                            Ale ja nie mam żadnych problemow z falującymi obrotami.
                            Jedynie jak jest problem to te delikatne szarpnięcia które wyczuwam jak dotknę lewa i prawa prawa plastikow, jak ich nie dotykam to tego nie czuje
                            Octavia II Tour

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                              Mój się upiera że 0,1 w porywach do 0,3 (z klimą) - silnik AGR.

                              Średnie - przysięga że 3,8l/100km ale przy tankowaniu wychodzi około 6l/100km.
                              hehehehe mam podobnie :P zależy jak kodowanie ustawie przez vcds teraz mi pokazuje na trasie ok 4,5l a rzeczywiste 6,2-6,5 :P xD
                              http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                              https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Andy90 Zobacz wpis

                                hehehehe mam podobnie :P zależy jak kodowanie ustawie przez vcds teraz mi pokazuje na trasie ok 4,5l a rzeczywiste 6,2-6,5 :P xD
                                U mnie niestety "kanał 3" w kontrolerze konsoli jest niedostępny mimo "zalogowania" więc tej najprostszej korekty nie mogę zrobić.

                                Gdzieś jeszcze można coś mu podpowiedzieć?

                                Swoją drogą jak ten komputer w silniku odczytuje dawkowanie paliwa? Bo np. po rozgrzaniu na wolnych obrotach twierdzi że podaje 0,6mg/H (silnik, kanał 1, drugie pole).

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dalsze pytanie o te drgania silnika na biegu jałowym. Zauważyłem, że jak jest zimno tak od zera stopni i dalej na minusie to w aucie brakuje ssania, zapala i momentalne spalanie wynosi około 4,5 litra na godzine, obroty poniżej 1tys. Jak jest cieplej tzn. temperatura jest na plusie to ssanie jest i momentalne spalanie zaraz po odpaleniu wynosi około 6,5 litra obroty są powyżej 1tys. W aucie wymienione zostało: kompletne sprzęgło, rozrząd, termostat, czujnik temperatury cieczy (oryginał), kompletna odma (oryginał vw), świece, przewody, cewka, uszczelki kolektora ssącego, olej, wszystkie filtry, poduszka silnika ta na dole. Komputer nie wskazuje żadnego błedu i nawet po przebiegu około 5tys. kilometrów nie zapamietał wypadania zapłonu na którymkolwiek cylindrze. Spalanie na poziomie 9litrów na 100km w jeździe mieszanej. Ma ktoś pomysł co to może być? Auto bez gazu i z ori przebiegiem 210tys km. Również podmieniona przepustnica i dalej bez zmian.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Sszary Zobacz wpis
                                    Jedynie jak jest problem to te delikatne szarpnięcia które wyczuwam jak dotknę lewa i prawa prawa plastikow, jak ich nie dotykam to tego nie czuje
                                    i to jest prawidłowe podejście umówmy się nasze autka mają już troche lat za sobą. Mogą się lekko bujać od byle czego. Silnik 8V to przecież nie najwyższa kultura pracy.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez Sszary Zobacz posta
                                      Jedynie jak jest problem to te delikatne szarpnięcia które wyczuwam jak dotknę lewa i prawa prawa plastikow, jak ich nie dotykam to tego nie czuje



                                      ten sam problem zniknął u mnie w O1 po skasowaniu błędu sondy

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X