Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przednie zawieszenie O1 - 2.0 / 1.8T różnica

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przednie zawieszenie O1 - 2.0 / 1.8T różnica

    Czy ktoś się orientuje czy przednie kolumny mcphersona są takie same w wersji 2.0 i 1.8T.
    Chodzi dokładnie o to czy jeśli włożę kolumny z 1.8T do 2.0 to czy auto się podniesie/obniży czy pozostanie na tym samym poziomie ?
    Z góry dziękuje.

  • #2
    z tego co się orientuję do zawieszenie jest identyczne jedynie RS'ska miała inne sprężyny

    Komentarz


    • #3
      Weź sobie sprawdz nawet na allegro - jakie są sprężyny wysokość i grubość zwojów do 2.0 i do 1.8 T. Ja przykładowo ostatnio wsadziłem od 1.8T AUM do swojego 1.6 AKL i stoi wyżej, ale mnie to odpowiada - wcześniej miałem dystanse podwyższające. Jeśli chodzi o same mocowania to wszystko to samo.
      http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
      https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Andy90 Zobacz wpis
        Weź sobie sprawdz nawet na allegro - jakie są sprężyny wysokość i grubość zwojów do 2.0 i do 1.8 T. Ja przykładowo ostatnio wsadziłem od 1.8T AUM do swojego 1.6 AKL i stoi wyżej, ale mnie to odpowiada - wcześniej miałem dystanse podwyższające. Jeśli chodzi o same mocowania to wszystko to samo.
        Dzwoniłem do intercarsu i mi powiedzieli że zamiennik sprężyna i zamiennik amor idzie wg katalogów taki sam do 1.6,1.8T, 2.0 i 1.9... A ja właśnie chcę wyżej przód...

        Komentarz


        • #5
          Sprężyny w 1.8T są takie same jak w 1.9TDI podobna waga silnika. A co do amortyzatorów to w RS jest grubsza laga z przodu i amorek jest krótszy o 2cm, z tyłu jest tylko krótszy o 2cm.
          Do tego amorki od RS przednie mają mocowanie na łącznik stabilizatora i jest on mocowany do amorka a nie jak w normalnej octavii do wahacza. Podobnie jak w RS jest też w wersji 4X4.
          Mówimy tylko o przodzie bo na tyle jest już inne zawieszenie.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X