Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O1 4x4 - opinie o eksploatacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O1 4x4 - opinie o eksploatacji

    Siemka.

    Szukam O1 z 1.8T pod maska od jakiegoś czasu. Nastawiłem się na ośke z jak najmłodszego rocznika. Jednak część ofert zaczyna pojawiać się z napędem 4x4. Generalnie jakos nie jestem zwolennikiem tego rozwiązania ale z braku ryb rak też ryba. Czy ktoś z was użytkuje O1 z takim układem napędowym? Dużo on zabiera z osiągów, dużo zwiększa spalanie? I jak z kosztami eksploatacji zwłaszcza tylnego zawieszenia? Czy skrzynia ma krótsze przełożenia w stosunku do oski?

    Będę wdzięczny za informacje

  • #2
    Ja użytkuję, nie wiem jak ze stratą osiągów, bo moja Octa ma >200 koni więc dla mnie 4x4 robi robotę i tak; bardzo przyjemnie wciska w fotel. Jeśli możesz sobie pozwolić na 4x4 to ja bym się nie zastanawiał, ciężko to auto wyprowadzić z równowagi, a i zimą można bączki pokręcić na śniegu. Co do spalania, wychodzi mi ~8l/100 w trasie, przy włączonej klimie i prędkościach 100-120 - a wiadomo, że to zależy i od programu, i od kierownika, a ja nogi lekkiej nie mam. Koszta są trochę większe, choć ja do zawieszenia jeszcze nie zaglądałem, ale wielowahacz prowadzi się moim zdaniem super.

    Skrzynia nie ma krótszych przełożeń chyba - twierdzę tak, bo słyszałem opinię, że skrzynia jest taka sama jak w ośce, dopiero za nią są różnice.

    Myślałem, że haldex be, fuj i faktycznie torsen byłby fajniejszy, ale po zakręceniu bączka zimą mi przeszło . Obawiałem się, po poczytaniu opinii, że potrafi niespodziewanie dołączyć się tył w zakręcie i zmienić w ułamku sekundy charakter samochodu w najmniej odpowiednim momencie, no ale ja tego nie odczułem nigdy - może za wolno jeżdżę . Za to przyśpieszenie odczuwam cały czas.

    Zapraszam do mnie do tematu, jest co nieco opisane; dawno nie pisałem, ale odkładam $$ na zwiększenie mocy.
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz


    • #3
      ośka na 5 biegu przy 120 ma 3000 obr. a u ciebie jak?

      Komentarz


      • #4
        Dziś sprawdziłem, u mnie jest przy 120km/h 3300 około, 3000 rpm jest przy ok. 107km/h. Ale miałem wymieniany tryb piątego biegu, bo mi nie chciał wchodzić, może coś majster innego delikatnie wsadził
        Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
        Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

        Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
        Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

        Komentarz


        • #5
          A jeśli chodzi o O1 4x4 z 1.8T - na grupie giełdy OCP na FB pojawiła się ciekawa opcja - L&K za 15k. Polecam się zapoznać, bo jeśli jest w dobrym stanie, to pewnie szybko zejdzie . Ja bym brał, bo idealnie spełnia moje wymagania, choć nie wiem po co mi druga identyczna (no, moja w Elegance co prawda, ale bardzo podobna - z zewnątrz tylko szyberdachem się różni ). To już chyba zboczenie, a niby 'zwykła' Skoda

          Octavka.jpg
          Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
          Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

          Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
          Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

          Komentarz


          • #6
            tylko w ośce kolego coś znaleść sensownego to.... ciężka sprawa i nie lada wyzwanie...

            ogółem nie planowałem iść w moce powyżej 200 koni....

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X