Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dzienne zamiast ori przeciwmgielnych.

Zwiń
X
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dzienne zamiast ori przeciwmgielnych.

Cześć. Ostatnio powoli przygotowując auto do przyjazdu do Polski zmieniłem funkcję soczewek przeciwmgielnych w przednich lampach (których i tak nigdy nie używałem) na światła dzienne. 2 przekaźniki, bezpiecznik i niewielka ingerencja w okablowanie reflektorów + wpięcie się w kabel sygnału ładowania z altka. Światła włączają się zaraz jak silnik zapali i kontrolka ładowania zgaśnie a gasną po załączeniu świateł mijania a nie jak większość założonych ledów palą się razem z nimi łamiąc przepisy. Fizycznie wyłączyć się je da tylko wyciągając bezpiecznik pod maską. Czyli o światłach dziennych można w 100% zapomnieć. Dodatkowo nie świecą się zegary więc nie zapomnimy po zmroku przełączyć świateł. Instalacja jest zrobiona "po bożemu", zaizolowana, na konektorach, z bezpiecznikiem. A reflektory przeciwmgielne dołożyłem w zderzak.

Przejdzie to bez problemu w Polsce?

A masz na kloszu reflektora wybitą homologację RL oznaczającą światła do jazdy dziennej? Nie ma więc dokładny diagnosta lub policjant z drogówki Ci to zakwestionuje.
    Jak chcesz mieć spokój i wszystko zgodnie z prawem to zostaw halogeny w reflektorze w spokoju i załóż w zderzak światła drl z automatem.

Komentarz

W ten sam sposób można kwestionować automaty do świateł mijania bardzo popularne i często montowane albo samą jazdę na mijania w dzień. Ledy w zderzak to ostatnia rzecz jaką chciał bym montować ze względów czysto estetycznych.

Komentarz

Zamieszczone przez Kacu Zobacz posta
        Ledy w zderzak to ostatnia rzecz jaką chciał bym montować ze względów czysto estetycznych.
        No ale halogeny dołożyłeś. Pokaż jak to estetycznie zrobiłeś.
        Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
        Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

Komentarz

Zamieszczone przez Kacu Zobacz posta
          W ten sam sposób można kwestionować automaty do świateł mijania bardzo popularne i często montowane albo samą jazdę na mijania w dzień. Ledy w zderzak to ostatnia rzecz jaką chciał bym montować ze względów czysto estetycznych.
          Światła mijania używane w dzień to co innego, bo przepis wyraźnie mówi, że masz obowiązek poruszać się całą dobę na swiatłach mijania lub do jazdy dziennej (drl), a wszelkie przeróbki i automaty robiące drl z halogenów lub drogowych tak samo mogą zostac zakwestionowane, bo lampa nie ma homologacji na spełnianie roli świateł drl.

Ps to że wiele samochodów tsk jeździ to nie znaczy, że to zgodne z prawem

Ps2 jak napisał przedmówca halogeny w zderzak wsadziłeś więc równie dobrze wsadź tak drl (są też modele okrągłe jak halogeny) i masz święty spokój i wszystko w 100% zgodne z prawem.

Komentarz

a tam, przy mnogości rozwiązań drlowych - dziwnych nawet fabrycznie w niektórych autach, nikt kolegi nie będzie się czepiał - żaden policjant, nie przesadzaj kolego
            ja jeszcze na ledach w halogenach parę lat i nie miałem z tego powodu żadnych problemów .
            a co daje tak naprawdę ta homolagacja na lampie? lepsze samopoczucie, że wypełniasz jakiś przepis? drl nikogo nie porazi swoją mocą....

Komentarz

jak w O1 można halogeny przeciwmgielne w zderzak wsadzić jak są w lampach?!

Zamieszczone przez sew1981 Zobacz posta
              a co daje tak naprawdę ta homolagacja na lampie? lepsze samopoczucie, że wypełniasz jakiś przepis?
              no właśnie
              ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
              ->O2FL DSG Elegance+
              ->była O2 BKC+ARL 4x4 6 lat i O1 ASV 7 lat

Komentarz

20180909_173917.jpg Pytaliście jak mam przeciwmgielne w zderzaku. Tak zamontowałem halogeny. Mi się podobają. Fala hejtu za 3, 2, 1...

Komentarz

no sorry, ale mi tak zamontowane halogeny przypominają halogeny w polonezie, ale co kto lubi.....

Komentarz

Gust jest jak tylek, każdy ma swój. Mi się tak o wiele bardziej podoba niż okrągłe które w ogóle do kształtu reflektorów nie pasują. A co do dziennych to wyjdzie na przeglądzie na dopuszczenie do rejestracji w PL.

Komentarz

Pracuję...
                    X