Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Uszczelnienie wyjścia odmy do króćca wlewu oleju w silniku BFQ

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Uszczelnienie wyjścia odmy do króćca wlewu oleju w silniku BFQ

  Szukam sposobu na uszczelnienie wyjścia odmy do króćca wlewu oleju w silniku BFQ. Wyjście odmy i króciec na wlewie oleju, na który się ją zakłada są plastikowe, dość twarde i nawet po założeniu oryginalnej opaski zaciskowej nie przylegają szczelnie i podsysa mi tędy lewe powietrze. Pasowałoby założyć na ten króciec (jest dość długi i równy) coś cienkiego i gumowego, co przylegałoby odpowiednio do wewnętrznej strony wyjścia odmy i w efekcie zrobiło uszczelnienie po zaciśnięciu opaski. Ktoś miał taki problem i może podzielić się swoim doświadczeniem?

 • #2
  Ja uszczelniałem ten przewód gdzie jest harmonijka silikonem czerwonym. Łączenia z odma nie uszczelniałem bo później może być problem z rozłączeniem.

  Jak sprawdzałeś , że zaciąga ci tedy powietrze ?

  Komentarz


  • #3
   Przyłożyłem tlącego się papierosa i dym z niego był lekko wciągany. Poza tym odma zbyt luźno siedzi na tym króćcu nawet po założeniu opaski. Dlatego pomyślałem o jakimś cienkim, gumowym dystansie szerokim na ok. 2 cm, który zrobiłby uszczelnienie. W necie wyszukałem, że jest taka taśma izolująco - uszczelniająca K2 MAGIC BAND, która wytrzymuje zakres temp. -54 - 260 st. i jest odporna na m. in. oleje. Dodatkowo jest rozciągliwa więc odmę powinienem nasunąć przy odpowiedniej sile naciągania przy naklejaniu. Może ją zastosować? Ktoś próbował tą taśmę w różnych uszczelnieniach i może coś o niej powiedzieć?
   Inną opcją byłoby odcięcie ze starej dętki rowerowej fi 2,7 cm (mniej więcej) odcinka 1,5 cm i nasunięcie go na króciec, a na to końcówkę odmy (dla zmniejszenia tarcia posmarowanego np. mydłem w płynie). Tylko nie wiem, jak guma z dętki zareaguje w dłuższym czasie na różnice temperatur i trochę oleju przechodzącego przez odmę.

   Komentarz


   • #4
    Ja to uszczelniłem taśmą teflonową do gazu.

    Komentarz


    • #5

     Komentarz


     • #6
      Zamieszczone przez luckd Zobacz posta
      Ja to uszczelniłem taśmą teflonową do gazu.
      Dawno to robiłeś? Jak ta taśma wytrzymuje różnice temperatur i olej? Różni się ona od taśmy teflonowej stosowanej do uszczelniania kranów itp?

      Komentarz


      • #7
       Dzisiaj to zrobiłem, ta taśma jest odporna na temperatury, jak reaguje z olejem to nie wiem, ona jest właśnie do kranów, rur.

       Komentarz


       • #8
        Ale ta taśma jest do połączeń gwintowanych . Pytanie , czy na płaskiej powierzchni długo wytrzyma ....

        Komentarz


        • #9
         Trudno mi też uwierzyć w to że sprężynowa opaska nie jest w stanie tego solidnie ścisnąć . Jeśli opaska słabo trzyma to wymienić na skręcaną i po kłopocie .

         Komentarz


         • #10
          Zamieszczone przez Kot72 Zobacz posta
          Trudno mi też uwierzyć w to że sprężynowa opaska nie jest w stanie tego solidnie ścisnąć . Jeśli opaska słabo trzyma to wymienić na skręcaną i po kłopocie .
          Mi też trudno było w to uwierzyć ale człowiek wciąż się uczy. Sądzę też, że pokrycie króćca wejścia odmy na wlewie oleju czymś cienkim, gumowym i odpornym na różnice temperatur oraz olej trwale i solidnie uszczelni to miejsce niezależnie od opaski zaciskowej, jaka zostanie zastosowana.
          Kupię taśmę K2 Magic Band, uszczelnię to i dam znać, co z tego wyszło.

          Komentarz


          • #11
           Może króciec ma mikropęknięcie i stąd efekt zasysania . Nawet tania chińska odma dość ciasno przylega do króćca . Możesz pokombinować z taśmą . Na końcówkę można też dać rurkę termokurczliwą tylko wtedy może być zbyt ciasno . Ja wymieniłem odmę na taką z gumową końcówką więc raczej nieszczelności być nie powinno .

           Komentarz

           Pracuję...
           X