Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaki macie rozmiar kół w swoich kurach?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaki macie rozmiar kół w swoich kurach?

    Siemka. Cały czas mocno chodzi mi po głowie zmiana rozmiaru felg. Obecnie na baloniku 195/65/15 mega wygodnie dla tyłka, dla zawieszenia itp.... A jak wam sie na 16 calach jeździ z opona 205/55/16 ? Chodzi głownie o lato, gdyż zimą balonik jest niezastapiony
    Na niekorzyść 16 z 205 to większe opory, większe spalanie, gorsze osiągi...
    Ogółęm fajnie będzie, jak podzielicie sie jaki rozmiar macie i jakie odczucia

    Pozdr

  • #2
    Jaką bedziesz miał roznice w spalaniu 0,2-0,5 L/100km i to maks? Gorsze osiagi a co scigasz się od swiatel do swiatel? Ja mam 215/35/18

    Komentarz


    • #3
      Ja latam na oryginalnych Spiderach RS 205/50/17 do tego fabryczna gleba, jest komfortowo jak na auto klasy kompakt, w koleinach auto nie myszkuje, w zakrętach jest zdecydowanie lepiej niż na zimowych 205/55/16 (też ori i tez Spider), może mam drewniany kręgosłup i 4 litery ale jakoś nie czuję dyskonfortu po przesiadce z letnich 17stek na zimowe 16stki, na pewno czuję różnicę w zakrętach, gdzie zimówki 16stki powodują wrażenie jakby auto w zakręcie było "gumowe".

      Na 15stka nigdy O1 nie jeździłem bo 15stek nie da się założyć więc porównanie 15stki do 17stki w moim przypadku niewykonalne, natomiast 16stki do 17stek podobnie, nie ma przepaści, nie ma dramatu, moim zdaniem jest praktycznie tak samo. Co do dynamiki na 16 i 17 nie widzę różnicy, jest tak samo.

      Może na na wiosnę jak nie zapomnę, z ciekawości zważę koło 16 i 17 (ten sam wzór felg) i sprawdzę czy i o ile kg 17stki są cięższe od 16stek


      Bierz śmiało 16stki, nie masz czego się obawiać, i tak masz wysoki balon przy oponie 205/55/16, jak trafisz ładne 17stki też bierz.

      Zwróć uwagę jedynie na ET, ja mam przy ori alu spider przy 16 calach ET 42 a przy spider 17 cali ET38 i przy ET38 O1 wygląda z przodu jak i z tyłu zdecydowanie lepiej

      Tak wyglądają moje 16 i 17, różnica w wielkosci mało zauważalna ale na aucie już jest widoczna



      Link coś nie działa za dobrze

      ]"]Error 404 - Zapodaj.net
      Ostatnio edytowany przez KrzysiekVRS; 48062.

      Komentarz


      • #4
        Krzysiek co do "gumowosci" na zakretach na 16 calach to wyzszy profil niz na 17 i rodzaj opony ktory moze mieć "slabsze" scianki boczne. U mnie opony jest tyle
        Załączone pliki

        Komentarz


        • #5
          Zimówka ma "miękkie boki" oraz wysoki bieżnik przez co przy ruszaniu trakcja wariuje i przy hamowaniu też tak ciężko wyczuć granicę przyczepności.

          MixerGDA, o ile auto obniżyłeś ? Bo bez gleby + 18 cali = szczudła

          Komentarz


          • #6
            mam upatrzone już dwa modele w 16 calach i wyżej nie plauję iść....

            Komentarz


            • #7
              icemerc, pochwal się co masz na oku

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez icemerc Zobacz wpis
                A jak wam sie na 16 calach jeździ z opona 205/55/16 ?
                Na niekorzyść 16 z 205 to większe opory, większe spalanie, gorsze osiągi...
                Całkiem dobrze. Lato oczywiście daje radę (BluResponse) ale i tak na mokrym gubi przyczepność :P Nie odczuwam jakiegoś większego spalania. Opony napompowane na 2.6/2.4, ale też nie mam do czynienia z dużą ilością słabych dróg, więc mogłyby być nawet i więcej nabite.
                Tak to wygląda aktualnie u mnie:
                felgi lato na zime.jpg
                A tak kilka innych oryginalnych felg:
                felgi octavia 1u.jpg

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez KrzysiekVRS Zobacz wpis
                  BBS RS771 lub BBS Montreal

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X