Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy przewód LPG o średnicy 12mm da radę założyć na króciec reduktora o średnicy 14mm

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czy przewód LPG o średnicy 12mm da radę założyć na króciec reduktora o średnicy 14mm

    Mam do kolegów przerabiających instalację LPG lub zmieniających wtryski z MED. na Barakuda pytanie: czy da radę bez problemu założyć przewód do LPG o średnicy wewn. 12 mm na króciec od reduktora LR IG1
    o średnicy wewn. 14 mm
    oraz na listwę wtryskiwaczy MED również o średnicy wewn. 14 mm?

    Mam standardową instalacje LPG Landi Renzo, dokładaną w serwisie, a chciałbym założyć odstojnikowy filtr fazy lotnej Alex Ultra 360, który niestety nie występuje z króćcami o średnicy 14 mm.

    Żaden odstojnikowy filtr fazy lotnej, zawirowujący strumień gazu w filtrze, nie występuje z króćcami 14 mm.
    Jedyny to Czaja Blaster, ale on nie zawirowuje gazu, a tym samym chyba słabo oczyszcza gaz z mazutu, oleju i innych drobin stałych.


  • #2
    Sposób z zanurzeniem węża w gorącej wodzie, aby zrobił się bardziej elastyczny.
    Ew, wariant z wężem o większej średnicy i "pogrubieniu" króćców (np. porzadną taśmą), ale warto wtedy zweryfikować szczelność.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • #3
      Na gorąco da radę.
      Ja u siebie montowałem na redukcjach 14x12 żeby nić nie spartolić i wszystko ok.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Nie rozumiem po co takie kombinacje ... Skoro Medy z listwą zostają i nie zmieniasz np. na baracuda to szukasz filtra odstojnikowego pod swoje średnice przewodów . W landi Renzo to rozmiar 16/16 . Inne firmy produkują takie filtry . Zasada działania jest ta sama . Filtr dobierasz pod wewnętrzną śrerdnicę węża a nie wewnętrzną średnicę króćca reduktora czy króćca listwy med. . Czaja chyba robi takie filtry 16/16 . Pzdr.

        Komentarz


        • #5
          Poprawiam , Przewody gazowe w Landi Renzo są na 14 mm . 16 to wodne , mój błąd . 14 mm przewód gazowy bez trudu da radę założyć na króciec 16 mm . Myślę że wąż 12 mm dasz radę założyć na na 14 mm króciec . Dobry wąż np.Parker ładnie się rozciąga .

          Komentarz


          • #6
            Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Rozwiązania z pogrubianiem króćca taśmą się obawiam. Ale gorąca woda może pomóc.

            Kot72 Landi Renzo ma przewody marki Parker o średnicy wewnętrznej 14 mm, a nie 16 mm - tak przynajmniej jest u mnie i chyba nie tylko.
            Czaja robi różne kombinacje średnic filtra odstojnikowego Blaster, ale tak, jak napisałem, on nie zawirowuje gazu w filtrze - nie wykorzystuje siły odśrodkowej do oczyszczania gazu z mazutu, oleju i pyłów. Dlatego nie chcę go kupować. Pozostałe, dostępne na rynku, trzy odstojnikowe modele filrów fazy lotnej, zawirowujące gaz, nie występują z króćcami 14 mm.

            Ale dziś przyjrzałem się dokładniej przewodom (fatalny dostęp do parownika nawet po ściągnięciu nadkola) i filtrowi fazy lotnej i zaskoczyło mnie, że ostatnim razem przy przeglądzie instalacji LPG został założony filtr puszkowy z króćcami 16 mm.
            A to znaczy, że zostawiam przewód od reduktora (jest już rozciągnięty na 16 mm), między filtr, a listwę wtryskiwaczy zakładam przewód 12 mm (myślę, że naciągnę go na 14 mm tak, jak mówiliście) i dostaję na wejściu do filtra średnicę 16 mm, a na wyjściu 12 mm - a taka konfiguracja filtra Alex Ultra 360 już ISTNIEJE!!! I O TO CHODZIŁO!!!
            I zrobię bez kombinowania tak, jak pisał kolega Kot72.

            Komentarz


            • #7
              I to będzie najlepsze wyjście . Kupić Alexa 16/12 , dokupić fragment nowego Parkera 12 i będzie ok. Wejście do listwy Med. ma 10,5 mm średnicy wewnętrznej . Przy 12 mm wężu będzie o.k.

              Komentarz


              • #8
                Jak zacząłem temat, to go również skończę.
                Operacja wymiany puszkowego filtra fazy lotnej na filtr odstojnikowy Alex Ultra 360, przy minimalnej ingerencji w przewody od gazu, zakończyła się powodzeniem.
                Kupiłem filtr z króćcami: wejściowy 16 mm/ wyjściowy 12 mm oraz przewód gazu 12 mm.
                Bez problemu można nałożyć przewód 14 mm na króciec filtra 16 mm oraz przewód 12 mm na króciec listwy wtryskowej 14 mm - przy założeniu, że mamy dobre, elastyczne przewody, w których jest kauczuk, a nie tylko sadza. Ja mam przewody Parker – drogie, ale są elastyczne i pewne. Nakładałem przewody na sucho, bez ich grzania.
                Polecam taką modyfikację, aby oszczędzić wtryskiwacze gazu. Nieprzekonanym radzę pooglądać sobie filmiki na youtube – wpiszcie Alex Ultra 360 . Mnie one przekonały.

                Żeby nie być gołosłownym, pochwalę się zdjęciem.
                Załączone pliki

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X