Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Objawy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Objawy

    Jakie sa objawy uszkodzonego, nieszczelnego poprostu niesprawnego parownika klimatyzacji ?

  • #2
    Gaz Ci przypadkiem nie ucieka ? Nieszczelności łatwo wykryć podając kontrast UV do czynnika. Każdy warsztat serwisujący klimatyzację powinien to potrafić i nieszczelność wykryć.

    Objawy to wiadomo najczęściej nie chłodzi. W fabii II jeszcze dochodziły dziwne odgłosy typu jakieś "psykanie, syczenie lub gwizdanie" nie wiem jak to określić rozchodzące się po rurkach i wyraźnie słyszalne po załączeniu AC i ustępujące po wyłączeniu.
    Przyczyna to nieszczelność i ulotnienie się około 2/3 ilości czynnika. Winna był taki zielony oring na jakimś korku.

    W sowjej octavii jeszcze nieszczelności klimy nie przerabiałem.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      No psykneło 2 razy i mrozu niebyło. Tylko ze ja te uszczelki na zaworze wymienialem . Uv byl test ale tylko pod maska. Jezeli to parownik to chyba sie poddam bo to 2 dni roboty dla mnie ( wymienialem nagrzewnice a do parownika chyba ta sama droga)

      Komentarz


      • #4
        Może coś rozszczelniłeś grzebiąc przy nagrzewnicy, poszło ciśnienie i psssyykk mrozu nie ma. No niestety droga ta sama, ale jak przyjdzie plusz czy30ści stopni to zamarzysz o mrozie.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Szkoda ze nieda sie jakos od spodu go wyjąć .

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X