Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej Valvoline

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Olej Valvoline

    Witam. Kilka tys. po wymianie oleju zauważyłem, że auto trochę tego oleju wypiło i w związku z tym, szukam na internecie butelki 1 litr. Na kartce od wymiany napisane jest, że to Professional Series 5w30 syntetyk. Po wpisaniu w wyszukiwarkę, nie mogę tego oleju znaleźć. Szczerze mówiąc, na olejach się nie znam, a jak szukałem normy, to na stronie skody znalazłem informację, że norma oleju to vw 503.01 - do silników benzynowych z turbodoładowaniem, a gdy znalazłem taki olej na aukcji, w opisie jest napisane, że to do nowoczesnych silników diesla. Więc w końcu nie wiem co z tą normą, a dodatkowo nie wiem, czy może występuje on też pod inną nazwą, że "Professional Series" w internecie nie występuje ?

  • #2
    Kup dowolny 5w30 spełniający tą normę i po kłopocie. One są mieszalne.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Zdawaloby sie ze valvoline to dobry olej
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #4
        a skąd wniosek, że auto pije olej przez olej tej marki? to jakiś mit według mnie.
        może silniczek już poprostu podpija, szczególnie butowany

        Komentarz


        • #5
          Dzięki Panowie za pomoc. Ja jeszcze nie wyrobiłem sobie opinii o Valvoline, choć Mobila, przy poprzedniej wymianie ubyło mniej, z tym że poprzedni olej był wlany przez poprzedniego właściciela. Silnik pewnie lekko go pije ze względu na moje użytkowanie, przeważają krótkie odcinki kilku/kilkunastokilometrowe, więc pewnie dlatego. Druga sprawa, że jest ponad 173 tys. przebiegu, więc samochód nie jest nowy

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Ptasznik Zobacz wpis
            Zdawaloby sie ze valvoline to dobry olej
            i tak jest na pewno z tą marką.

            Obstawiam, że kolega Tiesto ma po prostu wlany jakiś podrobiony syf, bo nie spotkałem się z czym takim jak olej Valvoline Profesional series.

            Link
            wg tej strony są tylko płukanki do chłodnic i do czyszczenia układu paliwowego a o olejach cisza.

            Ja bym zalał jakiegoś Full/Mid SAPSA 5w40 z normą 502.00 z pewnego źródła i obserwował co się będzie wtedy działo. Markę oleju sobie dobierz wg uznania/dostępności. Polecam wątek o olejach do benzyny na tym forum. Czytania co niemiara
            O1-->O3--> ?

            Komentarz


            • #7
              W sklepie motoryzacyjnym gość powiedział mi, że Professional Series to raczej mają warsztaty w bańkach kilkudziesięciolitrowych. Dobrałem podobny olej, dolałem, okazało sie, że od wymiany oleju, obyło ok 350 ml po 4/4,5 tys km, więc chyba nie ma tragedii

              Komentarz


              • #8
                Takie zużycie to żadne zużycie
                O1-->O3--> ?

                Komentarz


                • #9
                  Tez myslalem ze z 1l lyknal

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X