Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Gałka zmiany biegów, ręczny, kierownica - pytania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Gałka zmiany biegów, ręczny, kierownica - pytania

    Cześć,
    Posiadam Octavie I 1.9TDI z 1997r wersja SLX.
    Chciałbym wymienić zmasakrowaną gałkę zmiany biegów i meszek, meszek od ręcznego i budżetowo obszyć kierownice która jest tak zdarta że zostaje mi syf na rękach.
    Przeglądałem trochę allegro i olx oraz google i postanowiłem się dopytać o kilka rzeczy:
    - Czy ten sposób obszycia kierownicy ma sens? (Kierownice tym materiałem obszyje mi babcia krawcowa także nie będzie wyglądać pokracznie)
    Link: Link
    - Czy do tego drążka(załącznik) zapasuje któraś z nakładek dostępnych na allegro np:
    Link: Link
    - Jeśli nie to czy całe to zapasuje:
    Link: Gałka biegów z mieszkiem i ramką do SKODA OCTAVIA MK1 5 biegów CZARNA na drążek 12mm (72653) : Sklep motoryzacyjny TRIO
    - Czy to będzie pasować bo wezme to w przypadku gdy nakładka zapasuje:
    Link: Link

    No chyba że nakładka nie zapasuje to jeszcze się dopytam od jakich innych samochodów gałki zapasują?
    Załączone pliki

  • #2
    Mam założoną gałkę taką jak w linku tylko bez mieszka, opisana była jako do Fabii 2. Ogólnie wszystkie gałki na trzpień 12mm będą pasować: superb, octavia 2, fabia itp. U mnie tak to wygląda:
    oct1.jpg

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez SebastianC. Zobacz wpis
      Mam założoną gałkę taką jak w linku tylko bez mieszka, opisana była jako do Fabii 2. Ogólnie wszystkie gałki na trzpień 12mm będą pasować: superb, octavia 2, fabia itp. U mnie tak to wygląda:
      oct1.jpg
      Dzięki za odpowiedź, czekam na resztę

      Komentarz


      • #4
        Kierownicę lepiej jest oddać w ręce profesjonalnego tapicera. Ja mam właśnie tak zrobioną i wygląda super. U mnie koszt 160zł. Polecam

        Komentarz


        • #5
          Pewnie i lepiej ale z przykrością stwierdzam że 160 zł do tego samochodu na kierownice nie dam :/

          Komentarz


          • #6
            To mega atrakcyjna cena. Obszycie kierownicy w wawie to od 250 do 320 zł. Jak nie masz 160 zł na obszycie kierownicy to może rower będzie lepszym rozwiązaniem.
            Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

            "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

            Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

            Komentarz


            • #7
              Kolega krucz już pewnie z obszyciem kierownicy coś zadziałał bo temat z przed 4 miesięcy.
              Owszem można dać 200 złotych czy nawet więcej za obszycie kierownicy ale w aucie kilkunastoletnim to przerost formy nad treścią.
              Materiał za 30 złotych z serwisu aukcyjnego i do 2 godzin pracy a kierownica wygląda znacznie lepiej niż przed.
              Załączone pliki

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez wacie Zobacz wpis
                Owszem można dać 200 złotych czy nawet więcej za obszycie kierownicy ale w aucie kilkunastoletnim to przerost formy nad treścią.
                Moim zdaniem to bardziej dbanie o coś co się ma a nie przerost formy nad treścią. Jak się jest szarym Kowalskim, który zachowuje się jak cebula no to faktycznie, wtedy idzie się po najmniejszej linii oporu. Jak potrafiłeś sam sobie obszyć kierownice chwała Ci za to. Ale nie wszyscy potrafią, mają miejsce i czas żeby takie rzeczy robić Ja oddałem profesjonalnej firmie do obszycia i jestem mega zadowolony. Cena usługi ok 250-300zł

                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  No i wszyscy jesteśmy zadowoleni z tym że mnie w kieszeni zostało 250 złotych
                  Załączone pliki

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja uważam, że warto było zaiwestować te 160zł.
                    Załączone pliki

                    Komentarz


                    • #11
                      Wie ktoś gdzie w okolicach Gliwic obszywają kierownicę?
                      Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

                      Komentarz


                      • #12
                        Na przykład na Kopernika lub na Centaura.

                        Komentarz


                        • #13
                          Jest tam jakiś punkt czy u kogoś prywatnie?
                          Jeżeli mój post coś wniósł, to wyślij ,,pomógł,,

                          Komentarz


                          • #14
                            Poproś dostawcę internetu o odblokowanie wyszukiwarek.

                            Komentarz

                            POWRÓT NA GÓRĘ
                            Pracuję...
                            X