Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

błąd pompy powietrza wtórnego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • błąd pompy powietrza wtórnego

    Witam
    od dłuższego czasu mam błąd:

    17831 - Secondary Air Injection System: Bank 1: Insufficient Flow
    P1423 - 35-10 - - - Intermittent

    i nawet mi to przeszkadzało, bo błąd był widoczny tylko w vagcomie ale ostatnio ten błąd wywalił mi kilka razy check.
    Ta pompa od jakiegoś czasu chodzi nieładnie, przynajmniej tak mi się wydaje choć nie mam do czego porównać bo nikt ze znajomych nie ma octavii :-)
    Zakładam że układ od filtra powietrza do pompy i z pompy do egr musi być szczelny. i też pytanie jak tą szczelność sprawdzić, plakiem?
    A jeśli okaże się że układ jest szczelny to czy ta pompa jest rozbieralna i można ją rozkręcić wyczyścić i złożyć czy po prostu kupić nową i problem zniknie? zamienniki ok 200 pln

  • #2
    Posprawdzaj plastikowe rurki czy nie popękały oraz połączenia. Warto też sprawdzić i ewentualnie przeczyścić zawór kombi przy egr.

    Komentarz


    • #3
      Zbyt mały przepływ . Albo silnik pompy pada albo zacięty zawór combo ( zazwyczaj jedno jest skutkiem drugiego ). Gdyby była nieszczelność to wywaliło by 17832 . Odepnij rurę od pompy i zrób test elementów wykonawczych . Zobaczysz jak silnik działa bez obciążenia .Dmuchnij ustami w wąż idący do zaworu combo . Powinien się otworzyć ( będzie czuć ) Jeśli się nie otworzy to wiadomo że się przycina i trzeba wymienić .

      Komentarz


      • #4
        A jak kończy się pompa to używka vag 30zł, pełno tego, mi 3 lata działa, z jakiegoś golfiastego była, nr katalogowy ostatnia literką się różnił. Pompy nie rozbierzesz, zgrzana ultradzwiękowo, jednorazowa.
        Ostatnio edytowany przez mark711; 43844.

        Komentarz


        • #5
          Jesli uklad do pompy i z pompy bedzie szczelny i reszta też bedzie ok, to skończy sie tak ze kupię nową i po sprawie. Tylko pytanie jakiego producenta polecacie? Uzywany ori nie biore pod uwagę bo to loteria, najtanszy zamiennik też, a nowy oryginał kosztuje nieprzyzwoite pieniądze.
          Jaki zamiennik przyzwoitej jakosci polecacie?

          może takie cos
          Link

          lub
          Link
          Ostatnio edytowany przez czupakabra; 41662.

          Komentarz


          • #6
            Oba pewnie w tej samej chińskiej świniarni klepane ....Też brałbym używkę ori .

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Kot72 Zobacz wpis
              Oba pewnie w tej samej chińskiej świniarni klepane ....Też brałbym używkę ori .
              A co teraz w Chinach nie jest klepane?
              Natomiast używka ori to tez loteria i pewnie tez byla robiona w Chinach
              a ci producenci to ktos cos moze ma ob nich ?

              Komentarz


              • #8
                Te marki to nie producenci tylko sprzedają pod swoim szyldem chiński szajs . Pisałem Tobie że pompy padają głównie przez zacięty zawór combo . Normalnie taka pompa pracuje długo i szczęśliwie . Silnik się nie zużywa bo jest uruchamiany na krótko . Tam nie ma cudów , silniczek i turbina jak w odkurzaczu . Na allegro kupujesz przeważnie od firm więc masz 14 dniowe prawo zwrotu gdyby było coś nie tak . Niektórzy dają nawet jakąś tam gwarancję . Po co powiększać światowe zasoby plastiku i pchać kasę skośnookim ? Ile czasu myślisz jeździć tą skodą ? Za światową zarazę nic się od Chińczyków nie powinno kupować

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Kot72 Zobacz wpis
                  Ile czasu myślisz jeździć tą skodą ? Za światową zarazę nic się od Chińczyków nie powinno kupować
                  silnik po remoncie w zeszlym miesiacu, zalozony gaz, nowe opony, wiec auto na wiele lat
                  dzieki za sugestie, coś na pewno wykombinuję

                  Komentarz


                  • #10
                    Posprawdzaj to co napisałem wyżej bo pompa może okazać się dobra . Sprawdź połączenia węży bo jak rozbierali to mogli coś źle poskładać . Przed remontem też były problemy ?

                    Komentarz


                    • #11
                      Niestety ten błąd był wczesniej, ale jak napisalem w pierwszym poscie, tylko w vagcomie było go widac i gdyby nie kabelek i laptop to bym nawet o jego istnieniu nie wiedział, ale ostatnio ze dwa razy wywalił mi check i dlatego postanowilem zrobic z nim porzadek.
                      Posprawdzam co napisałeś, dzieki za sugestie.

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X