Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozmiar tarcz hamulcowych

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozmiar tarcz hamulcowych

    Witam

    Na wstępie zaznaczę, że szukałem informacji na temat który mnie interesuje w google, ale nie mogłem nic znaleźć:P

    Przymierzam się do wymiany tarcz przednich w moim aucie (Octavia 1 2.0 116km sedan AQY), ale nie znalazłem nigdzie informacji o rozmiarze tarcz. Jakie powinny być z przodu i z tyłu? Widziałem na w dobrej cenie Brembo na przód 230mm, ale nie wiem czy to nie za małe?

  • #2
    Takie stare auto i nic znaleźć nie można? Absolutnie niemożliwe.

    Nie umiesz szukać.

    Komentarz


    • #3
      ja na przód ma założone 280 i pasują jak ulał, a z ciekawości za ile widziałeś to brembo?

      Komentarz


      • #4
        Na wlepie w bagażniku masz zakodowane jakie tarcze będę potrzebne na przód i tył, kod będzie się zaczynał od 1....
        Moim zdaniem u Ciebie będzie przód 288mm a tył 230 mm, ale ręki nie dam jak nie widzę wlepy lub rozkodowanego VIN.
        Polecam kontakt z Lewian - hurtownia części do układów hamulcowych. Dystrybutor Otto-Zimmermann.
        Mi ostatnio dobrali do O1 na tył komplet z TRW w świetnej cenie.

        O1-->O3--> ?

        Komentarz


        • #5
          Przód 280mm x gr.22mm, tył 232mm x gr 9mm.

          W przypadku klocków musisz tylko sprawdzić czy masz czujniki. Ale to musisz "zajrzeć pod auto".

          W octavii nie było z tyłu tarcz 230mm. Były 232mm, RS 256mm, 4x4 239mm,

          Komentarz


          • #6
            przód 280mm , tył 232mm - Tył TRW klocki i tarcze to u mnie 160zł. Przód nie wiem - ok 300 zł? Ogółem dla mnie osobiście wielka porażka Tracze 280mm z zaciskiem FSIII i zwrotnicą ze zintegrowanym jarzmem...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez icemerc Zobacz wpis
              Ogółem dla mnie osobiście wielka porażka Tracze 280mm z zaciskiem FSIII i zwrotnicą ze zintegrowanym jarzmem...
              Dlatego przy wymianie warto pomyśleć nad swapem na 288mm.

              Komentarz


              • #8
                Dziękuje Panowie za pomoc. Jeszcze jedna rzecz mnie interesuje. Zauważyłem przez felgę, że nie mam osłon na tarcze z przodu i zamówiłem już takie osłony Attention Required! | Cloudflare
                Z tym, że jeszcze mi nie przyszły. Ktoś może podpowiedzieć jakie śruby powinienem do nich zamówić? I czy to jakaś filozofia je założyć?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Hodas Zobacz wpis
                  Dziękuje Panowie za pomoc. Jeszcze jedna rzecz mnie interesuje. Zauważyłem przez felgę, że nie mam osłon na tarcze z przodu i zamówiłem już takie osłony Attention Required! | Cloudflare
                  Z tym, że jeszcze mi nie przyszły. Ktoś może podpowiedzieć jakie śruby powinienem do nich zamówić? I czy to jakaś filozofia je założyć?
                  Witam


                  Napisz do mnie na PW nr VIN auta to Ci pomoge.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Hodas Zobacz wpis
                    Dziękuje Panowie za pomoc. Jeszcze jedna rzecz mnie interesuje. Zauważyłem przez felgę, że nie mam osłon na tarcze z przodu i zamówiłem już takie osłony Attention Required! | Cloudflare
                    Z tym, że jeszcze mi nie przyszły. Ktoś może podpowiedzieć jakie śruby powinienem do nich zamówić? I czy to jakaś filozofia je założyć?
                    śróbki są zwykłe 6 na kluczyk 10kę , ale pewnei pojawi sie inny problem , ktos odkrecal te blachy i pewnei pozrywal śróbki , więc polecam zakupic wiretelko 5 i gwintownik , rozwiercic i przegwintowac ,
                    jest O1 RS 1.8T XENON
                    była O1 1.9 TDI AGR

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X