Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klimatyzacja - zapchany osuszacz?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klimatyzacja - zapchany osuszacz?

    Panowie po odpaleniu rano (zimny silnik) z włączoną klimą przez 5-10 sekund słychać coś w rodzaju szumu/gwizdu ale takiego jakby stłumionego z okolic sprężarki klimy. Po tych 5-10 sekundach dźwięk się wycisza.

    Łożysko raczej to nie jest, na 99.9%, to nie ten dźwięk, nie świszcze metalicznie, nie piszczy metalicznie, nie jest to też dźwięk popiskującego paska.
    Jeśli zostawię wieczorem tryb AUTO (włączona klima) to rano słyszę ten dźwięk. Jeśli zostawię wieczorem tryb ECON to po odpaleniu dźwięku nie słychać ale jak wrzucę od razu tryb AUTO to dźwięk pojawia się niemalże od razu ale tu ciekawostka jest jakby o połowę cichszy.

    Klima działa normalnie dobrze chłodzi, ale podejrzewam jakąś niedrożność w układzie klimatyzacji i nadmierny wzrost ciśnienia mówiąc kolokwialnie kompresor musi "przepchać" na siłę się przez osuszacz.

    Gdybym miał wybrać w milionerach odpowiedź do pytania za milion to bym zaznaczył odpowiedź "C - zapchany osuszacz".

    Orientuje się ktoś może w temacie bliżej czy takie objawy mogą być związane z zapchanym osuszaczem?
    Jutro jadę na sprawdzenie klimy ale chciałbym co nieco wcześniej zapoznać się z teorią zjawiska.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

  • #2
    Po skorzystaniu z koła ratunkowego "telefon do mechanika" i po wizycie u niego proszę zaznaczyć odpowiedź "C - zapchany osuszacz". Jak kto woli może być wyeksploatowany. Na razie jednak kazał trochę z tym żyć a przy najbliższej okazji umówić się na wymianę.

    Może więc ktoś się orientuje w kwestii osuszaczy co się kupuje, czy są dostępne ori czy jakieś polecacie zamienniki konkretnych firm bo ja osobiście w tej materii się nie uznaję za eksperta?
    Nie musi być tani ma być dobry.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      U mnie był wyciek na wejściu do osuszacza. Mechanik polecił jego wymianę. Mowił że osuszacza nie poleca montować "taniochy" i nigdy nie z zamontuje, jeżeli jego opakowanie było choć trochę naruszone.

      Komentarz


      • #4
        Muszę zrobić rozpoznanie jakie firmy produkują te części, popytam też wśród znajomych mechaników ale to na spokojnie.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X