Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zbiornik wyrownawczy co to jest?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zbiornik wyrownawczy co to jest?

    Witam kolegow dzis chcialem sprawdzic plyn w zbiorniczku i zauwazylem ze cos plywa w nim co to jest i skad sie to wzielo?? Mieliscie juz taki przypadek, trzeba to jakos wyciagnac? Jest to duze i nie wyjdzie przez otwor gorny zastanawiam sie czy moge z tym tak jezdzic czy trzeba kupic nowy zbiornik??
    Załączone pliki
    moja czarna perla
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

  • #2
    Wygląda jak panewka... . Kiedyś u kolegi w aucie znaleźliśmy coś kamieniopodobne ale to coś innego jest.

    Komentarz


    • #3
      Zbiornik się bardzo ładnie i łatwo demontuje - odkręcaj i czyść, pewnie się syfu nazbierało z układu.

      P.s. Najwyżej kupisz nowy - jakieś 50 do 100zł nie twoje
      OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


      T: 500286848

      Komentarz


      • #4
        Kolego wiesz juz raz mylem go wiec to nie problem, tylko zastanawiam sie co to za plastik plywa w nim i skad sie wzial? Powiem szczeze ze kiedys nic w srodku nie bylo jak go czysclem. Czyzby plyn byl taki zracy i w srodku bebechy wyrzarlo? Jak masz okazje zobaczyc kolego to swojego zbiornika jest tam jaka przegroda czy cos?Bo jezeli masz cos to znaczy ze u mnie sie oderwala sama tylko do czego miala slucyc?
        moja czarna perla
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

        Komentarz


        • #5
          Ja mam diesla i chyba jest inny zbiornik. Ale jak go wyciągniesz i wymyjesz będzie widać czy to coś to jakiś niezbędny element zbiorniczka.
          Ja jak wymieniałem płyn chłodniczy, to zalałem środek do płukania chłodnic i zbiorniczek wyglądał jak nowy. Płukanie wodą nic nie da.

          Komentarz


          • #6
            Napewno ulamal Ci się kawałek zbiorniczka od środka. Najlepiej kupić nowy zbiorniczek, koszta nie są duże. Vzesc jest duża i nie powinna poplynać dalej, ale lepiej nie ryzykować zapchaniem układu bo potem możesz mieć dopiero problemy...

            Komentarz


            • #7
              W zbiorniczku jedynie mogłoby odlecieć jakby rynienka w której pływają pręciki z czujnika. Nic innego tam nie ma.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
                W zbiorniczku jedynie mogłoby odlecieć jakby rynienka w której pływają pręciki z czujnika. Nic innego tam nie ma.
                Dokładnie. Ale lepiej nie ryzykować, że zaciągnie do układu jakas mniejsza część że zbiorniczka. Różne historie czytałem, a wydatek 30-40zł na nowy zbiorniczek (Vika) to chyba nie majątek.

                Komentarz


                • #9
                  W sumie ogladalem to z firmy vika idze juz kupisc za 39zl w sklepie odbior. Zastanawiam sie jeszcze jak to moglo sie stac?bo to bardzo dziwne jest ze samo odpadlo tym bardziej ze to moje auto od nowosci i nikt tam nie grzebal.Musiala byc jakas fabryczna wada czy cos...
                  moja czarna perla
                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez danielosy Zobacz wpis
                    W sumie ogladalem to z firmy vika idze juz kupisc za 39zl w sklepie odbior. Zastanawiam sie jeszcze jak to moglo sie stac?bo to bardzo dziwne jest ze samo odpadlo tym bardziej ze to moje auto od nowosci i nikt tam nie grzebal.Musiala byc jakas fabryczna wada czy cos...
                    To wynik działania upływu czasu, wysokiej temperatury i płynu G12 który zawiera kwasy organiczne na tworzywo sztuczne.
                    Kupiłem zbiornik firmy febi za 50 złotych miał lepsza jakość wykonania niż taki za 30 złotych.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez logan_x Zobacz wpis

                      To wynik działania upływu czasu, wysokiej temperatury i płynu G12 który zawiera kwasy organiczne na tworzywo sztuczne.
                      Kupiłem zbiornik firmy febi za 50 złotych miał lepsza jakość wykonania niż taki za 30 złotych.
                      Dokładnie, temperatura płynu chłodniczego powyżej 100* robi swoje ...

                      Komentarz


                      • #12
                        to co na zdjęciu to raczej powstało w zbiorniczku wyrównawczym, gdyż przewody doprowadzające płyn nie są grube. Gorzej z przewodem odpływowym.

                        zobacz, na początek filmu, ale tutaj gorzej:



                        Chyba sam także wymienię ten zbiorniczek, samochód ma juz swoje lata, a nie chcę mieć przytkanego układu chłodzącego silnik.

                        39 zł Vika

                        Zbiornik, zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego Skoda Octavia I - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

                        99zł oryginał

                        Zbiornik, zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodzącego Skoda Octavia I -oryginał - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

                        .

                        Komentarz


                        • #13
                          Jeśli dobrze pamiętam to odpływ jest powyżej dna zbiornika, więc jest szansa że nie wszystkie zanieczyszczenia dostaną się do obiegu.

                          Komentarz


                          • #14
                            Dwa lata temu miałem to samo . Nastąpił rozpad wnętrza zbiorniczka . Czyli wytrzymał 14 lat . U mnie były mniejsze kawałki które poszły w obieg skutkiem czego zablokowały przepływ do nagrzewnicy . Te zbiorniczki w oryginale były made in Italy . Może ten włoski plastik jakiś słaby był ....

                            Komentarz


                            • #15
                              Witam juz po wymianie, sam się zdziwiłem powiem szczeże! Aż nie możliwe że jest to moj zbiornik, caly brudny w srodku,na zewnatrz tez nie za fajnie wyglada. A w srodku masakra zobaczcie co jest w nim. Plyn wymienialem dwa lata temu, kupilem orginalny koncentrat z woda destylowana wymieszałem. Trzy lata temu poszla obudowa dermostatu, w srodku plastik zrobil sie jak papier,paznokiem szlo go zebrac warstwe, a teraz zbiornik poszedl. Szok jaki ten plyn jest zdzący.Nowy juz zamontowany zamienik , rowny orginalnemu
                              Załączone pliki
                              moja czarna perla
                              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

                              Komentarz


                              • #16
                                I nowy
                                Załączone pliki
                                moja czarna perla
                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

                                Komentarz


                                • #17
                                  Kurka, gorsza marka części chyba nie istnieje. Myślałem, że już jakąś inna nazwę dla tego chińskiego (Cao Zhongchuan) dziadostwa wymyślili. Albo długo leżało.
                                  Ostatnio edytowany przez ; 44763.

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X