Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zmiana Oleju w Octavii 1.6 SR

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zmiana Oleju w Octavii 1.6 SR

    Witam
    Mam pytanie w sprawie wymiany oleju.
    Jeżdżę na syntetyku Castrolu Magnatec 10W-40 i przy wymianie chcę zmienić na inny olej (Motul).
    Czy to dobry olej do 1.6 SR? Jaki wybrać 5W-40 czy 10W40?

  • #2
    Zamieszczone przez BłękitnaSkoda Zobacz wpis
    Witam
    Mam pytanie w sprawie wymiany oleju.
    Jeżdżę na syntetyku Castrolu Magnatec 10W-40 i przy wymianie chcę zmienić na inny olej (Motul).
    Czy to dobry olej do 1.6 SR? Jaki wybrać 5W-40 czy 10W40?
    10w40 to nie syntetyk, a półsyntetyk. Motul je dobry, np 5w40 X -Cess. jak do tej pory smigales na 10w40 i Ci go nie brał to po co zmieniać . A tak na poważnie to jest wątek olejowy na forum i warto go przeczytać. W olejach można przebierać , kwestia grubości portfela . To nie jest jakiś super silnik i wg mnie, a mogę się mylić, nie ma co ładować kasy w super drogi olej. Ja jeżdżę na Shell Helix Ultra 5w40 .

    Komentarz


    • #3
      Zrobiłem pomyłkę z tymi oznaczeniami.
      Właśnie bierze mi ten olej i muszę co jakiś czas robić dolewkę.
      Czytałem w necie że dobry jest ten Motul, tylko pytanie jaki mam wybrać jak jeździłem na syntetyku 10W-40.
      Czy Motul 8100 X-cess 5W-40 będzie ok?

      Komentarz


      • #4

        Lej 5w40 np Shella bo to dobry i czysty olej.

        Komentarz


        • #5
          Ile Ci tego oleju bierze ?

          Komentarz


          • #6
            Dokładnie nie wiem bo nie mierzyłem. Ale raz na dwa tyg. muszę dolać 100-150 ml

            Komentarz


            • #7
              Czytałem że dużych prędkościach te silniki biorą olej, może jest tego powód.

              Komentarz


              • #8
                Dobrze czytałeś. Ile ci bierze na 1tkm, albo od wymiany do wymiany ?

                Komentarz


                • #9
                  Powiem tak, 1.6 SR 101KM ? Po serwisach u DGW leję XADO 5W40 właśnie jutro jadę na wymianę, od wymiany do wymiany czyli po ok 12 tyś km dolałem max ok 3/4 l - ostatnia wymiana poprzedzona płukanką. Gdzie nie będę ukrywał, że sporo jeżdżę i przy wysokich prędkościach na trasach.
                  http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                  https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                  Komentarz


                  • #10
                    Ok
                    Dziękuję za odpowiedź.
                    Temat zamykam olej zmieniony na Schella

                    Komentarz


                    • #11
                      Fajnie ,że wybrałeś olej, ale obserwuj też ile Ci go ubywa. Nie wiem ile masz nalatane, ale warto wiedzieć ile schodzi od wymiany do wymiany. Szerokiej drogi.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez BłękitnaSkoda Zobacz wpis
                        Czytałem że dużych prędkościach te silniki biorą olej, może jest tego powód.
                        Nawet gdyby nie brały, to przecież to nie są silniki do dużych prędkości.

                        Miałem kiedyś 1.4 16V 75 KM. W mieście pobór oleju był niezauważalny, a jak przejechałem się 200 km autostradą to od razu było niżej na bagnecie. Ale w mieście jeździł przy obrotach ~2,5k, a na autostradzie 4k. I tak 2 godziny. A tłoków chyba nie poprawili do końca produkcji...
                        Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                        Komentarz


                        • #13
                          nie wiem, ja w swojej 101KM nie zauważyłem tego problemu, po przejażdżce 350km nad morze po autostradzie w lecie przy praktycznie cały czas 140km/h oleju mi nie ubywało - szybciej paliwo schodziło niż olej . Wczoraj wymieniałem po 14tyś km i przez cały okres od wymiany do wymiany dolałem ok 3/4 litra może trochę ponad...
                          http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                          https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X