Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

swiece wymiana

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Droga sprawa wymiana swiec ze zdejmowanie kolektora. Uszczelki + serwis jak ktos sam sie nie rwie do tego.

    Szczegolnie na LPG gdzie ponoc szybciej padaja.
    Ja wlozylem standardowe NGK 20 tys temu z czego 17 na lpg , ciekawe jak dlugo na nich pojezdze.

    Wymiane powinno sie zrobic po okreslonym przebiegu czy gdy sa juz objawy ??

    Plus taki ze chyba w 2.0 ten dostep jest latwiejszy, machaniole wymieniaja sprawnie.

    Kupie sprzet do wymiany, moze sie naucze i szybko sie zwroci 8)
    Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

    Jeżdżę w blasku
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

    Komentarz


    • W 2,0 koszt wymiany świec to ok 70 zł za kpl świec + 10 zł za uszczelke + 2 piwa
      Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

      Komentarz


      • Ja przez swoje problemy z przerywaniem i ciągłym kombinowaniem ze świecami doszedłem do takiej wprawy że np jadę z vagiem coś loguję, zatrzymuję się, wykręcam świecę zmieniam przerwę wkręcam i ruszam dalej, jedna świeca 2 minuty na gorącym silniku

        Komentarz


        • Bartek.K, taka tania ta uszczelka ? jak moga byc piwa tescowe, to wpadne do Ciebie kiedys :P
          Sprzedam nowe sprezyny Lesjofors O1 tył

          Jeżdżę w blasku
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...339092#1339092

          Komentarz


          • Dokładnie 11,68 zapłaciłem chyba w focie za erlinga. Pamiętam ze najpierw sprowadzili ta pomiędzy blok silnika a kolektor bo to była jedyna uszczelka jaka pokazywał im komp do AQY :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech
            Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

            Komentarz


            • Witam, przymierzam się do wymiany świec i teraz pytanie czy ktoś spotkał się ze świeczkami
              101000033AA



              "oridżinal" ale nigdzie takich jeszcze nie widziałem, wszędzie były NGK lub BERU to że to oridzinal dlatego nie ma nazwy firmy ???

              Te akurat taniocha bo po 16 zeta za szt ale wolę się zapytać (brać ??? nie brać ???? )

              Komentarz


              • BOUGIE to po prostu swieca

                Komentarz


                • już poprawiłem hehe wychodzi nieznajomośc języków :P odpaliłem translatora i wyświetlił ŚWIECA ŚWIECZKA dobra nie odbiegając od tematu brać ????? taniość ??

                  Komentarz


                  • jeżeli spełnia wartości cieplne można zaryzykować jeżeli jak piszesz jest orginał

                    [ Dodano: Sro 27 Lis, 13 20:33 ]
                    osobiści bym wsadził NGK ,ZADNE BOSCHE itp

                    Komentarz


                    • Co sądzicie o BERU TITAN UXT1 ?

                      Komentarz


                      • Tutaj macie tez fotki i opis zmiany świec w BFQ co prawda po rusku :
                        Замена свечей зажигания VW Golf 4, Bora, Polo, Octavia, двигатель BFQ

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Dylu
                          Tutaj macie tez fotki i opis zmiany świec w BFQ co prawda po rusku :
                          Замена свечей зажигания VW Golf 4, Bora, Polo, Octavia, двигатель BFQ
                          po polskiemu też moze być Замена свечей зажигания VW Golf 4, Bora, Polo, Octavia, двигатель BFQ :diabelski_usmiech

                          Ale na pierwszysch stronach tego wątku tez jest oryginał polski....
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • super

                            Komentarz


                            • Tu jeszcze 2 linki do wymiany bez ściągania kolektora:

                              OCTAVIA TOUR - YouTube

                              Link

                              Tak na marginesie ja wymieniałem świece i odmę ze ściąganiem kolektora i przy okazji pękło mi plastikowe mocowanie znajdujące się powyżej wtyczki 1 wtryskiwacza spinające te okrągłe rury do płaskiego elementu na górze.Na szczęście kolektor trzymają 2 wkręty i nic nie przewiewa.

                              Komentarz


                              • Na filmiku widać że jest dużo miejsca, podobnie jak w 2.0 nic nie trzeba demontować

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez Dylu
                                  Tak na marginesie ja wymieniałem świece i odmę ze ściąganiem kolektora i przy okazji pękło mi plastikowe mocowanie znajdujące się powyżej wtyczki 1 wtryskiwacza spinające te okrągłe rury do płaskiego elementu na górze.Na szczęście kolektor trzymają 2 wkręty i nic nie przewiewa.
                                  Jesteście w stanie mi podać czy to są wkręty takie do tworzywa czy śruby ze zwykłym gwintem M ileś.
                                  Ostatnio zauważyłem, że po wymianie w warsztacie nie dość że mam ułamany ten boczny zaczep to jeszcze nie ma tych wkrętów. Na pewno następnym razem będę sam zmieniał świece.

                                  Komentarz


                                  • Misiek_Gdańsk
                                    Są to wkręty do tworzywa ale według tego co pamiętam z dużym skokiem gwintu.W etce takich nie znalazłem .
                                    Załączone pliki

                                    Komentarz


                                    • Dylu, dzięki. W taki razie będę szukał w używkach

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez Irde
                                        Prawdziwym wyzwaniem przy moim przeglądzie okazało się odkręcenie filtra oleju. :evil: Jakiś artysta w ASO, prawdopodobnie dokręcił filtr kluczem i nie nasmarował uszczelki. Czas odkręcenia filtra 3h.
                                        A nie lepiej było wbić śrubokręt i wykręcić?
                                        Nie ma rzeczy niemożliwych,są tylko trudne do wykonania.

                                        Komentarz


                                        • Ja ostatnio robiłem przegląd na 60tys. w swoim BSE to powiem szczerze, że o wiele bardziej irytujące niż wymiana świec była wymiana filtra gazu fazy ciekłej. Co do samych świec to wymiana (pierwszy raz robiłem sam) zajęła ok. 15-20 minut. Bez żadnego odkręcania kolektora, wężyków. Odpiąłem tylko wtyki do 2 skrajnych wtrysków benzynowych. Fajki kabli WN zdjąłem specjalnie wygiętym przyrządem wykonanym ze zwykłej elektrody spawalniczej 3mm. Przedmuchanie kompresorem miejsc wkręcania świec i samo wykręcenie takim zestawem:
                                          - coś jak to: 404 Not Found , ale nie pamiętam jakiej firmy kupiłem, ale kosztowała w pierwszym lepszym sklepie ok. 35zł (może sporo, ale po pierwszej wymianie się zwróciła)
                                          - toya24.pl - Sklep YATO - Narzędzia i elektronarzędzia - ważne, żeby nasadka byłą z gumką - wtedy łatwo wyjmuje się starą świecę i wkłada nową
                                          - standardowe pokrętło 1/2 cala
                                          Czysta przyjemność.

                                          Komentarz


                                          • Podałby mi ktoś nr uszczelek do kolektora ssącego?
                                            Uszczelki kolektora przy głowicy oraz te okrągłe większe w górnej części.
                                            Silnik 1.6 BSE.

                                            Przy wymianie świec jest wymagane zmiana uszczelek o nr OE: 06A133227B ? To większe...

                                            renegat83, zrób zdjęcia tego zestawu co masz do wykręcania oraz jak z elektroby zobić ten hak do wyjmowania fajek...
                                            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                            Komentarz


                                            • Rosomak, ja opisałem ze zdjęciami.....da się, ale troche zabawy jest

                                              nie ściągaj kolektora, nie ma potrzeby


                                              link

                                              ostatni wpis w wątku powyżej (z 26.04.2015)

                                              Komentarz


                                              • No to żeby nie było tak różowo jeśli chodzi o świece NGK V-line 27.Otóż zachęcony pozytywnymi opiniami kolegów z forum również założyłem ngk v-line 27 do swojej aqy +lpg.I niestety jedna wielka dupa.Pojawiło sie szarpanie na jałowym biegu i podczas jazdy na niskich obrotach.Teraz dopiero zobaczyłem co to wypadanie zapłonóLinkóciłem do v-line 24 i jak ręką odjął.Mam wrażenie że co egzemplarz to inne wymagania

                                                Komentarz


                                                • Witam
                                                  wymieniłem świece zapłonowe w O2 z LPG - DENSO K20TT to już mój drugi komplet.
                                                  powodem wymiany były zalecenia producenta instalacji LPG.
                                                  problemów póki co brak .... ale zauważyłem że jedna z kompletu ma inny kolor niż pozostałe.
                                                  jest rdzawa, ruda - reszta jest popielato szara.

                                                  czy jest powód do zmartwień?

                                                  ponoć z koloru można wywnioskować wiele - jaka mieszanka spalania, temperatura pracy itp

                                                  na tych świecach zrobiłem 20 kkm. na LPG

                                                  swieca zaplonowa denso | Fotosik.pl]
                                                  [/URL]
                                                  ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                                  Komentarz


                                                  • koledzy a powiedzcie prosze jaki klucz rozmiar trzeba kupic? 21 z przeubem ?? taki Link
                                                    moja czarna perla
                                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X