Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozrząd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozrząd

    Witam,Octavia I 1,9 TDI PD 74 KW Po jakim okresie eksploatacji należy zrobić rozrząd? Eksploatuję od 5 lat a przejechane mam 45 tys
    falda

  • #2
    5 lat to już można się przymierzać do wymiany nawet jak km nie są jeszcze najechane. Chyba nawet producenci zestawów rozrządu zalecają interwał nie dłuższy niż 5 lat.
    Ja ostatnio tzn. w ubiegĺym roku w citroenie 1.9d dw8 po 5 latach i niecałych 15kkm zrobiłem tylko sam pasek i napinacz bez pompy, ale w Twoim przypadku robił bym komplet.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
    Spalanie - Motostat.pl
    Spalanie - Motostat.pl

    Komentarz


    • #3
      Ja w swojej też zrobiłem po około 5 latach, ale miałem już około 100tyś km. Po wymianie mechanik zalecił robić co 60tyś. Teraz szykuje się już trzecia wymiana.

      Komentarz


      • #4
        Ja bym w tym przypadku pociągnął max jeszcze rok lub do 60kkm (co będzie pierwsze).
        U siebie ostatnio wymieniałem rozrząd z pompą wody w AXR po 60kkm i rolki już szumiały, pasek był ok.
        O1-->O3--> ?

        Komentarz


        • #5
          Interwał pięcioletni max,bez względu na (niski) przebieg. Wymiana mnie nie ominie,dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!
          falda

          Komentarz


          • #6
            60kkm to przesada, spokojnie co 90 kkm wymieniać, jak zestawy z paskami dayco to i co 120kkm można wymieniać.

            Komentarz


            • #7
              samtech84 , pasek może i wytrzyma więcej, ale rolki na zestawie aftermarket nie wiem czy tyle pociągną. Jak pisałem powyżej u mnie po 60kkm już szumiały i nie wiem czy jeszcze bym im zaufał na kolejne nawet 10kkm. Zestaw miałem Conti, rolki Litens, pompa SKF, teraz założone wszystko od INA.
              O1-->O3--> ?

              Komentarz


              • #8
                Spokojnie rolki pociągną, w silnikach z jajkowatym kołem na wale (BXE, BLS) według instrukcji z DE rozrząd wymienia się co 150 kkm. W zestawie conti rolki zapewne GMB były, bo tam one zazwyczaj są pakowane, ale są spoko. Jedynie napinacz Litens.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X