Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odkręcenie wlewu oleju w silniku BFQ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odkręcenie wlewu oleju w silniku BFQ

    Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, jak odkręcić wlew oleju (nie sam korek tylko cały element z korkiem na górze wkręcony w pokrywę zaworów) w silniku BFQ? Poci mi się pokrywa zaworów wokół wlewu olejem bo pewnie okrągła uszczelka między pokrywą a tym wlewem już nie trzyma. Próbowałem to odkręcić na zimnym oraz na ciepły silniku i nawet nie chce drgnąć. Może jest tam jakieś zabezpieczenie, spinka, bolec, które trzeba wyjąć przed odkręceniem?

  • #2
    Też kiedyś zabrałem się za wymianę tej uszczelki ale nie dałem rady odkręcić komina, trzeba by pewnie jakąś rurkę/pręta włożyć na wlot odmy i kręcić, niestety ryzyko połamania tego plastiku powstrzymało mnie przed dalszymi działaniami. Nie ma tam zabezpieczenia, trzeba po prostu kręcić.

    Komentarz


    • #3
      W aklu obracasz w prawo i wychodzi w bfq moze byc podobnie .

      Komentarz


      • #4
        Niestety w O1 BFQ z 2007r. nie jest tak łatwo (nie wiem, jak w innych rocznikach i markach). Dlatego napiszę tu przestrogę dla wszystkich, którzy będą chcieli to zrobić w swoim BFQ.
        Wlew oleju (tzw. "komin") jest wklejony w/zintegrowany z pokrywą zaworów. Można to poznać po charakterystycznym kołnierzu przy łączeniu "komina" z pokrywą. Nie ma też na dole charakterystycznego pręcika metalowego, który przytrzymuje "komin" w gnieździe. U siebie kręciłem z dużą siłą chcąc to odkręcić i w końcu puściło łamiąc jakieś tak drobne plastiki. Nie ma pod "kominem żadnej uszczelki. To samo doświadczył jeden z użytkowników BFQ na tym rosyjskim forum (są tam zdjęcia po wyjęciu/wyłamaniu "komina"). Tymczasowo przykleiłem to w swoje miejsce i przywiązałem linką ściągając w dół do oczek na spinki kabli przykręconych do boków głowicy. Ale raczej czeka mnie wymiana pokrywy zaworów i "komina", czyli demontaż dwóch części kolektora :-(
        Czy pokrywa zaworów z AVU pasuje do BFQ? Używane są do wzięcia za rozsądne pieniądze i chyba mają przykręcany "komin".
        Nie próbujcie odkręcać wlewu oleju (tzw. "komina") w O1 z silnikiem BFQ z 2007r.
        Nie rozumiem tylko, czemu ETKA pokazuje inaczej, może w AVU jest odkręcany, a w ETCE schematy są dla BFQ i AVU.
        Ostatnio edytowany przez msemafor; 31044.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X