Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana oleju w skrzyni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana oleju w skrzyni biegów

    Dzień dobry. Posiadam Skode Octavie 1.6 MPI, 2008 rok prod. benzyna+gaz. Dosyć ciężko wchodzą biegi 1 i 2. Co można ewentualnie zrobić, aby wchodziły lżej i ciszej, bez wyjmowania skrzyni biegów i drogich napraw? Na mój prosty chłopski rozum myślałem o wymianie oleju w skrzyni biegów, ale mechanik poinformował mnie, że w tym samochodzie/modelu nie wymienia się. Druga sprawa Octavia bierze olej i od listopada 2017 r. dolałem już około 2-3 litry - na to chyba nic nie poradzę?
    Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

  • #2
    Witaj Kolego

    Zamieszczone przez LFS1948 Zobacz wpis
    od listopada 2017 r. dolałem już około 2-3 litry
    na ile przejechanych kilometrów ta dolewka?

    Co do oleju w skrzyni to możesz wymienić na oryginał tylko i wyłącznie.
    Ja do mojej O1 wstrzyknąłem ceramizer (ten nasz polski pomarańczowy dedykowany do skrzyni) i jest ok.
    Koszt niewielki a poprawa jest.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Samochód kupiłem 03.11.2017 r. Miał przejechane 108800 km. Przed zakupem sprawdziłem na stacji diagnostycznej, gdzie nie stwierdzono żadnych wycieków itd. Poprzedni właściciel wymienił olej w dniu 18.09.2017 r. przy stanie 107128 km. (5W40). W dniu 07.11.2017 r. wymieniłem rozrząd i kilka innych rzeczy. Mechanik dolał olej za 57 zł, gdyż było troszkę mało ( nie wiem ile dolał, ale stawiam, ze 1-1,5 l w tej cenie). Do dnia dzisiejszego sam dolałem jeszcze 2 litry. Obecny przebieg samochodu to 116500 km. W ponidziałek będe wymieniał sonde lambda to ponownie to zlecę sprawdzenie, czy nie ma wycieków. Jeśli nie ma wycieków, a tak mi się wydaję, to czy coś z tym robić, czy zostawić? Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        Do skrzyni zalej ceramizer zgodnie z instrukcją.

        Masz trochę mały przebieg jak na taki apetyt. Nie kopci CI z rury? Pali normalnie??

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Jeśli Twój mechanik twierdzi, że w skrzynie nie wymienia się oleju, to należy zmienić mechanika. Olej w skrzyni tak jak każdy inny płyn w samochodzie podlega regularnej wymianie.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Klima Zobacz wpis
            Jeśli Twój mechanik twierdzi, że w skrzynie nie wymienia się oleju, to należy zmienić mechanika. Olej w skrzyni tak jak każdy inny płyn w samochodzie podlega regularnej wymianie.
            Święta prawda. Zmień mechanika to po pierwsze.
            Po drugie uzupełnij swój profil będzie nam łatwiej Ci doradzić. Jeśli masz octavie 1 generacji to problem może powodać " zaczepianie" wybieraka o przewody od nagrzewnicy. Jest na forum bo też miałem podobny problem. Co do oleju to temat rzeka, może wyciek, uszczelniacze zaworowe albo stanely pierścienie na tlokach. Poczytaj trochę forum to Ci się rozjaśni, a potem pytaj. Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              Te biegi to źle wchodzą w czasie jazdy i przy pracującym silniku ? Jak jest na sucho tj. na postoju bez uruchamiania silnika ? Olej w skrzyni należy wymienić . U mnie dobrze sprawdził się syntetyczny mobil . Na wymianę wchodzi 1.7 litra . Spalanie oleju gigantyczne jak na ten przebieg ( o ile jest prawdziwy ) Do sprawdzenia w pierwszej kolejności pod kątem wycieków .Pomacaj pod filtrem oleju czy jest tam sucho . Dlaczego wymieniasz sondę ?

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez LFS1948 Zobacz wpis
                W dniu 07.11.2017 r. wymieniłem rozrząd
                Jeszcze mam jeden pomysł co do apetytu na olej.
                U mnie po wymianie rozrządu razem z uszczelniaczami auto dostało apetytu na olej coś koło tego co piszesz. Okazało się że górny uszczelniacz na wałku był źle spasowany i waliło olejem pod osłoną i skapywało podczas jazdy a na postoju nic nie było widać.
                Zdejmij osłonę i obejrzyj pod spodem co się dzieje.

                ...Moje Cappuccino MPi...

                jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Klima Zobacz wpis
                  Jeśli Twój mechanik twierdzi, że w skrzynie nie wymienia się oleju, to należy zmienić mechanika. Olej w skrzyni tak jak każdy inny płyn w samochodzie podlega regularnej wymianie.
                  Wymiana oleju w skrzyni biegów jak najbardziej wskazana!

                  Dobry mechanik i w tłumiku wymieniaia olej

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis
                    Dobry mechanik i w tłumiku wymieniaia olej
                    No jak jest to trzeba wymienić

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis

                      Dobry mechanik i w tłumiku wymieniaia olej
                      Profesor Chris zna się na rzeczy.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Klima Zobacz wpis

                        Profesor Chris zna się na rzeczy.
                        Hehe, gdyby nie on to ja też zapombialbym o wymianie oleju przy kupnie nowego tłumika

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X