Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka wartość zasysanego powietrza?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaka wartość zasysanego powietrza?

    Witam koledzy, podpowie ktoś jaka powinna być wartość ilości zasysanego powietrza oraz w której grupie to sprawdzić? Interesuje mnie wartość na wolnych obrotach bo mam podejrzenia że przepływka trochę oszukuje, a przed wymiana chciałbym się upewnić. Jeżeli to nie problem to byłbym wdzięczny również za info dotyczące wartości sondy lambda oraz w której grupie to sprawdza się.
    Silnik 2.0 azj 2003r.

  • #2
    Proszę : Manual Skoda Octavia 2.0 85kW AEG APK AQY AZH AZJ | PDF | Throttle | Fuel Injection

    Miłej lektury

    GRUPA -002 - 4 POZYCJA - drawn in air mass od 2-5 g/s . Od 740 - 820-890 obr. Wszystko zalezy na biegu jałowym od obciazenia, właczonych urządzeń elektrycznych i czasu wtrysku itp..

    Prawidłowa wartośc przepływki to moc (konie mechaniczne ) x0.8 czyli 115x 0,8 - cos okoła 92g/s - to oczywiscie przy pełnym bucie np na 3 biegu do odcięcia
    Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

    Komentarz


    • #3
      Sonda w 033 . Napięcie na wolnych w okolicy 1.5V. Na hamowaniu silnikiem ponad 4V. Przy przyspieszaniu hmmm... nie pamiętam dokładnie ale w zakresie chyba od tych 0.8V do 1.5V przy czym te 0.8V to przy maks bucie i RPM. W 031 AFR sondy.

      Komentarz


      • #4
        Przepraszam że dopiero teraz, ale dziękuje bardzo za wyczerpujące odpowiedzi. pomogliście koledzy. Teraz już zamontowany gaz i nic tylko pozostaje śmigać. A wracając do drgań na wolnych obrotach to problem rozwiązany przez gazownika, wystarczyła wymiana świec na takie które on montuje i jak ręką odjął... A ja już chciałem pół samochodu dalej wymieniać.

        Komentarz


        • #5
          Nie ma sprawy, dobrze ,że mogliśmy Ci pomóc. A tak z ciekawości co to za super świecie, które montuje twój gazownik ?

          Komentarz


          • #6
            Zamontował brisk silver bo takie montuje i nie ma z nimi problemu ( ja sie dopiero przekonam o tym pewnie jak troche pojezdze...) , a czy przy okazji przypadkiem czegoś nie ruszył ze drgania znikły to nie wiem. Najważniejsze ze te upierdliwe drgania znikły i lepiej aby nie powróciły.

            Komentarz


            • #7
              To super. To teraz tylko cieszyć się z bezproblemowej jazdy. Szerokości

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X