Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Końcówka drążka, łączniki stabilizatorów, tuleje.....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Końcówka drążka, łączniki stabilizatorów, tuleje.....

    Witam Panowie mam pytanie bo co sprzedawca to inne zdanie...Octa 1 FL 1.9tdi
    Musze wymienić:
    1.Końcówka drążka kierowniczego prawa (czy przy okazji juz lepiej dwa wymienić - choć podobno drugi w dobrym stanie jest)
    2.Łączniki stabilizatora
    3.Tylne tuleje wahaczy przednich

    Jakiej firmy polecacie (w sklepie jednym polecono mi Febi ze bardzo dobre).
    - koncowke jedna wymienialem 9-10 miesiecy temu...i wypadła teraz tylko nie wiem jakiej firmy bo znajomy mechanik to robił i on części kupował

    Pozdrawiam serdecznie

  • #2
    Lemforder

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz wpis
      2.Łączniki stabilizatora
      Jeżeli masz łącznik o numerach 1J0411315J w ASO dostaniesz gumki, tuleje i śrubę cylindryczną z łbem z gniazdem sześciokątnym i spokojnie na oryginalnych częściach zregenerujesz łącznik.
      U siebie tak zrobiłem.
      Zamieszczone przez Lucas1981r Zobacz wpis
      3.Tylne tuleje wahaczy przednich
      Lemforder

      Komentarz


      • #4
        Końcówki lepiej wymieniać parami, ja u siebie kupiłem ostatnio Lemforder'a 50zl sztuka. Febi nie jest zła, ale jak mozemo to szukaj odpowiedników Lemforder'a, to oczywiście tylko moje zdanie.

        Komentarz


        • #5
          Dzieki Panowie za odpowiedzi

          Biorę wszystko Lemforder'a - choc w sklepie mi mowia ze nie ma roznicy pomiedzy nim a TRW i
          Febi......
          i faktycznie obie końcowki wymienie,a takze tuleje polece nie tylko tylne ale i przednie plus sworznie chyba zobaczmy...

          Komentarz


          • #6
            Jak masz kasę to zrób wszystko za jedną robotą. Potem na zbieżność i masz spokój. Bo wymienisz jedno a za jakiś czas znów będziesz płacił za rozbieranie

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
              Jak masz kasę to zrób wszystko za jedną robotą. Potem na zbieżność i masz spokój. Bo wymienisz jedno a za jakiś czas znów będziesz płacił za rozbieranie
              Dokładnie, jedna robota i wszystko zalatwi.

              Komentarz


              • #8
                Link

                Warto ? Moje końcówki mają już dosyć Ostatnio zakopałem się w błocie, pojechałem na myjnię umyć auto z błota od spodu a teraz cholernie przy kręceniu kierownicą skrzypią :/

                Komentarz


                • #9
                  Mam takie same , jak.narazie nie narzekam , tylko ja mam na nich mało nalatane. Firma , z górnej półki.

                  Komentarz


                  • #10
                    mam wszystko lemfordera i generalnie obstawiam spokój na 100 tys.... na przeglądzie diagnosta jak widzi wszystko nowe to aż sie usmiecha na fakt, że sie nie narobi bo co ma sprawdzać ? Oczywiście zainwestowałem w pełne tuleje.
                    W warsztacie jak im przywiozelm kartonik z cześciami Lema to aż zdjęcia sobie robili z niedowierzania, bo kierownik mówil, że wszyscy na taniźnie leca a ja taka górna półka...
                    ogólem bedziesz zadowolony

                    Komentarz


                    • #11
                      Dziś byłem na ścieżce diagnostycznej, wyszło, że tylko do wymiany jest prawa końcówka drążka, właziłem pod spód i diagnosta pokazywał gumę a raczej to co z niej zostało. Lewa końcówka niby OK ale i tak będę zmieniał 2 szt bo i tak zbieżność trzeba ustawiać.

                      Naciskałem diagnostę czy aby na pewno dobrze sprawdził, że tylko końcówki wyszły do wymiany, facet wziął łomika i zaczął jeszcze raz wszystkie tulejki naprężać i nigdzie nie ma luzu (cały czas bacznie się przyglądałem i wszystko wydaje się być zwarte). Nastawiałem się na remont całego przedniego zawieszenia ale chyba nie będę robił bo skoro wszystko jest OK to po co na siłę wymieniać ? Nawet sworznie wahacza oraz łączniki stabilizatora są OK.

                      Na Allegro spotkałem sie z końcówkami LMO za 47 zł szt i za 80 zł szt - oba to LMO tylko czy oba nie płynęły tym samym statkiem z Chin, i jedna z nich nie została sztucznie wypromowana na ta prawdziwą zawyżoną ceną ????

                      Chyba zostaje zakup w sklepie tradycyjnym, tam chociaż będzie prawdziwy LMO (?)

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja swoje kupowałem tu:
                        Link

                        Cena ta sama. Nie patrzyłem na opakowanie i kto to robił, a raczej gdzie. Kupiłem i działa.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X