Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skoda Octavia I 1.6 BFQ 2009 LPG, Jaki wybrać olej, nie wiem jaki jest wlany..

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Skoda Octavia I 1.6 BFQ 2009 LPG, Jaki wybrać olej, nie wiem jaki jest wlany..

Witam

Mam problem, nadszedł czas wymienić olej silnikowy i mam z tym problem, ponieważ nie wiem jaki olej był wlany (auto nie dawno kupione, karteczkę zgubiłem, a stary właściciel za granicą i brak kontaktu).
    Dokładnie autko to:
    Skoda Octavia I, 1595cm3, 75KW, 2009, silnik BFQ, benzyna + LPG (LOVATO SMART)
    Auto ma najechane 230 000km.
    Obecnie mam problem z pokazującymi się kontrolkami ciśnienia oleju i zacznę chyba od wymiany oleju i czujnika, bo ciężko znaleźć miejsce gdzie zmierzę na tą chwilę ciśnienie oleju.

Z instrukcji nie bardzo jestem w stanie wyczytać o jaki olej chodzi, w załączeniu podsyłam foto.

Czy olej Motul Specific SAE 5W40 CNG/LPG 100% Synthetic, API: SM/CF, ACEA: C3, PERFORMANCE: BMW LL-04 byłóby odpowiedni?
    Zostało mi dwa nowe opakowania (2 litry) tego oleju z poprzedniego autka, jak by się nadawał to bym dokupił resztę i by było.
    Licze na Państwa porady.
    Załączone pliki

Dobry. Tylko kup opakowanie 4 l, a to co masz zostaw na ewentualne dolewki.

Komentarz

Jaki olej do benzyniaka? - Octavia Club Polska
      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

Komentarz

4,5 l do BFQ się leje.Syntetyk raczej ma wlany jak dbane było i przebieg autentyczny.
        Ostatnio edytowany przez mark711; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Dziękuję za podpowiedzi. Ostatecznie wybrałem olej 8100 X-CESS 5W-40 W.
          Podobno to dobry wybór...

Komentarz

Zamieszczone przez Adamxx Zobacz posta
            8100 X-CESS 5W-40 W.
            i będzie Pan zadowolony

...Moje Cappuccino MPi...

Komentarz

Jak nie wiesz co bylo, to wypadaloby zrobic plukanke, a pozniej wlac dobry syntetyk.

U mnie w historii w ASO byla wzmianka o 10w40, pozniej 5w40, byla plukanka a teraz jezdzi na 0w40 Ravenolu
              Moje 1.6 MPI BSE

Komentarz

Pracuję...
              X