Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka instalacja gazowa do Octavii 1.6 102 KM 75KW?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaka instalacja gazowa do Octavii 1.6 102 KM 75KW?

    Witam
    Kupiłem drugą Skodę Octavie I z silnikiem 1.6 102 KM 75KW.
    Chciałabym ją zagazować i moje pytanie brzmi jaką najlepszą instalację wybrać?
    Będę wdzięczny za informację
    ​​​​​
    ​​​

  • #2
    Mam przetestowaną w mojej O1 AKL 1.6 MPI instalację LOVATO SMART. Mogę Ci ją polecić w 100%. To taki tańszy zamiennik LANDI RENZO. Założyłem w 2012 roku i jakieś 72 000 km temu.
    Cena to w zależności od zakładu 2000 - 2600.
    Będziesz zadowolony.
    Filtr odstojnikowy wymieniam co 15 000 km a fazy ciekłej co 30 000 km.
    Zakładaj i ciesz się jazdą.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Ja mam Landi renzo . Założona 10 lat temu i żadnych problemów .

      Komentarz


      • #4
        a ja polecam BRC . Sam mam u siebie i o tym, że mam lpg przypomina mi inny dystrybutor do tankowania i cena

        Komentarz


        • #5
          Ja złożyłem zenit pro obd.
          Też miałem ten problem co ty. Zdecydowałem się na sprawdzony i polecany zakład w mieście - marka instalacji zeszła na drugi plan. Poczytaj forum to się okaże, że każda jest dobra i każda jest zła.

          Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

          Komentarz


          • #6
            Od 2010 Landi Renzo (fabryczne), Octavia przebiegła w sumie 350kkm, w tym że ze mną przebiegła 45kkm. W tych 45kkm po za filtrami i korektami po wymianie filtrów u gaziarza nic nie dotykane.
            Ostatnio edytowany przez mark711; 43844.

            Komentarz


            • #7
              Do 1.6 to cokolwiek, byleby montaż był zgodnie ze sztuką u dobrego montera.

              Komentarz


              • #8
                Sterownik Stag 4Qbox Plus
                Wtryskiwacze AC W-02
                Reduktor AC R-02


                Najważniejsze to BARDZO DOBRY INSTALATOR i NIE ŻAŁOWAĆ KASY (W GRANICACH ROZSĄDKU), bo na moim przykładzie z forum lpg, nawet taki prosty silnik można spie*...
                Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

                Komentarz


                • #9
                  Dobre komponenty (IMHO warto dopasować komponenty a nie brać gotowca - czyli celowałbym w sterowniki STAG, Tech, wtryski Barracuda lub AC) i dobry instalator. to podstawa.(warto poszukać sprawdzony namiar na lpg-forum).

                  Zwróć uwagę, by kolektor był ściągany do nawiercania oraz aby zbiornik był zamontowany "do jazdy do przodu". Podobnie z rozmiarem zbiornika (pojemność wodna oraz średnica/wysokość) - tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną wnękę po kole.
                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis
                    Zwróć uwagę, by kolektor był ściągany do nawiercania
                    i od razu wymiana uszczelek kolektora na nowe OBOWIĄZKOWO!!!!

                    ...Moje Cappuccino MPi...

                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                    Komentarz


                    • #11
                      Weź coś z korektą po ODB. Zapomnisz co to regulacja gazu. Jedynie wymiana filtrów.

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Wolga85 Zobacz wpis
                        Weź coś z korektą po ODB. Zapomnisz co to regulacja gazu. Jedynie wymiana filtrów.
                        to nie do końca tak, ale OBD może się przydać. Jednakże, trzeba wziąć poprawkę na to, że OBD, na siłę, wciskają głownie partacze, którym nie chce się robić regulacji. A to nie po to powstało. Inna rzecz, że tak prosty silnik jak 1.6 pojedzie i bez OBD.

                        Komentarz


                        • #13
                          u czakrama za BRC do 2.0 2700zł. to tak orientacyjnie abys wiedział na jaki wydatek sie szykowac...

                          Komentarz


                          • #14
                            czy taki zestaw też będzie dobry?
                            -Kontroler Optima nano
                            -Reduktor Shark 1200
                            -Wtryskiwacz Barracuda 1x4
                            -Filtr Ultra 360°
                            lub jakiś inny zestaw..no i żeby serwis po gwarancyjny nie był za drogi
                            Skoda Octavia I Combi 1.6 8V 75KW 2003r.

                            Komentarz


                            • #15
                              Bierz staga i jego komponenty. Jest polski, dobry i masz na terenie całego kraju autoryzowane punkty partnerskie gdzie robisz serwis. Wejdź na LPG forum, zarejestruj się i zobacz polecane zakłady w swoim województwie i pamiętaj chytry traci dwa razy. Załóż zapłać więcej i miej spokój na lata. Bierz coś z podglądem korekt z OBD. Przy wymianie dobry serwis powinien Ci zmienić dolne i górne uszczelki w kolektorze ssacaym , jeśli są od nowości. Wszystko to gwarantuje Ci sprawne działanie instancji i masz spokojna głowę na lata. Tyle w temacie. Wszyscy Ci dobrze doradzają.
                              Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X