Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dopasowanie skrzyni biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dopasowanie skrzyni biegów

    Cześć,

    potrzebuje pomocy w dopasowaniu skrzyni biegów do samochodu:

    Octavia I 1.9TDI KOMBI 110KM Silnik AHF, Rok modelowy 2000, Rok rejestracji 1999.

    Po zrzuceniu skrzyni okazało się że oznaczeń nie da się odczytać, dzwoniłem do ASO i nie byli w stanie dopasować po numerze VIN.

    Z tego co znalazłem na tej stronie (znalezione gdzieś na forum): Getriebekennbuchstaben w Golfie na tym silniku siedziały: DEA, EBF, EGS. Jeden ze sprzedawców skrzyń doradził EBJ lub EUH które na powyższej stronie są przypisane do AGR (90 KM bez dwumasy) i ATD (101KM?).

    Czy ktoś posiada/posiadał samochód z tym silnikiem w podobnym roczniku? Z innego wątku dowiedziałem się że ktoś miał skrzynie EGS w roczniku 2004 (wtedy chyba już były montowane tylko silniki ASV.

  • #2
    Możesz sobie wstawić skrzynię od AGR, ALH, AHF i ASV. W ATD chyba inny rozrusznik jest, ale nie jestem pewny.

    Za 2 tygodnie będę miał na zbyciu swoją skrzynię EGR z ALH w idealnym stanie po przebiegu 110 kkm, gdyż swapa robię na 6.

    Komentarz


    • #3
      A jak że sprzęgłem? Będzie pasować p&p?

      Komentarz


      • #4
        tak tylko w 6 biegowych jest całkowicie inne.

        Komentarz


        • #5
          Zamówiłem regenerowaną EGS, do tego nowe sprzęgło z dwumasą.

          Z tego co widziałem to są sprzęgła 219mm i 225mm. Czy obydwa będą pasować?

          Zapytałem na stronie która sprzedaje sprzęgła żeby mi coś dobrali po Vin i wysłali komplet luka. W opisie jest średnica 230mm rozumiem że to średnica zewnętrzna docisku/dwumasy?

          Komentarz


          • #6
            Na nalepce w bagażniku obok koło jest też kod silnika i skrzyni.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X